Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ledöbbentem amikor megtudtam...

Ledöbbentem amikor megtudtam hogy a szlovák himnusz eredetileg egy magyar népdal, melyet Kodály gyűjtött össze/dolgozott fel. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Akkor nemcsak az országuk és a címerük lopott?

Aki nem hiszi járjon utána! Katt a linkre:

http://www.youtube.com/watch?v=jvyCTic-RsA


2010. okt. 19. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Kodály nemcsak magyar, hanem szláv népdalokat is gyűjtött, szerintem a szlovák himnusznak a ZENÉJE egy szlovák népdal, aminek az eredeti szövege elveszett vagy feledésbe merült, viszont a felvidéki magyarok kitalálták rá a magyar szöveget.
2010. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Ez abban is meglátszik, hogy nem egészen olyan a dallama, mint a magyar népdaloknak és hallatszik benne az egyházi zene hatása, ami viszont a magyar népzenére kevésbé volt hatással.
2010. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
"Megtudtad"?? Te az a típus vagy, aki mindent elhisz amit lát? Gondolom nem jártál utána a dolgoknak...
2010. okt. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem inkább soroljuk fel Szlovákia győztes csatáit!
2010. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Én nem döbbentem meg. Mindent tőlünk loptak.
2010. okt. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

22:20

Nézd már meg a linket mielőtt irogatsz. Ott megtalálod az eredeti magyar népdalt is meg a szlovák himnuszt.

Egyértelmű, hogy ez is koppintás, mindent tőlünk loptak.

Szlovákia fiatalabb, mint én és remélem túlélem.

Vesszen trianon !!

2010. okt. 19. 22:34
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Ne döbbenj le! Teljesen természetes, hogy az együtt élő népek zenéje, kultúrája, ételei stb. keverednek, egyik átvesz a másiktól, és a végén esetleg már azt se tudjuk, hogy kié volt eredetileg. És ez talán nem is olyan fontos.
2010. okt. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
45%

Azok a szlávok, akik ma szlovákiában élnek, 800 éven keresztül éltek a Magyar Királyságban. Két ennyi ideig együtt élő népnél szerinted nem alakulhatnak ki hasonló szokások? (elég sok magyar szavunk szláv eredetű, pl. ulica-utca, kovats- kovács - mi is loptuk ezeket?)

Amúgy mit loptak még? A címerük azt a vidéket jelöli, amit a mi címerünk is.

2010. okt. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

"A címerük azt a vidéket jelöli, amit a mi címerünk is."


Pontosan a "nagymagyarok" sokszor azt felejtik el, hogy a XIX. századig egyszerűen nem létezett olyan fogalom, hogy egységes nemzettudat és nacionalizmus. A közemberek és a nemesek is nem az országukhoz, hanem a városukhoz, birtokukhoz voltak hűségesek.


A kettőskereszt egyszerűen azt a régiót jelentette ami most Szlovákia, a magyar címer meg akkoriban egy árpádsávos pajzs volt, a piros részében egymás felé néző oroszlánokkal.

2010. okt. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

Látom ide is betolakodtak a liberális férgek. Nincs történelmük,kultúrájuk a nyelvüket is a csehektől lopták ezek után miről beszélünk? Sajnos egyesek még mindig elhiszik hogy a barbár magyarok ide jöttek és elvették szegény szlávok földjét, pff szánalmas. Nem kérdés, hogy mi voltunk itt előbb is a mi jogos követelésünk a Trianon előtti Magyarország. Soraimat egy szép Horthy idézettel zárnám.


"Mindnyájunk közös szent célja: Magyarország felszabadítása."

2010. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!