Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Progresszív liberálisok miért...

Progresszív liberálisok miért nem tudják elfogadni a konzervatívokat?

Figyelt kérdés

A nagy elfogadás helyett csak gyűlölködni, megbélyegezni, elnyomni (cancel culture) tudnak a liberálisok.

Olyan nagy baj ha valaki régi vágású, hagyománytisztelő?


2023. nov. 14. 00:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Augustin Cochin: Les sociétés de pensée et la démocratie – Etudes d’histoire révolutionnaire

Ebben a könyvben ki van fejtve, hogy miért nem tudják elfogadni. Illetve minden egyéb hasonló jellegű ideológia miért nem tudja elfogadni a vele egyet nem értőket.

2023. nov. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Én elfogadom, légy konzervatív ha szeretnél. Élj a saját konzervatív szabályaid szerint, ahogy szeretnél.

Csak annyire kérlek, hogy mindket is hagyj úgy élni, ahogy meg nekünk jó.

2023. nov. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Azért, mert nem akarnak haladni a korral.

Úgy ragaszkodnak a megszokotthoz, mintha minden rendben lenne.


Olyan dolgokat akarnak ráerőszakolni másokra, mint a vallás.

Nincs kritikus gondolkodásuk, fogékonyak a populizmusra, népbutítás működik náluk.

Szolgalelkűek, tehát jó, nekik a szaar, ha az biztos, mintsem változtassanak.

2023. nov. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Én el tudom fogadni, hogy valaki nem szereti a 21. századot -nekem pl hiányzik a 80as évek bakelit hangzása és élő rockja-, én azt nem tudom elfogadni, hogy valaki a nemszeretét eröltesse mindenki másra és mindenkinek a nemszeretet szerint kelljen élnie. A világ túlnőtt már a nemszereteten.
2023. nov. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Hát mivel a progresszív a konzervatív ellentéte, értelemszerűen nem fognak tudni egyetértésre jutni.


Mondjuk itthon pont konzervatív eltörléskultúra van ¯\_(ツ)_/¯

2023. nov. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Ha ilyet tapasztaltál, hogy nem fogadják el akkor ők nem liberálisok.


Hisz a liberalizmus egyik alapelve arról szól hogy egy nemzet egy társadalom egy csoport közösség és az egyén a saját döntése világnézete és értékei szerint szabadon élhessen. És közben ne zavarja mások hasonló hozzáállását.


Ez egy nagyfokú felelősségvállalást feltételez a saját ember közösség részéről, hogy ugye el tudja józanul dönteni hogy mi jó neki. Tehát hogy az állam felnőttként kezelje az állampolgárait. Ne támogatásokból közmunkából és segélyekből kelljen megélnie.


Mondjuk egy állam vagy vallás ne szóljon bele és ne büntesse hogy hogyan gondolkodik egy egyén, hogyan neveli a gyerekét, hova megy szórakozni nyaralni stb. Addig amíg ezzel nem árt másoknak.

2023. nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

#6


Akkor Kanada sem liberális ezek szerint, nem?


Hisz ott diszkriminálják a muszlimokat, mert nem akarnak részt venni a kötelező jellegű lmbtq érzékenyítő előadásokon

2023. nov. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
A tolvajlást nem lehet elfogadni. Ez a legnagyobb baj, nem az hogy mi az ideológiájuk.
2023. nov. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Nagy hagyománya van a tolvajlásnak ebben az országban, ezt a hagyományt jobb lenne eltörölni..
2023. nov. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan nagy baj ha valaki régi vágású, hagyománytisztelő?"


Miért lenne az? A baj mindig azzal van, amikor egy értékrend már nem a tiszteletről, hanem valaminek a degradálásáról szól.


Szóval nekem a pozitív értelemben vett konzervatív ember tiszteli és ápolja a hagyományait, és ami a legfontosabb: pozitívan meg is éli őket. Ezek általában, a legerősebb, legstabilabb emberek szoktak lenni. Az ilyen ember olyan a többinek, mint egy stabil bázis. Nekem ilyenek a jó értelemben vett konzervatívok.


Ezt ne mossuk össze a frusztrált emberrel, aki szimplán képtelen elfogadni a változást, emiatt kritizál mindent. Utálni a franciákat Trianon miatt, elítélni a melegeket, fikázni a mai fiatalokat egyáltalán nem hagyománytisztelet, és nem képvisel semmilyen értékrendet.


Nekem a feleségem nagyapja a definíciója a pozitív értelemben vett konzervatív embernek. Ő akkor is lovakkal dolgozott, amikor már mindenki traktorossal műveltette a földet. Mert egyszerűen szerette csinálni, szerette ezt az életformát, és fülig érő szájjal űzte. Ő nem fogja lefikázni puccos makaronokat a cukrászdában, csak simán nem kér. Maximum elmondja, hogy a megboldogult mama vízbenkelt süteményét úgyse éri utol semmi, szóval neki nem kell.


Őt visszasírja mindenki.

2023. nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!