Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kezd valamit a...

Miért nem kezd valamit a politika ezzel a felháborító munkaerőpiaci helyzettel?

Figyelt kérdés

Voltam nemrég interjún és nem vettek fel, mert állításuk szerint akkora bért mondtam, ami közelebb van az interjúztató vezeőéhez, mint az általuk elképzelt szinthez.


Én a Corvinuson diplomáztam, nem az Óbudain vagy egy vidéki egyetemen.Örüljenek,hogy hozzájuk jelentkeztem.

Az én diplomámmal külföldön is tudnék dolgozni, ha akarnék.


A legtöbb cég fillérb_szó.Legszívesebben belenyomnám az orrukat az ingatlanbazáros oldalakba, meg a kisker láncok újságaiba.Nézzék meg az árakat.Ja, meg azoknak is adnék, akik kevés pénzért mennek el dolgozni, mert miattuk rosszak a bérek.


Nem azért végeztem az ország és egyben közép-kelet-Európa legjobb gazdasági egyetemén,hogy aprópénzért dolgozzak.

Az egyetemen nem ezt ígérték.


Bánom is én,hogy ki a miniszterelnök,de ez a hulladék helyzettel kezdeni kell valamit,tarthatatlan és önellentmondásos.


2023. dec. 3. 18:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
85%

Egyetemen ígértek valamit, pedig nem szoktak.

Kereslet kínálat.

2023. dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
57%
Senkinek nem kellene ezeknek a cégeknek dolgoznia, és akkor kénytelenek lennének többet fizetni. A mi cégünknél a túlórát ingyen várják el, igen, jól olvassátok, ingyen!...
2023. dec. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem, ha mindehol csak kapkodnának érted, még külföldön is, akkor miért ehhez a céghez jelenteztél?

Másrészt senkit nem érdekel, hol szereztél papírt, egy diploma csak egy diploma, nincs különbség.

Ezek szerint NEM ÖRÜLNEK annak, hogy oda akarsz menni, aki ennyire el van telve magától, arra nem nagy szükségük van láthatólag.

2023. dec. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:

3#


Te csak irigy vagy, mert nincs ilyen jó helyen szerzett diplomád.


Valószínű az interjúztatóknál is ez volt.Hr-es csajszikának biztos kisebbségi komplexusa volt.

2023. dec. 3. 19:04
 5/79 anonim ***** válasza:
90%

Dolgoztál is már, vagy csak diplomád van? Lehet akármilyen jó az egyetem, nagyon jó és széles betekintést adhat a szakmádhoz elméleti szinten, de munkában sok hasznát kezdő szinten nem veszed/veszik egy cégnél se.

Hiába tudod az elméletet, ha nem ismered a helyi sajátosságokat a cégnél. pl Hiába ismered a számviteli törvényt, ha nem ismered a helyi szoftvert. Nem fogsz tudni kávé főzésnél többet hozzátenni a napi munkához az első napon, héten.

Bár gondolom troll kérdés, de sok egyetemista tényleg azt gondolja, hogy az első munkahelyén a munkaköre csak mert egyetemet végzett majd valami magas pozíció lesz magas fizetéssel. Ez talán így is van az esetek 5-10%-ban, de a többség kb érettségit, max szakmát igénylő adminisztratív, gyakornoki, junior, stb pozíciókban kezd, vagy nem tesznek hozzá ilyen jelzőt, de kb ennek megfelelő pozícióba és bérezésbe veszik fel. És nem véletlenül, hanem mert a gyakorlatias tudása nagyjából ilyen szinten is van. De ha nem, akkor is az adott cég belső sajátosságait kb fél,- egy év mire annyira átlátja, hogy tényleg kamatoztatni is tudjon valamit abból, amit egyetemen tanult, és ne csak excel táblákat színezzen.

2023. dec. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
86%
NEM, nem vagyok irigy . nincs mire - , van jó diplomám (BME), meg van jó munkahelyem is, de nem ilyen nagyképüen álltam oda, amikor jelentkeztem.
2023. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
81%
Mert nem érdemelsz fizetést.
2023. dec. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
9%
Te is tudod, hogy amíg a statisztikailag nem létező kisebbséghez tartozol az álláspontoddal addig le sem fognak kakkantani.Ahogy egy legendás magyar hazafi mondta egykor,a sötétségbe borult Magyarországon:ha nem tetszik,el lehet menni!
2023. dec. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
14%
Közép kelet Európa az hol van ? Mert Magyarország Európa közepén van ! Tállya községben van Európa mértani középpontja !
2023. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
82%
Emberek, ismerjunk mar fel egy kamukerdest.
2023. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!