Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kritikán aluli, lepusztított...

A kritikán aluli, lepusztított egészségügyről egy orvostanhallgató véleménye. Mit szóltok hozzá, hogy a fidesz így elhanyagolja az egészségügyet, miközben milliárdokat szór a közpénzből focistákra, stadionokra, vadászkiállításra, stb.?

Figyelt kérdés

Egy orvostanhallgató mindennapjai 2020 novemberében, hogy kicsit belelássunk, mennyire teljesít jól a magyar egészségügy:

"🚑 Az első napomon egy mentős mellé lettem beosztva, 51 címet kaptunk aznapra, melyek lefedték az egész megyét. Az első címre 7:30-kor érkeztünk meg - az utolsó címen 21:45-kor végeztünk.

Ami a helyzetet különösen nehézzé teszi, hogy a védőruhát nem lehet csak úgy levenni, hanem, ha le akarom venni magamról, akkor ahhoz vissza kell menni a kiindulási pontra, ott van a mentesítő zóna, ott levehetem, tudok fertőtleníteni, ehetek, ihatok, pisilhetek, majd mindenből kapok újat.

Viszont napközben 50-70 km távolságból ez nem igazán kivitelezhető, a partnerem is megmondta, hogy felejtsem ezt el, nem fogunk visszamenni.

Szóval lényegében választanom kellett, hogy hogyan veszélyeztetem az egészségemet:

Vagy nem foglalkozom 15 órán keresztül semmilyen szükségletemmel, vagy pedig vállalom, hogy csak úgy random leveszem, majd visszaveszem a ruhát (váltóruha a mentőben nincsen) kockáztatva ezzel az esetleges fertőződést (kétszer levettem végül, ami művészet volt, mivel egyszer használatos a ruha, így ha leveszed, szakad a ragasztás mentén).

🚙 Másnap szerencsénk volt, mert mindössze 17 címet kaptunk és ráadásul az összes városon belüli volt közülük.

Aznapra egy kis személyautót biztosítottokra számunkra. Tök jól haladtunk a címekkel, majd egyszer csak a lerobbantunk.

Néhány óra küzdés után kiderült, hogy az akkumulátor merült le. Egy órán belül kijött valaki és segített rajtunk, viszont onnantól kezdve nem állíthattuk le az autót, szóval a pácienseket le kellett hívnunk a kocsihoz és ott vettük le a mintákat.

Egyéb érdekességek:

✅ Első nap nem jutott nekünk hűtőtáska a mintáknak, ezért olyan mentőautót kaptunk, amiben nem volt hátul fűtés.

✅ A kocsikban nincs GPS, illetve a betegeket fel kell hívni, mielőtt megérkezünk hozzá, így ezeket saját telefonról kell intézni saját számlára.

✅ Volt, hogy jóval a kijárási tilalom megkezdődése után végeztünk, ezért visszafelé (mentőautóval, beöltözve) megállított minket a rendőrség, hogy igazoljuk magunkat.

✅ Az egész napi ellátmány 1 db szendvics és 1,5 l víz.

✅ Mindezért 5000 Ft-ot kapunk naponta, teljesen mindegy hány órát dolgozunk.

✅ Péntek óta vezényelhetőek vagyunk az országon belül bárhová, csupán 24 órával előtte kell minket értesíteniük, hogy hol várnak minket.

Az egyetemtől várnánk segítséget, mert jelenleg dolgozunk, mellette részt kell venni az online oktatásban és hamarosan itt a vizsgaidőszak..

Ugyanakkor semmi engedményt nem kapunk, folyamatosan arra hivatkoznak, hogy a képzés színvonalát fenn kell ilyen körülmények között is tartani, nem értéktelenedhet el a diplománk "

😡 Tényleg ez az a szuperül teljesítő egészségügy, ami egészen biztosan "talpon marad" a járványhelyzet ellenére, amiről Orbán beszélt?!


