Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek miért várják,...

Az ellenzékiek miért várják, hogy a Fidesz tábor döntő többsége egy ilyen magyar ellenzékre átszavazzon, amikor semmiféle értékegyezésük nincs az ilyen pártokkal?

Figyelt kérdés

dec. 20. 22:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
#8: 2RK
dec. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
24%
Vona egy szarevő megélhetési politikus. Múltkor a partizánban kikotyogta, hogy lassan elfogy a pénze, azért csinálta a pártot.
dec. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

2rk

Egyébként én ellenzékiként előbb szavaznék a fideszre mint a náciszar mihasznákra.

Értékegyezségről meg annyi hogy a magyar társadalom 50-60 %a baloldali további kb 20 % centrista. Volt amikor a fidesz tábor többségében baloldaliakból állt és úgy is hogy a fidesz ezzel az értékrenddel teljesen szembement tehát jobboldali volt.

dec. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
2rk? Esetleg olyan párt van, amelyik átugorja a 2 százalékot? 😄
dec. 21. 13:31
 15/30 anonim ***** válasza:
#14: Most alakult, majd megnő, ha elegen szavaznak rá. A nagy pártok sem 20%-ról indultak.
dec. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

15


Oké, hogy most alakultak, de pont egy Vonában bíznának, azok után ami a Jobbiknál történt? Eddig úgy néz ki, hogy a válaszíró kérdésére nincs normális alternativa.

dec. 21. 14:28
 17/30 anonim ***** válasza:

#16: Miért, mi történt a Jobbiknál? Vona tartotta az ígéretét, ennyi történt. Én elhiszem, hogy emiatt sokan csalódtak benne, de csak tartotta magát ahhoz, amit mondott. Ha viszont olyan megélhetési politikus lenne, mint ahogy azt itt hirdetik, akkor egyszerűbb lett volna neki is felvenni a parlamenti mandátumát és bezsebelni a magas fizetést. Ehelyett visszavonult. Szerintem ez nem egy megélhetési politikusra vall.

Másrészt a pártban rajta kívül csupa új arcok vannak.

dec. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

17


Irreális elképzelés volt, hogy megveri a Fideszt 2018-ban. Milyen politikus ő, hogy még ennyit sem mért fel? Még egy ciklus kellett volna, és a győzelem esélyével indulhattak volna, ha nem térnek el az eredeti vonaltól.

dec. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

#18: Az lehet, de a kétharmados győzelem totális bukás volt.

Nem biztos, hogy nem kezdett volna erodálódni a Jobbik támogatottsága abban az esetben, ha nem vonul vissza. Ezt már nem tudjuk meg, azt viszont biztosan tudhatjuk, hogy nem a saját fizetését tartotta szem előtt. Másrészt nem lehet úgy egy pártot hitelesen vezetni, hogy ő maga úgy érezte, hogy vissza kell vonulnia és át kell értékelnie a történteket. Szerintem jót tett neki ez a néhány év szünet, de azt is megértem, ha valaki nem így látja.

dec. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

19


Én értem, hogy mit mondasz. De Vona felfogása kb ez volt:

"Holnap ha nem találok 20 ezer forintot az utcán, lemondok."

Holott, ha egy évig járja az utcákat, reálisabb esélye van találni, mint 24 óra alatt. És kb ez volt a felfogása a 2018-as választással kapcsolatban.

dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!