Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az oktatás és az egészségügy...

Az oktatás és az egészségügy rosszabb, mint Rákosi alatt. Miért nem ezekre költ a kormány a stadionok helyett?

Figyelt kérdés

2023. nov. 19. 17:24
1 2 3 4 5
 41/48 progizo ***** válasza:
100%

#38.: ""Akkoriban az irodalom minőségileg szűrve volt"

És volt is rá kereslet, vagy csak a szűk értelmiséget érdekelte?"


Volt rá kereslet. Azidőtájt megfizethető és magas színvonalú volt a közművelődés. Csak a bunkó, tahó emberek nem becsülték-becsülik meg a könyveket.


""Hasonlítsuk már össze az akkori televíziózást a maival."

Nem volt akkoriban televízió. De jó 40 éve is kb. az utcában volt egy embernek, és azt körbeülték. Hiába volt színvonalasabb a televíziózás, ha nem is volt elterjedt a televízió."


Te az 1960-as évekről beszélsz, amikor elkezdett terjedni a televízió Mo.-on is. Jó 40 éve már szinte mindenkinek volt legalább egy fekete-fehér készüléke. Sőt, akkor már inkább a színesek domináltak.


""Ma buta celebekkel hülyítik a népet, akkor színházi közvetítéseket adtak."

Mert felfedezték, hogy vevő rá a nép, ahogyan vevő lett volna rá akkoriban is."


Akkor táncdalfesztiválra, a Delta tudományos műsorára, színvonalas műveltségi vetélkedőkre volt vevő a nép.


"Sokkal magasabb ma a középfokú, illetve felsőfokú végzettségűek aránya"


És az ezeket igazoló bizonyítványok vajon milyen tartalommal, tudással, elhivatottságérzéssel párosulnak?

2023. nov. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%

#41

"Volt rá kereslet. Azidőtájt megfizethető és magas színvonalú volt a közművelődés. Csak a bunkó, tahó emberek nem becsülték-becsülik meg a könyveket."

És az mi volt konkrétan? Színházba járás? Ma is megteheted. Ma is vannak jó olvasmányok. Az interneten fent van gyakorlatilag minden.

Egyébként attól még, hogy színház jártak hébe-hóba, még nem lesznek képzettebbek, vagy jobban iskolázottak.


"Te az 1960-as évekről beszélsz, amikor elkezdett terjedni a televízió Mo.-on is. Jó 40 éve már szinte mindenkinek volt legalább egy fekete-fehér készüléke. Sőt, akkor már inkább a színesek domináltak."

Lehetséges, túl nagy jelentősége nincs, mert Rákosi alatt még nem volt.


"Akkor táncdalfesztiválra, a Delta tudományos műsorára, színvonalas műveltségi vetélkedőkre volt vevő a nép."

Mert nem volt még kapitalizmus, fogyasztói társadalom. Nem voltak még trash-műsorok, de ha lettek volna, azt is lenyelik.


"És az ezeket igazoló bizonyítványok vajon milyen tartalommal, tudással, elhivatottságérzéssel párosulnak?"

Régen mivel párosultak? Csak tapogatózol ezt illetően.

2023. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%
"Akkor táncdalfesztiválra" Azok most is vannak....
2023. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%

#38: "De jó 40 éve is kb. az utcában volt egy embernek, és azt körbeülték."

Inkább 60 évet akartál mondani, nem? 40 éve már a színes tv terjedt, fekete-fehér már rég volt mindenkinek, nálunk pl. kettő is.


"Sokkal magasabb ma a középfokú, illetve felsőfokú végzettségűek aránya."

Az Rákosi-korszak e téren abban alkotott újat, hogy olyan széles társadalmi rétegeknek adatott meg a tanulás egyetemeken, főiskolákon, akiknek a háború előtt erre nem volt esélyük.

"Mert felfedezték, hogy vevő rá a nép, ahogyan vevő lett volna rá akkoriban is."

Csak akkoriban nem a pénz irányította a kultúrában, hogy mire csináljanak vevőt, ma meg már csak a nézettség és a reklámokból befolyó összegek az egyedüli mérvadók.

2023. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

#42: "Régen mivel párosultak? Csak tapogatózol ezt illetően."

Talán azzal, hogy egy számítógép-hálózatos mérnököknek tartott work-shoppon nem fordult elő, hogy kivetítik Edison fényképét, ahogy ül a fonográf mellett, és rávezető kérdésekkel próbálják kitaláltatni 200 mérnökkel, hogy ki az? A harmadik kérdésnél nem tudtam megállni, hogy be ne mondjam a nevét, amivel az előadó szerint "lelőttem a poént".

Másnap kétéves diplomával rendelkező villamos mérnök kollégámnak feltettem a kérdést, hogy ki találta fel az izzólámpát? Nem tudta, arra hivatkozott, hogy már kezdi elfelejteni a tanultakat.


Amikor 10 éve egy egyetemen dolgoztam, párszor beültem közgazdászoknak tartott vezetéselmélet előadásokra. Egyrészt szörnyű volt látni, mennyire nem érdekli őket (mondhatnám, lesz@rták), csak a telefonjukat nyomogatták vagy duruzsoltak egymással, másrészt már szinte szégyeltem, hogy az előadó kérdéseire mindíg én jelentkeztem válasszal, holott én nem is odajártam.

2023. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségügyet is jobb dinamikájában szemlélni. Rákosiék alatt lett elérhető mindenkinek az ingyenes egészségügyi ellátás, olyanoknak is, akik az előző rendszerben szinte nem jártak orvoshoz, vagy pl. nőknek, akik addig otthon szültek bába segítségével.
2023. nov. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
79%

#20-21: Egy nyelv megtanulása döntően függ a tanuló motíváltságától is. Az én időmben nem tűntek botvacsinált tanároknak azok, akik az oroszt tanították, mégis a tanulók többsége (köztük én is) nem sokra jutott, de volt 2-3 ember minden osztályban, aki jól megtanult oroszul, ők általában orosz-szakkörbe is jártak, vagy más hasonló helyekre.

Ha valakit igazán érdekel egy nyelv, azt tanár nélkül is el tudja sajátítani, én angolul magam tanultam meg, s bár csak "középfokon" vagyok vele, csak rajtam múlt, hogy nem jutottam feljebb.

2023. nov. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:
Mert a focisták egészségesek. A betegek meg nem
febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!