Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldali/liberális ellenzéki...

Baloldali/liberális ellenzéki szavazók. Elvennétek a külhoni magyaroktól a magyar állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Kettős állampolgárok. A legfőbb gondotok az, hogy ők is szavazhatnak.

Mi lenne nektek erre a megoldás? Minden magyar állampolgárnak joga van szavazni, éljen bárhol a világban. Szóval nincs más megoldás, el kell venni tőlük az állampolgárságot. Igaz?



2023. dec. 5. 11:27
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
13%
#9: Azt írta, hogy az a baja, hogy a nagy részük ugyanarra a pártra szavaz. Még egyszer: hol írta, hogy az a baja, hogy ez egy jobb oldali párt? Ha nem megy a gondolkodás, ne erőltesd!
2023. dec. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
86%
#7: Szerintem szavazhasson mindenki, a 90% fölötti eredmény viszont valóban nem egészséges. Tavaly MZP pl kifejezetten sokat foglalkozott velük, de az eredménye annyi lett, hogy nem is fogadták ott. Milyen párbeszéd az ilyen?
2023. dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
84%

Felőlem szavazhat ide is. DE!!! Azzal automatikusan vállalja hogy sz itteni adórendszer szerint kap jövedelmet és a szerint a nettó jövedelméből lejön 27%- az ottani áfa összege. Ha így is vállalja felőlem szavazzon.


Valahogy úgy érzem a környező országokból összesen egy kezemen meg tudnám számolni hányan vállalnák a szavazatuk következményeit.

2023. dec. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
76%
Az állampolgárságot nem, de a szavazati jogot csak annak adnám, aki legalább 4 évig élt és dolgozott Magyarországon és fizetett adót.
2023. dec. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
39%

Srácok, nem az volt a kérdés, hogy a szavazati jogukkal mi legyen! Az állampolgárságot elvennétek-e tőlük? Ez a kérdés!

Arról lehetne vitatkozni, hogy szavazhatnak-e vagy sem. Mert lehet érvelni ellene és mellette is! És mellette sem az az egyetlen egy érv szól, hogy akkor a Fidesz beton biztos! A külhoni magyarság helyzetét, pontosabban lehetőségeit és megítélését egyaránt nagymértékben befolyásolja a magyar politika! Arról is lehetne vitát indítani pl. hogy miért nincs még véletlenül sem szándék az ellenzéki, baloldali pártokban arra, hogy nyissanak a határontúli magyarok irányába. Baloldali hadszintéren is van olyan párt, aki ezt megtehetné! Persze van olyan is, aki még véletlenül sem! Ezt eddig egyetlen baloldali párt tette meg, az az LMP volt és az is még Schiffer idejében, igazából Schiffer volt az egyedül, nem az LMP!

A válaszok egyébként nem tetszenek! Én abszolút jobboldali beállítottságú vagyok és mégsem tudok a válaszokkal megbékélni, mert maga a kérdés jogos és lehet vitaindítónak jó, de a választható válaszok teljesen komolytalanná teszik! Ilyenek egyébként többnyire a balról feltett kérdések is! Tehát attól, hogy én erre igennel vagy nemmel válaszolok, még hadd ne a kérdező döntse el, hogy én miért válaszoltam igennel vagy nemmel! Én fontosnak tartom azt, hogy legyen magyar állampolgársága minden határontúli magyarnak, aki ezt igényli és azt is fontosnak tartom, hogy szavazhassanak, azt viszont szomorúnak tartom, hogy egyes pártok ezt ellenzik, ahelyett, hogy építkeznének rá! Amit méginkább szomorúnak tartok, hogy egyesek nem értik azt, hogy ezen embereknek a sorsa épp annyira múlik a magyar politikán, mint az anyaországban élők sorsa! Azért nem értik, mert k.....ra haragszanak erre a kormányra, és ebben látják az akadályát annak, hogy azt megbuktassák, pedig a legkevésbé sem ez az akadálya! Dühösnek lenni a földre azért, mert nem tudod felásni egy csorba ásóval, hát azé' az nonszensz szerintem!

2023. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
84%

Valahogy nem veszem észre, minta bármelyik ellenzéki párt a külhoni magyarok állampolgárságának elvételéért kampányolna.

Kivéve, ha valaki nem is magyar származású, mégis bemondásra kapott állampolgárságot, mert ilyenek is voltak. Volt, ahol pénzért osztogatták a magyar útleveleket.


A szavazati jogról van vita.

Vagy csak az szavazhasson, aki a választásokat megelőző egy évben Magyarországon fizetett adót.

Vagy minden külföldön tartózkodó magyar ugyanúgy szavazhasson levélben és tilos legyen begyűjteni a szavazólapjaikat és leadni a nevükben.

2023. dec. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
94%
NIncs korrekt válaszlehetőség.
2023. dec. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
79%

Főleg, ha állampolgárságról van szó, nem tartom elegánsnak, de nemzetileg építőnek a jogfosztást. De a jogi egyenlőtlenséget sem tűröm! Éppen ezért megengedném minden, külföldön tartózkodó magyarnak, hogy levélben szavazhassanak.

Erre szokták mondani egyesek, hogy azért nem működőképes, mert az egyéni jelöltekben változás történhez, mire eljutunk a szavazás napjáig. Kérem szépen, akkor megváltoztatom a törvényt, hogy a szavazást megelőző 7 napban már nem lehet visszalépdesni. Ha pedig az a nagyon ritka eset (vis major) állna elő, hogy a jelölt meghalt, vagy hasonló, akkor abban a körzetben egyszerűen megismétlem a szavazást. És kész, minden megvan oldva.


Ezenkívül márcsak azt a jogi hézagot tölteném be, hogy ne lehessen bemondásos alapon magyarnak tekinteni bármelyik embert. Nem tudom, hogy ez az állampolgárságnál hogy működik, de pályázatoknál ismeretes számomra, hogy elég csak "ráfogni" a magyarságot egy társaságra és egyből kapják a tizen és százmilliókat a magyar államtól. Ez nem egészséges és szerintem a magyar nemzeti értékeket sem szolgálja, ha az állampolgárságot úgy osztogatjuk, mint a cukrot. De ezt is csak felmenőrendszerben tudom elképzelni.

2023. dec. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
39%
Én inkább fordítva közelíteném meg a kérdést: szavazatért cserébe(❌🟠) nem adnék állampolgárságot minden jöttmentnek rámondva hogy na akkor ő is magyar.
2023. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
23%

Nem venném el, a kettős állampolgárság egy mindenhol bevett, demokratikus dolog. Én is kettős állampolgár vagyok és nem akarom egyiket se elveszíteni. Viszont az tényleg problémás, hogy nem itt él, nem itt adózik és dönt az itteniek sorsa felől.

Én úgy oldanám meg ezt a problémát, hogy a határon túliak csak nagyon bonyolult módon szavazhassanak, ami már ne érje meg nekik. Pl csak Bukarestben és előzetesen meg kell ott jelenni, regisztrálni, aztán szavazás napján még egyszer leutazni. Kíváncsi volnék mennyi erdélyi kocsikázna le oda kétszer is csak a szavazásért, szerintem nagyon kevesen. Így a szavazási joguk megmaradna, az állampolgárságuk is, de elhanyagolható lenne a szavazásra való befolyásuk.

2023. dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!