Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan jön az embereknek az a...

Honnan jön az embereknek az a fajta naivitása hogy ha Dobrev Klára lenne a miniszterelnök akkor neki semmi köze nem lenne a politizálást illetően Gyurcsány Ferenchez?

Figyelt kérdés
Ennyi erővel ez olyan mintha Lévai Anikó alapítana pártot és én győzködném az embereket hogy "ennek semmi köze az Orbánhoz.. különben is a Viktor megmondta hogy ő nem is tart igényt semmilyen pozícióra az esetlegesen megalakuló kormányban úgyhogy mindenki nyugodtan szavazzon Lévai Anikóra! Miért ilyen naívak az emberek?
dec. 18. 04:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"innentől fogva teljesen mindegy hogy Gyurcsány vagy nem Gyurcsány Dobrev esetében."


Te ezt most racionálisan közelíted meg de maga a kérdés lényegében nem erről szól. Lehez valóban hogy akár vele akár nélküle ugyan azt csinálnák ez nem vitás. De a dilemma itt az hogy szavaznak e az emberek olyanra akinek a férje Gyurcsány vagy nem szavaznak. Szerintem ez egy eleve halva született ötlet mert annak a jelöltnek előbb el kellene tűnnie a Feri szorításából (ezt lehet képletesen és átvitt értelemben is érteni) ahhoz hogy kilépjen a bohóc kategóriából a komolyabban vehető figurák közé.


Ott van pl Donáth Anna, eddig ez az egyetlen pozitívum amit tett hogy ezt kimondta. Attól függetlenül hogy a volt szds-es pereputty fiatalokba átmentett öröksége.

dec. 18. 10:16
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ott van pl Donáth Anna, eddig ez az egyetlen pozitívum amit tett hogy ezt kimondta. Attól függetlenül hogy a volt szds-es pereputty fiatalokba átmentett öröksége."


A gyerekek nem felelnek a szüleik döntései miatt. Még az sem biztos, hogy a gyereknek ugyanazok lesznek a nézetei, ami a szüleiké.

A gyerekek elszenvedői tudnak lenni a szülői döntéseknek.

Az más, amikor valaki tisztségviselő, vezető volt a múlt rendszerben és ebben is az, ilyenek Gyurcsány és Orbán.

dec. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"A gyerekek nem felelnek a szüleik döntései miatt."


Ezt nem is mondtam hogy felelnének.


"Még az sem biztos, hogy a gyereknek ugyanazok lesznek a nézetei, ami a szüleiké."


Valóban nem biztos és biztosan vannak kivételek. Ez is igaz.


Viszont amiben nem értünk egyet az az hogy te a kevés kivételből próbálod cáfolni az általános igazságokat. Nem, én nem jóhiszeműen látom. Nem gondolnám hogy nagyobb esélye lenne a "nem biztos hogy ugyan olyan nézetei lesznek mint a szüleinek" mint annak hogy ugyan olyan vagy ahhoz nagyon hasonló nézetei lennének hiszen a szüleik által felhalmozott anyagi javakból tudtak egyáltalán elindulni vagy észre vetetni magakukat.


"Az más, amikor valaki tisztségviselő, vezető volt a múlt rendszerben és ebben is az, ilyenek Gyurcsány és Orbán."


Ez is gáz igen. De én ennél még sokkal borúlátobb vagyok. Egyszerűen nincsen egyetlen alulról induló kezdeményezés amiből egy valóban új párt alakulna ki. A régi idők politikai elitjének gyerekei és unokokáibol össze verbuvalt és azok pénzen előre tolt pártot nem tudok komolyan venni.

dec. 22. 15:30
 14/14 anonim ***** válasza:

"Ezt nem is mondtam hogy felelnének."

Ok.


"Viszont amiben nem értünk egyet az az hogy te a kevés kivételből próbálod cáfolni az általános igazságokat."


Honnan tudhatnánk, hogy mi általános. Az igaz, hogy a szülők által megteremtett egzisztencián indulnak el a gyerekek. Ha ezt jó irányba kezdik el használni, akkor az is rendben van. Ha nem, akkor jogos a kritika. Egyénenként eltérő.


"Ez is gáz igen. De én ennél még sokkal borúlátobb vagyok. Egyszerűen nincsen egyetlen alulról induló kezdeményezés amiből egy valóban új párt alakulna ki."


Ismerek embereket, akik csinálnának mogzalmat, vagy pártot de nem mernek. Becsületes átlagemberek. Azonnal kikezdenék őket, amint elég szavazót tudnak maguk mögé állítani. Ha kell, akkor visszakeresnek a gyerekkoráig. Az egész politikából csúfolódós bulvár lett. Az embereket már azzal valaki ellen lehet fordítani, hogy kiderítenek, vagy kitalálnak valamit a magánéletéről és elterjesztik.

dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!