Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ciki felvállalni, ha...

Miért ciki felvállalni, ha valaki ellenzéki szavazó?

Figyelt kérdés

Egyre több az olyan hozzászólás, hogy "Én nem vagyok ellenzéki, de..."

Azért nem vállalják fel, mert az ellenzéki politikusok teljesítménye kínos, vagy mert csak látszat demokraták?



dec. 20. 08:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, én gyerekkorom óta baloldalinak tartom magam, sosem volt ezzel problémám. Az ország jelenlegi állapotával, már annál inkább.
dec. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Fideszesnek lenni sokkal cikibb. És azt legalább nem is kell megmagyarázni, hogy miért.
dec. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Hol egyre több az ilyen hozzászólás? Szerintem fidesz szavazónak lenni ciki, és én nem is ismerek személyesen senkit, aki felvállalná.
dec. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 bbenjoe ***** válasza:
19%
Szerintem nem ciki ellenzékinek lenni. "Baloldalinak" vagy "liberálisnak" lenni az. Úgy értem, hogy ezek a szavak fokozatosan negatívvá váltak az utóbbi húsz évben.
dec. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

"ezek a szavak fokozatosan negatívvá váltak"


Csak a fidesz-zombik fejében. :)

dec. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is sokkal cikibb fideszesnek lenni főleg nagyvárosi, diplomás közegben.
dec. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%
6)Győrben pl nem.
dec. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Egyre több az olyan hozzászólás, hogy "Én nem vagyok ellenzéki, de...""


Ez nem cikiségről szól, hanem a skatulyázás elkerüléséről. Vannak olyan témák, amik mentén polarizálódik a társadalom, és ezeknek egy sajátossága, hogy ha állást foglalsz bennük, azonnal rád húzzák, hogy az adott táborba tartozol. Ilyenkor az illető zt szeretné elkerülni, hogy automatikusan azonosítsák a sztereotípiával.


Ha szidod a Fideszt, akkor ballibsi vagy. Ha félsz a bevándorlástól, akkor szélsőjobbos. Ha kiállsz az lmbtq mellett, akkor pedofil b.zi, ha túlzásnak tartod, akkor meg homofób. Lehetne sorolni tovább a sztereotíp táborokat: nőgyűlölő, femináci, fasiszta, hazaáruló, stb.


Tehát: ha azt mondja valaki, hogy "nem vagyok ellenzéki, de a Fidesz szar", akkor elébe akar menni a "mert átmosta az agyad a Telex", "mert hazaáruló libsi vagy", "mert bezzeg Gyurcsány jobb volt?" kezdetű mondatoknak azzal, hogy elmondja: én ezeknek nem vagyok célközönsége.

dec. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 hypno ***** válasza:
22%

A Gyakori Kérdések egy belterjes fórum.

Egy bármilyen kérdéshez 10-nél többen szólnak hozzá (nem ennyi hozzászólás van, hanem ember aki elmondja a véleményét) az már nagyon pörgős.


Ebből az következik, hogy az "Én nem vagyok ellenzéki, de..." mondat ugyanattól a néhány embertől jön minden kérdésnél.

Ezt ugyan nem lehet biztosan tudni, mert a legtöbben egy nyomurult nicket sem vállalnak be, hanem anonimként kommentelnek. Még a bátor - de az elkötelezettségüket hasonlóan cikinek érző - fideszesek is.

dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Mi van? Hol laksz te Felcsúton!?


Egyáltalán nem ciki, az a ciki ha valaki fideszes!


Konkrétan körülöttem egy kezemen tudom csak megszámolni aki nyiltan fideszes, mindenki már nyíltan szídja őket.

dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!