Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ennyire színvonaltalan...

Miért ennyire színvonaltalan gyakorlatilag minden állami szolgáltatás ebben az országban?

Figyelt kérdés

Magyar Posta - gyakorlatilag a világ másik végéről hamarabb megérkezik a szállítmány az országba, minthogy a magyar posta képes lenne időben nekiállni a kézbesítést. A postások jellemzően képtelenek a csomagot felhozni, a szolgáltatás minősége kritikán aluli trágyadomb

MÁV - Rendszeres késéses, meghibásodások, borzalmasan karban(nem)tartott pályaudvarok, az ország jelentős részén őskövület, nevetségesen lepusztult vonaton, vagy sínállapotok uralkodnak

Magyar Egészségügy - Ezt kell részletezni? Többhónapos várólisták, színvonaltalak kórházak, omladozó falak, nem létező kórházi felszerelés, hanyag vizsgálatok és félrediagnosztizálások


Ebben az országban minden, ami állami alapon megy, annyira haldoklik, hogy nem is értem, hogy lehetünk Nyugat-Európa.


nov. 28. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Orbán Viktor miatt.
nov. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Az állami szférában van a legtöbb olyan beosztott, aki nulla munkáért kapja a hatalmas fizetését.

S nyilván ezek a pénzek mind hiànyoznak a minőségi szolgàltatásokból.

nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Ezek mind a szocializmusból ragadtak itt.

Rendszerváltás után fel kellett volna őket számolni, ha már rendes piacgazdaságot akarunk és nem valami hibrid fost.

nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Értelemszerűen azért, mert alulfinanszírozottak. A rendszerváltás óta ezeket mindig hatékonyabbá próbálták tenni kevesebb-több sikerrel, de különösen 2010 óta egyre kevesebb erőforrás jut rájuk.


Ez törvényszerű volt, és hiába sírt miatta a szánk 2010 előtt és után is. Mondtuk, hogy ez lesz - ez lett.

nov. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A "hibrid f*s" véleménnyel maximálisan egyetértek.

Az "alulfinanszírozottság" viszont nem feltétlen állja meg a helyét, mert sok a nem szakavatott ember, akik miatt csak dől a lé beléjük fölöslegesen, valamint a fenntartók hozzáállása sem arról tanúskodik, hogy a helyzet magaslatán állnának.

nov. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ennél összetettebb.


Egyrészt igaz: ezek az állami cégek iszonyú hatékonytalanok. Sokszor azt gondoljuk, hogy nincs bennük elég pénz, de valójában csak rettentő rosszul van elköltve az a pénz. Ez sokösszetevős történet, és szerintem a probléma legalján a korrupció van, mert a többi összetevőt mind vissza tudom vezetni erre.


Másrészt viszont mi, magyarok hajlamosak vagyunk sokkal-sokkal rosszabbnak látni a saját házunk táját, mint amilyen valójában.


Néhány éve költözött Spanyolországba, és mesélte, hogy honosíttatni akarta a német rendszámú autóját, és egy teljes nap sikertelen ügyintézés után arra jutott, hogy inkább eladta és vett egyet Spanyolországban. Ott, ha behívnak kettőre, és te kettőkor megjelensz, nem értik, mit szeretnél - mivel mindenki tudja, hogy négy előtt már semmi esélyed. Mesélte, hogy ott a nyugdíjasoknak egy pénzkereseti lehetőség, hogy meghatalmazással elintéznek neked ezt-azt, mert ők ráérnek napokat ott ülni.


A német kollégáim állandóan panaszkodnak a vasútra, hogy állandóan késik, és sosem tudod, hogy melyik vonattal és mikorra fogsz célba érni. Oké, hogy sokkal szebbek és gyakoribbak a vonatok, de ugyanolyan kiszámíthatatlan tud lenni. Ők pont ugyanúgy panaszkodnak a DB-re, mint mi a MÁV-ra.


De pl a covid oltás is (nem a Kossuth rádiós "van ennyi Pfizer, fussatok bolondok" típusú, hanem az időpontos) nálunk sokkal alaposabban meg volt szervezve, mint a német. Én mindent összevetve 40 perc alatt végeztem mindennel, a német kollégáim meg 8 órát álltak sorban ugyanazért a cuccért.


De ha a másik irányba indulunk, 10 éve még bevett dolog volt Romániában, hogy a vasúti átkelőnél a vonat megáll, a kalauzok leszállnak, és zseblámpával körözve állítják meg az autókat. Aztán amikor a vonat már továbbhaladt, ők szaladva felugranak a mozgó szerelvényre és minden megy tovább.


Ugyanez a román buszokkal: azt hittem a szemem kiugrik. Mondják, itt áll meg a busz a kempingnél. Úgy elment mellettem, mint a sicc. Mondtam, nem állt meg a busz. Mondják: integettem? Kiderült, hogy ott nincs buszmegálló, hanem le tudod stoppolni a buszt, és akkor megáll neked, és mond egy árat zsebre. Számomra ezek pl a börleszk szintje volt a magyar infrastruktúrához képest.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az állami szolgáltatások kerítése sehol sincs kolbászból, és ha az ember kicsit körülnéz, nem is olyan borzasztó a magyar. Sokkal faszábban meg lehetne csinálni, és sokkal olcsóbban, de azért egészen tűrhető is tud lenni.

nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
Én a postával és az egészségüggyel elégedett vagyok, MÁV-ot nem használok. Amúgy meg az állami szolgáltatókra az egész világon panaszkodnak, ez van.
nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

A magyarok többségének bőven megfelel ez a fos színvonal (lásd pl. 7. válaszoló), nincs igényük többre.


Ezért nincs, ami kikényszerítené a színvonal javulását.


Plusz sokszor az ott dolgozók is egyszerűen képtelenek magasabb színvonalat biztosítani (társadalom általános alacsony iskolázottsága, igénytelensége).

nov. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében azért, mert az államtól kezdve egész az alkalmazottakig mindenhonnan hiányzik a morál.
nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pacal-1 ***** válasza:
80%
A kulcsszó: FIDESZ
nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!