Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó lenne, ha nem kapna soha...

Jó lenne, ha nem kapna soha többet szavazati jogot az, akit jogerősen börtön, fogház, vagy fegyház bünetetésre ítéltek?

Figyelt kérdés

nov. 11. 08:21
1 2
 1/15 Sulek Péter ***** válasza:
97%
Szerintem nem. Én is kaphattam volna börtönbüntetést,mert fiatal hülye gyerek voltam.pl 20-30 év múlva miért ne szavazhatnèk?
nov. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
Vagy aki nem töltötte le a katonai szolgálatát.
nov. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

Én meg annak nem adnék szvazati jogot akinek nincs bejelentett munkahelye huzamosabb ideig.

Adózzanak is ne csak a buta szavazatukat adják le(a fideszre) a birka potyautas léhűtők!

nov. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Inkább a diagnosztizált pszichiátriai betegeknek nem kéne, bár ha pl jegyző lennék, bemondásra is elhinném, hogy valaki hülye, aztán jöhetne szavazni...
nov. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
nov. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem csak szándékosan elkövetett aljas gaztettért, hanem pl BALeset okozásáért is lehet ilyen büntetést kapni, ezért a válaszom: Nem.
nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

#2 Jól értelek, hogy

1) a nők ne kapjanak szavazati jogot;

2) aki féllábú, de 150 az IQ-ja és 3 diplomája van, az se kapjon;

3) aki a sorkatonaság megszüntetése után lett volna sorköteles, az se?


Ezt, hogy "aki nem töltötte le a katonai szolgálatát" ne kapjon szavazati jogot, valaki egyszer már írta. Akkor is megkérdeztem, amit most, azóta sem kaptam a kérdésemre választ.

Az élet annál egy "kicsit" bonyolultabb, hogy aki nem akarja az ideje egy részét értelmetlenül eltölteni, az ne szavazhasson.

Ha elfogadnák a javaslatod akkor csak a "boomerek" szavazhatnának, tőlük viszont a Momentum venné el a szavazati jogot. Akkor ki szavazhatna? (Olvastam már itt a GYK-n, hogy a nyuggerek se szavazzanak, mert csak múltjuk van, ne beszéljenek bele a csak jövővel rendelkezők dolgába).

nov. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen velük van a baj, így nem minden esetben korlátoznám ezt így le, hanem mérlegelném. Más, elvileg normálisabb személyeknél van nagyobb gond e téren.
nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%
Csak az kaphasson ezentúl, aki 14 évesen beiratkozott a Fidelitasba, 18 évesen is ott van és ott is marad, ha kilép a szavazati joga bánja.
nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!