Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon terjesztik azt...

Milyen alapon terjesztik azt az álhírt már 2 éve, hogy az ukrán termőföldek amerikai tulajdonban vannak?

Figyelt kérdés

[link]

Csak mintegy 10% körüli része van nem ukrán tulajdonban. Az ukrán termőföldek és gázmezők egy része éppenséggel orosz kézbe került, a megszállás miatt. A háború időszaka alatt nagyon képlékeny még, hogy mi marad ukrán és mi lesz orosz területen, ezért a képzeletbeli külföldi vásárlók nem tolonganának a földekért, ha elkezdenék az összeset kiárusítani.

Logika sincs benne, hogy miért árusította volna ki a termőföldjeit Ukrajna. Jelentős forrásokhoz enélkül is hozzá tudott jutni. A saját földvagyont ők sem akarják eltékozolni ugyanolyan okból, mint ahogy más országok sem. Az egyik fő bevételi forrásuk.



dec. 14. 08:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Természetesen cinikus vagyok, mert megy a háttérben a sunyiság."


Nem. Cinikus azért vagy, mert kvázi egyenlőséget teszel a rosszhiszeműség és a realizmus közé. Senki nem mondta, hogy nem megy a sunyiság, a sunyiság mindig megy. Csak idézem magam: "Minden konteó úgy kezdődik, hogy az össze-vissza szövevényes történések közül önkényesen kiválasztasz néhányat, és összekötögeted őket, majd szősz köréjük egy sztorit, amit a történések "egyértelműen bizonyítanak""


Ez a "beszélgetek kárpátaljai magyarokkal" érv engem mindig leszedál. Semmivel sem fogsz többet tudni a politikáról, mert beszélsz kárpátaljai magyarokkal.

dec. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

#21

Egy olyan világban élünk, ahol a politika vonatkozásában a rosszhiszeműség egybeesik a realizmussal.

Ahhoz képest, hogy szerinted a sunyiság mindig megy, egészen meggyőzöttnek tűnsz afelől, hogy Ukrajna csak akkor lesz felvéve az unióba, ha minden feltétel teljesült.

A helyzet az, hogy a "beszélgetek kárpátaljai magyarokkal" azért fontos dolog, mert ezek az emberek részei annak a társadalmi csoportnak, akik száz éve szenvednek az ukránok feléjük irányuló gyűlöletétől. Ezen az ukrán vezetés nem akar változtatni. Esze ágában sincs. A nyelvtörvény sincs eltörölve, csak "módosítva" van. Ilyen hozzáállással nem lehet felvenni az unióba országot, de fel lesz véve, mert ezt tartalmazza a megrendelés.

dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"a politika vonatkozásában a rosszhiszeműség egybeesik a realizmussal"


Ezt nevezik cinizmusnak.


"egészen meggyőzöttnek tűnsz afelől, hogy Ukrajna csak akkor lesz felvéve az unióba, ha minden feltétel teljesült"


Nem vagyok meggyőzve róla, vannak kétségeim. Te vagy meggyőzve arról, hogy mindenképpen fel lesz véve, és nincsenek is kétségeid.



"a "beszélgetek kárpátaljai magyarokkal" azért fontos dolog"


Nem vitattam, hogy fontos dolog. Szerintem is fontos. Csak annyit mondtam, hogy attól, hogy a helyiek véleménye egyezik a tiéddel, attól még nem lesz igaz.


"száz éve szenvednek az ukránok feléjük irányuló gyűlöletétől"


Hát minden relatív. Nagyon sok helyről hallottam, hogy a 2014-es háború előtt Ukrajna volt a legkorrektebb a magyar etnikumokkal szemben a régi Magyarország örökösei közül. Nem azt mondom ezzel, hogy az ukránok szerelmesek voltak a magyarokba, hanem azt, hogy pl egészen minimális lakosságszám mellett is mindent kiírtak magyarul, és hasonlók.


Most 2019-ben bevezettek egy sor nacionlista - egyébként gyomorforgató - intézkedést, és mindenki úgy emlékszik, hogy már évszázadok óta vegzálják itt a magyarokat.


"ezt tartalmazza a megrendelés"


Ez egy feltételezés, kezeljük is úgy.

dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Ezt nevezik cinizmusnak."

A cinikusság a fogalmazásomban van jelen, nem a nézetemben. A nézetem nem cinikus. Nagyon sok választópolgár van így ezzel.

"Nem vagyok meggyőzve róla, vannak kétségeim."

Örülök. Nem így tűnt.

"Csak annyit mondtam, hogy attól, hogy a helyiek véleménye egyezik a tiéddel, attól még nem lesz igaz."

Nem arról van szó, hogy egyezik-e a véleményük az enyémmel. Arról van szó, hogy miközben az ukrán vezetés kapaszkodik az EU-ba, nem hajlandóak a saját kisebbségeik jogait megadni.

"Nem azt mondom ezzel, hogy az ukránok szerelmesek voltak a magyarokba, hanem azt, hogy pl egészen minimális lakosságszám mellett is mindent kiírtak magyarul, és hasonlók."

Hát pontosan az az egyik probléma, hogy az anyanyelv használatának a jogát vették el.

"Most 2019-ben bevezettek egy sor nacionlista - egyébként gyomorforgató - intézkedést, és mindenki úgy emlékszik, hogy már évszázadok óta vegzálják itt a magyarokat."

Én elhiszem a kárpátaljaiaknak.

"Ez egy feltételezés, kezeljük is úgy."

Hát ennyi erővel az is feltételezés, hogy Mészáros Orbán strómanja.

dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!