Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valaki erkölcsi alapon...

Ha valaki erkölcsi alapon ítéli el a homoszexualitást, azt miért nem veszik komoly érvnek?

Figyelt kérdés
Végülis a Biblia egyértelműen tiltja a homoszexualitást, a mózesi törvénykönyv részletesen ír róla, de később maga Szent Pál is beszél erről. A kereszténység ebből a szempontból kategórikus és antagonisztikus ellentétben áll az LMBTQ mozgalom törekvéseivel. Ha valaki felvállalja, hogy az ő hite szerint ez probléma és nem kéne teret engedni, akkor mégis kinevetik. De miért? Miért nincs joga valakinek így gondolkozni, hogy Isten elítéli ezt a dolgot és ezért ellen kell neki állni?

2023. nov. 6. 10:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
96%
Van joga hozzá. Érintettként én senkinek a gondolkodását nem akarom befolyásolni, vagy megváltoztatni. Egyedül azt akarom, hogy hagyjanak békén és ne politikai ideológia alapon szóljanak bele az életembe, úgy, hogy rólam viszont semmit sem tudnak, csak az alapján itélnek meg, hogy mit szeretek a szexben.
2023. nov. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
82%

A legtöbb ember 5-6 évesen már kinőtt a mesekönyvekből...én sem kezdem el értelmezni 2023-ban a mai életet a Hamupipőke vagy a Hófehérke és a hét törpe meséje alapján.


Másrészről, senki nem korlátoz téged abban, hogy miben hogy vagy miben nem...az a baj, hogy te vagy ti akartok másokat korlátozni, a ti saját értékrendetek szerint, sőt még tovább is mentek, a ti értékrendeteket akarjátok másokra erőltetni... és ez a gáz bro.

2023. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
4%
Majd a végítélet napján rájönnek, hogy rossz úton jártak.
2023. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
13%
Kétfajta kultúra van: materialista és intuitív. Materialista pl. az európai kultúra, meg úgy en block az egész nyugati civilizáció, a világ összes többi része meg intuitív. A nyugati civilizációból annyira hiányzik az intuíció, hogy semmilyen, az anyagi világtól, a puszta logikától magasztosabb eszmét nem képes feldolgozni, nem tudja értelmezni. Ebben a kultúrában nem tudod erkölcsi érvekkel védeni az álláspontodat, mert mindent automatikusan relativizálnak.
2023. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
95%
3, a végitélet napján én maximum arra fogok rájönni, hogy boldogan éltem az életemet, úgy, ahogy jónak láttam. Nem ártottam vele senkinek, mert csak nekem okozott ez örömöt és annak a partneremnek, akivel ezt megéltem.
2023. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
5%

#2

Melyik keresztény mondta, hogy szüntessük be a homoszexualitást? Melyik keresztény harcol azért, hogy ne legyenek szexuális kisebbségek? Melyik keresztény akarja bárkire is ráerőltetni az értékrendjét?

Az van, hogy pusztán elmondjuk a véleményünket. Senki nem fogott fegyvert a fejedhez, hogy igazat adj nekem, vagy bármely más kereszténynek. Nem erőltetünk semmit, egyszerűen kiállunk az értékrendünk mellett. Ha támadásnak vesztek egy véleménynyilvánítást, az nem a mi problémánk.

2023. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
92%
Ha elfogadod azt az érvet, hogy más meg erkölcsi okból ítéli el a homofóbiát, akkor rendben van.
2023. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
79%
Lehet erkölcsi alapon elítélni a homoszexualitást, de azt ne várja el senki, hogy valami 2000 éves mesekönyv alapján a melegek rosszul érezzék magukat.
2023. nov. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
80%
Amiket felsoroltál, egyik se létezik, soha nem is létezett, azért.
2023. nov. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
96%

Az erkölcs relatív, tehát hivatkozni rá nem racionális érv.

Erkölcsi alapon csak annyi állítható, hogy az adott egyén értékrendjébe nem fér bele az adott dolog.


Érvelni csak tényekkel lehet: jogellenes? okoz valamilyen közvetlen anyagi, tesi, lelki kárt?

2023. nov. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!