Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon terjesztik azt...

Milyen alapon terjesztik azt az álhírt már 2 éve, hogy az ukrán termőföldek amerikai tulajdonban vannak?

Figyelt kérdés

[link]

Csak mintegy 10% körüli része van nem ukrán tulajdonban. Az ukrán termőföldek és gázmezők egy része éppenséggel orosz kézbe került, a megszállás miatt. A háború időszaka alatt nagyon képlékeny még, hogy mi marad ukrán és mi lesz orosz területen, ezért a képzeletbeli külföldi vásárlók nem tolonganának a földekért, ha elkezdenék az összeset kiárusítani.

Logika sincs benne, hogy miért árusította volna ki a termőföldjeit Ukrajna. Jelentős forrásokhoz enélkül is hozzá tudott jutni. A saját földvagyont ők sem akarják eltékozolni ugyanolyan okból, mint ahogy más országok sem. Az egyik fő bevételi forrásuk.



dec. 14. 08:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
22%

#8

Elég baj, ha szerinted Ukrajnának az EU-ban és a NATO-ban lenne a helye. Vélhetően lemaradtál az ukrán korrupcióról, a kisebbségek üldözéséről, a magyarországit jócskán meghaladó maffiaműködésről, alapvető emberi jogokkal való visszaélésekről, stb. Vélhetően lemaradtál arról is, hogy az ukrán politikai és társadalmi berendezkedés sokkal közelebb áll az oroszhoz, mint a némethez például. Csak ilyen apróságok ezek, de kétségtelen, hogy érdekesek.

A krelm.hu helyett neked a goforbiden.hu jutott. Nem tudom, melyik rosszabb.

dec. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Minden konteó úgy kezdődik, hogy az össze-vissza szövevényes történések közül önkényesen kiválasztasz néhányat, és összekötögeted őket, majd szősz köréjük egy sztorit, amit a történések "egyértelműen bizonyítanak".


Az ukrán állam elárverezte a földjeinek egy bizonyos százalékát. Én 10%-nál sokkal kisebb arányra emlékszem (1-3%, vagy ilyesmi, forrást most nem tudok linkelni, régen volt). Az ukrán alkotmány alapján külföldi jogi entitás nem vásárolhat ukrán termőföldet, szóval annyi történt, hogy külföldi - pl amerikai - pénzt mozgató ukrán befektető cégek vettek valamekkora részt ebből a néhány százalékból.


Ebből lett az a szöveg, hogy egész Ukrajna amerikai kézben van, és ezért csinálják az egész cirkuszt.

dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Azért ne az EU legkorruptabb autokratája Orbán Viktor mondja már meg Ukrajnáról hogy hol kéne lennie - álljon már meg a menet! Pont a korrupcióra hivatkozva, amikor Orbán és családja haverjai 13 év alatt Magyarország leggazdagabb embere lett strómanokon keresztül! Ha ukránoknál erős a maffia, akkor idehaza az állam úgy működik mint egy szakasztott vérbeli maffia élén don Orbánnal?


Amikor megszavazták pl. Románia csatlakozási kérelmét (de többi volt KGST országot is mondhatnék), milyen állapotok voltak? Kb. Ukrajna szintű.

Törökországgal is el van fogadva Uniós csatlakozási kérelem. Azt mi történt azóta évek óta?


Ukrajna a rendszerváltás óta el van nyomva az oroszok által. Narancsos forradalom óta a nyugati tömbhöz akar tartozni. Ezért is támadta meg Oroszország, mert ez nem tetszik neki. Próbál az orosz diktatúra fogsága alól kitörni. Erre azzal jössz hogy orosz állapotok vannak? Hát igen ezt szeretné oda hagyni de nem engedi Orbán.

dec. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Olyan alapon, hogy nem álhír. Ukrajna amerikai gyarmat.
dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
70%

#13

Hát igen, csakhogy az unió álláspontja szerint jelenleg Magyarország szembe megy az európai értékekkel korrupcióstul, maffiástul, mindenestül. Ha Magyarország szembe megy az európai értékekkel, akkor Ukrajnára nem tudom, mit kellene mondani. Mindenesetre borzasztóan érdekes, hogy Ukrajnát olyan ügyekkel a nyakában akarjuk felvenni az Unióba, amelyekért más tagállamok ellen jogállamisági eljárás indult, hozzáteszem: teljesen jogosan.

dec. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Ukrajnát olyan ügyekkel a nyakában akarjuk felvenni az Unióba, amelyekért más tagállamok ellen jogállamisági eljárás indult"


Szerintem ez így nem igaz: nem ezzekkel az ügyekkel a nyakában akarjuk felvenni az EU-ba, hanem azzal a feltétellel, hogy ezeket vetkőzze le.


Pl Törökország is tagjelölt, de mivel nem dolgoznak a feltételeken, nem halad a csatlakozás. Ha Ukrajna komolyan veszi a lépéseket, és rendet tesz, akkor lehet ez gyorsabb.

dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
25%

#16

Szerintem meg naivitás, amit mondasz. A premier plánban mutatott feltételek mellett egyéb szempontokat is igyekeznek figyelembe venni, amelyről nyilvánvalóan nekünk nem kell tudni - hogy egy klasszikust idézzek.

dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
#17, ez annyira tipikus: az egészről egyikünk sem tud semmit, de én jóhiszeműen állok hozzá, te meg cinikusan, és ezt magyarázod ki úgy, hogy én naiv vagyok, te meg dörzsölt :D.
dec. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az egész csatlakozási tárgyalások többlépcsősek és fejezetekből állnak amiket megtárgyalnak és lezárnak. Szerves része a jogharmonizáció.

Nos tehát ha Ukrajnának olyan uniós jogot sértő ügyei vannak ami miatt magyarok ellen jogállamisági eljárás indult, akkor nyilván a fejezetek tárgyalása között addig nem lezárható az a pont ameddig nem oldja meg ezeket.

Ez miért naivitás ez ésszerűség. De addig a tagállamok (már a normálisabbak: nem Mo.) nem is akarná felvenni egyik oda igyekvő országot sem.

dec. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#18

Hát maximum te nem tudsz róla semmit, én rendszeresen beszélek kárpátaljai magyarokkal, döbbenetes dolgokat mesélnek. Természetesen cinikus vagyok, mert megy a háttérben a sunyiság.

dec. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!