2020. nov. 25. 14:48
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
64%

Orbán valóban maximálisan leszarta az EÜ-t 10 éven át.

De miért cselekedett volna máshogy?

A nyugdíjasok még a gettós kórházban feküdve, sz*r-os seggel is hívatták a szavazóurnát a kórterembe, hogy leadhassák a szavazatukat a Fidesz-re.

Ha elégedett a nép, miért kéne több pénzt ölni erre?

2020. nov. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
20%

" ha le akarom venni magamról, akkor ahhoz vissza kell menni a kiindulási pontra, ott van a mentesítő zóna"

- Akkor a mentesítő zónát hegesszék rá a kocsira?


" Első nap nem jutott nekünk hűtőtáska a mintáknak, ezért olyan mentőautót kaptunk, amiben nem volt hátul fűtés."

"A kocsikban nincs GPS, illetve a betegeket fel kell hívni, mielőtt megérkezünk hozzá, így ezeket saját telefonról kell intézni saját számlára."

- Újonnan kialakult helyzet amire korábban nem gondolt sehol senki.


"Volt, hogy jóval a kijárási tilalom megkezdődése után végeztünk, ezért visszafelé (mentőautóval, beöltözve) megállított minket a rendőrség, hogy igazoljuk magunkat."

- Ehhez semmi köze az egészségügynek


" Az egész napi ellátmány 1 db szendvics és 1,5 l víz."

- Ilyet csak az ró fel hibának akinek nem korábban nem volt munkahelye hanem anyu csomagolt az iskolába.


"Mindezért 5000 Ft-ot kapunk naponta, teljesen mindegy hány órát dolgozunk."

- Vegye szakmaigyakorlatnak.


"Péntek óta vezényelhetőek vagyunk az országon belül bárhová, csupán 24 órával előtte kell minket értesíteniük, hogy hol várnak minket."

- Több ezer embernek van ilyen munkája, de ehhez megint semmi köze az egészségügynek. Ha hiány van mennie kell de nyilván nem lesz gyakori, hogy ide-oda rángatják majd az országban.



Összességében szomorú, hogy ilyen hozzáállású egy mai egyetemista.

2020. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
48%
Sajnálkozás, sajnálkozás, sajnálkozás, mondjon le a zorbán.
2020. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
39%

Én is voltam kórházba, a folyósokon patkányok mászkáltak, meg is haraptak párszor veszett lettem, most is habzik a szám, aztán bementem megfázással kijöttem tüdőrákkal, meg egy orvos véletlenül leamputálta a lábam... bravó Orbán...

ezért fogok Gyurcsány Ferenc úrra szavazni mert akkor makk egészséges voltam.

2020. nov. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
37%

Magyarországon nem léteznek jó munkahelyek erre csak azt tudom mondani.

Az orvostan hallgató is vagy megszokja vagy megszökik.

2020. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
70%
El tudod küldeni az erdeti cikket? előre is köszönöm!
2020. nov. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
69%
Te vagy az, Németh Athina?
2020. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
69%

Nem ő az.


Üdv:. K. Lajos

2020. nov. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, te olvastad egyáltalán amit a kérdésedbe bemásoltál?

Én olvastam. Hol van ebben a "kritikán aluli lepusztult egészségügy"?

Egy MENTŐ-ről van szó, és egy rendkívüli helyzetben végzendő feladatról. Már bocsi, de ne tegyél már egyenlőségjelet az egészségügy meg aközött, hogy egy mentőben, aminek feladata most a mintavétel volt. Nem betegszállítás, nem mentés, mintavétel - különben nem mehettek volna személyautóval.

Ehhez képest anyámnak az életét mentették meg ebben a "lepusztult" egészségügyben alig egy hónapja, és heteken át gyógyították két ágyas kórteremben, gyógytornásszal, hogy saját lábán hazahozhassuk.

2020. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
50%

Szerencsés helyzetben van ez az egyetemista.


Nekünk 24 órás szolgálatot kellett teljesíteni.

2020. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!