Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, mit szóltok...

Fideszesek, mit szóltok hozzá, hogy elkezdődnek a tárgyalások Ukrajnávalbaz EU-s csatlakozásról?

Figyelt kérdés
Persze Orbán Viktor ezt nagyban ellenezte, mert nem egyezik a magyarok véleményével. Bár nem tudom az kinek a véleménye.

dec. 14. 23:30
1 2
 1/13 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
28%
Ha tartják maguk a szavukhoz, akkor ok. Csatlakozni addig nem tudnak amig kisebbségi törvényeiket nem kezelik...
dec. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagyok fideszes. Én azt nem értem, h az EU csatlakozás megkezdéséhez is elvileg komoly feltételeknek kellett megfelelni minden jelenlegi tagnak és jelöltnek. Na már most nehezen tudom elképzelni, h egy épp rommá bombázott ország bármilyen feltételt is tudna teljesíteni. Amúgy én lesz*rom, h csatlakoznak e, csak ezen gondolkodtam, mikor olvastam a hírt.
dec. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

...és? Törökországgal kb. 20 éve elkezdődtek...

[link]

dec. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Azt, hogy nagy a baj tényleg Brüsszelben. Az egész onnan indul, hogy a kisebbségi törvények amire a Fidesz a kommunikációt kihelyezte az a legkisebb probléma Ukrajna EU-s tagságával kapcsolatban.

A józon ész is azt diktálná, hogy először a háborúnak kéne véget vetni, ha annak vége és béke van, akkor lehetne egyáltalaán Ukrajna EU-s tagságán gondolkodni,de reaíltás az, hogy az még 50 évig egyáltaalán nem reaális. De nem hinném, hogy reális lenne Törökországra vagy más roszágokr amutogatni, hoyg már mióta tagjelöltek, mivel más országoknak a tagjelöltségért is éveket kellet küzdeni. Ezek képesek és tényleg beveszik Ukrajnát az EU-ban 2030 körül amivel az egész EU szívna csak. Már most is tagság nélkül is Ukrajan csak az EU lélegezető gépén ül, csak most 5ször annyi segélyt utaltak el neki minden felteétel, elvárás meg falahsználsáa ellenőrzés nélkül, amiért Magyarországnak évekig küzdeni kellett.

dec. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
3) 10-15 éven belül??!! Jó vicc. 10-15 éven belül kb Szerbia meg Bosznia csatlakozása elképzelhzető. Háború nélkük ett volna Ukrajna kb 20 év, most, hogy háború is van, reaálisan nézve 40-50 év.
dec. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg már le kéne állni egy jó ideig új tagok felvételével...
dec. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Én nekem meg az a véleményem, hogy senki nem akarja jelenlegi helyzetben Ukrajnát felvenni az Európai Unióba, csupán Orbán úgy adja elő az állami médiába mintha az egész unió teljes erővel azon küzdene, hogy mihamarabb legyen felvéve, ám de ott volt ő aki az asztalra csapott és egyedül megvédte az egész unió lakosságát.


Ha arról lenne szó, hogy Ukrajnát 1 éven belül fel akarnák venni az unióba akkor megnyugodhat mindenki, hogy Orbán is úgy szavazna, ahogy a többiek mivel ha nem úgy tenne akkor elesne az uniós pénztől és nem tudna lopni.


Azonban a jelenlegi közös uniós álláspont az, hogy Ukrajna nem lehet NATO tag amíg háborúban áll hiszen beleütközik a saját elveikbe. Úgyhogy egy jó darabig ettől még nem is kell tartani, persze itthon majd leadják az M1-en, hogy Orbán miatt nem uniós tag még Ukrajna.

dec. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%
Semmi jelentősége, úgysem lesznek felvéve.
dec. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

@7 Ne keverd a NATO-t az Unióval. Az EU-ba való tagfelvételnek nincs ilyen kritériuma, hogy háborúban álló országot nem vehetnek fel. Az papír szerint csak a NATO-ra vonatkozik, annak alapelvei között deklarálták ezt a kritériumot, az EU alapelvei között nem.

Ettől függetlenül, Ukrajna valóban nem volt alkalmas még a háború előtt sem a csatlakozásra, messze nem állt rá készen még. A háború meg még jócskán rontott is a helyzetén. Azt biztosan ki lehet mondani, hogy ha Ukrajnában holnap megszűnnének a harcok, ebben az évtizedben akkor sem lenne képes csatlakozáskésszé tenni magát, ha mindent példásan csinálna és mellette minden flottul is menne. De előbb mindenképpen a háborút kellene lezárnia valahogyan, addig tényleges fejlődés nem fog tudni megindulni az országukban amíg hadban áll az oroszokkal, mert az minden erőforrását felemészti.

dec. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Várnak Putyin parancsára
dec. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!