Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A legjobb viccek mindig azok,...

A legjobb viccek mindig azok, amik nem politikailag korrektek?

Figyelt kérdés
A humor tulajdonképpen gyógyír az életben felmerülő sok problémára és szerintem abszurd, hogy ez korlátozni lehet. A szexualitás egy központi eleme az ember életének és szerintem ösztönös, hogy sokan kíváncsiak arra mit csinálnak a szexuális kisebbségek. Meg a testalkat is nagyon látványos, régen is mondták egymásnak "megemberesedtél", "megasszonyosodtál". Ma ez már testszégyenítésnek számítana, mert az elhízást teljesen okés dolognak kell tekinteni. A nők társadalmi szerepvállalását tekintve is sokféle vélemény van, de a szexista bélyeget nagyon könnyen osztogatják az erre érzékenyek. A bevándorlók, idegen elemek megjelenése egy társadalomban is pont ilyen.

nov. 13. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
nov. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Amikor néhány éve egyes gyengeelméjűek elkezdték visszamenőleg számon kérni a Monty Python csoporton, hogy miért csak fehér heteró férfiakból állt, Terry Gilliam ezt válaszolta: sajnálom, de bárhogy is próbáltam, nem sikerült fekete leszbikus nővé változnom. :D
nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A politikai inkorrekt viccek lehetnek jó viccek, de ettől még nem lesznek ezek a legjobb viccek a puszta tényetől, hogy politikailag inkorrektek. Önmagában ilyen, hogy "legjobb vicc" nem létezik szerintem, mert a vicc része az is, hogy milyen kontextusban hangzik el. Ugyanaz a vicc lehet egy helyzetben nagyon vicces, máshol pedig nagyon gyenge is.


Illetve, ha már politikai korrektség, szerintem jó ökölszabály, hogy a legjobb zsidó viccet a zsidók, a legjobb homofób viccet a melegek, a legjobb transzfób viccet pedig a transzok tudják elmondani, nem pedig az antiszemiták, homofóbok és transzfóbok. Ha valaki tényleg utálja az adott embereket, akkor az már nem vicc, csak gyenge erőlködés.

nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Láttam ilyet a Fekete Humor FB csoportban.


"Már egy hete így ülnek"

A fehér kezd.


A képen két színesbőrű ül egymással szemben egy sakktábla elött.

nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek #3-mal. Nem mindegy, hogy a viccelő hogy áll az adott témához. Gyakran hallom a Family Guy és a South Park kapcsán, hogy az ezeken felnőtt generáció miért ilyen érzékeny a polkorrektségre. Egyrészt ezek a sorozatok mindenből viccet csinálnak, nem csak a zsidókból, hanem minden más vallásból is. A Family Guy alkotója meg például melegjogi aktivista, más úgy viccelődni a dologgal, ha nem gyűlöletből fakad
nov. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Max az intelligencia szempontjából kicsit visszafogottabb emberek számára.
nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!