Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol kellene változtatni az...

Hol kellene változtatni az egészségpolitikán, hogy ez is változzon?

Figyelt kérdés

[link]


Győrfi Pál visítozik, hogy ezek a mihaszna emberek nem hívnak segítséget a földön fekvőkhöz. Én már 5x hívtam mentőt földön fekvő, nem egyszer vérző fejű emberhez, és a mentős orvos jól lebszott és megalázott, hogy mit képzelek én magamról ezt hetente 3x viszik be.


Sőt egyszer szó szerint olyat is mondott mentős orvos, hogy "van akikért nem kár"


nov. 18. 09:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy a földön fekvők részegek voltak.
nov. 18. 09:30
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Szép kamu mese, fizetnek ezért?
nov. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Pénzt kéne szánni rá, és nem kivenni belőle.
nov. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Az ambulánsokat jó meg kéne baxni.
nov. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre mit lehet mondani? Nekem este 20 órakörül lett rosszul egy ember, szóltam mentőknek. 21 óráig semmi, akkor szóltam a rendőröknek. A férfi alá vittem ki egy plédet. Kijött két rendőr és éjfélig ott őrizték, mikorra megjött a mentő.
nov. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Aluljáróban alvó részegek esetén én sem vagyok benne biztos, hogy arra költeném az adóforintjaimat, hogy szirénázva felszedjék őket hogy kórházban pihentessék ki velük a részegséget.
nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 Van amikor működik a rendszer és van amikor nem.

Amikor a covid idején anyám lett rosszul otthon és mentő kellett volna a beszállításához akkor sem volt, magán mentővel kellett bevitetni. Azonban ezzel párhuzamosan ugyanabban az egészségügyi rendszerben, ugyanabban az órában az ügyeletes orvos 3-szor hívott vissza minket, hogy miképpen is van anyám és mivel egyre roszabbul lett, hiába volt előttünk még 3 beteg akihez éppen úgy mennie kellett volna, hozzánk jött előbb inkább és a mentővel egyszerre ő is odaért. Majd a kórházban, ugyanebben az egészségügyi rendszerben volt barom éjszakás nővér is meg szinte csodát művelő orvos is, akinek köszönhetően helyrehozták anyámat.

De éppen így van más országokban is. Az amcsiknál hívhatsz mentőt, de az emberek tojnak a szirénázásra az utakon, majd valamikor forgalomtól függően odaér és aztán fizetheted. Ahogy a briteknél a mentősök nemrég sztrájkoltak és napokig kizárólag életveszélyes eseteket szállítottak, minden máshoz ajánlották a média felületein, hogy a család vigye be a beteget taxival vagy kocsival a kórházba és siessenek, mert egy agyvérzésnél a percek is számítanak.

Ami most nálunk van az nem a legjobb, de legalább van és javul. Egyszerre van jelen a fizetős magánellátás és a nem fizetős állami ellátás. Ha nem akarok várni a bőrgyógyászra, nőgyógyászra hetekig, esetleg hónapokig akkor elmegyek egy magán rendelésre 25-30 ezer forintért és csak 1,5-2 hetet kell várnom (a kardiológus speciel most ott is 5 hétre tudott időpontot adni, de messzebb lett volna hamarabb is), aztán meg ha nagyobb a baj, akkor ott van az állami ellátó rendszer és még ha nem is menüből lehet választani az ebédet egyágyas kórtermekben, de fantasztikus orvosok látnak el megfelelően, és nem kell eladnod a házadat ha ki kell fizetned egy prosztata rák kezelést, mint kollégámnak sajnos most éppen folyik. (mármint a kezelése)

nov. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!