Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy áll jelenleg a szlovák-ma...

Hogy áll jelenleg a szlovák-magyar helyzet?

Figyelt kérdés
Valamit tudnátok írni nekem a jelenlegi, szlovák-magyar helyzetről? Azon gondolkodom, hogy a jövőben valamelyik szomszédos országban szeretnék dolgozni és szeretnék többet megtudni Szlovákiáról, hogy érdemes-e gondolkodni rajta, vagy a szlovák nyelvet tanulni érdemes-e!
2011. júl. 7. 23:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az attol fugg, h hol akarsz dolgozni. Csallokozben a tobbseg magyar, es a szlovakok is valamennyire ertik a magyart. Erdemes szlovakul tanulni, mert a szlovak utan mar gond nelkul megerted a csehet es a horvatot is. Szlovakiaban eleg lazan vesznek mindent a rendorok, es a biztonsagodrol is magadnak kell gondoskodnod. Amugy 15/F vagyok Csallokozbol es meg soha nem iteltek el azert mert magyar vagyok.
2011. júl. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
31%

Monddcsak 15/F

Amikor beteszem a lábam hozzátok, csak velem játszák a h*lyét mikor kérek a boltban magyarul egy doboz cigit, és mondják hogy nem beszélik a magyart?

Tényleg ilyen sunyik vagy mi bajuk van?

Felnőtt emberekről van szó teszem hozzá

28/F

2011. júl. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
azt hogy érted, hogy a biztonságomról magamnak kell gondoskodnom? :O
2011. júl. 7. 23:41
 4/25 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon ellenszenvesek, ahol tudnak csak keresztbe raknak
2011. júl. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Ott, ahol a magyarok többségben vannak, ott nyugi van, de arra ne számíts, hogy Pozsonyban vagy esetleg Zsolnán nem fognak rád csúnyán nézni.

Én szerencsére többségben magyarok lakta településen élek, de ha kifogok egy szlovák buszsöfőrt, az nem hagyja ki az alkalmat, hogy ne szivasson meg. Továbbá a magyarokat nagyon semmibe veszik, itt délen alig van valami, még egy nyamvadt autópálya sincs.

A közbiztonság pedig a béka feneke alatt van.

A nyelvel kapcsolatban én nem tanulnék szláv nyelveket (kivéve az oroszt), mert semmi szükségem nem lesz az életbe rájuk (csak ugye a szlovákra), azon kívül elég nehezek és rondák.

2011. júl. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon tetszenek a szláv nyelvek, legjobban az orosz, a szlovén és a horvát! Hát hallottam már róla, hogy nem a legjobb a magyarok helyzete Szlovákiában, de hogy ennyire :O :(
2011. júl. 8. 00:10
 7/25 anonim ***** válasza:
nagyon,nagyon rosszul!
2011. júl. 8. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha már külföldre akarsz menni, akkor ne pont Szlovákiába...
2011. júl. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Csehül :)
2011. júl. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
A horvát nem szláv nyelv...
2011. júl. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!