Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek tényleg nagyon...

Szerintetek tényleg nagyon gáz, hogy a Momentum Romániában egy román liberális pártot támogat a magyar RMDSZ helyett?

Figyelt kérdés

dec. 21. 13:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
85%
Miért kellene a Momentumnak a román politikai élet egyik legkorruptabb gittegyletét támogatnia?
dec. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Ő dolga. Inkább így tegyen.
dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 progizo ***** válasza:
0%

#12.: "Egy román liberális párt - ha kicsit is liberális - a romániai magyarokra, mint egyenlő román állampolgárra kell, hogy tekintsen."


Akkor ilyen lenne az AUR nevű párt is, mely a következő feliratú kártyanaptárakat osztogatja Székelyföldön:

"Boldog új évet, magyar nemzetiségű román testvérek! Végül is mindannyian románok vagyunk, mert ez a mi országunk!"?

[link]

dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
64%

progizo!

Az AUR mióta liberális párt?

dec. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
37%
23 aki román állampolgár az valamilyen értelemben valóban román, így nem mondott nagy ostobaságot az az AUR
dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

23: ezek aztán tényleg liberálisok:

[link]

dec. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 progizo ***** válasza:
12%
#24.: Pont azt kérdeztem, hogy az AUR akkor liberális-e, hiszen románnak tekinti az ottani magyarokat.
dec. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
09:28: örülök, hogy ennyire szórakoztat a trollkodás.
dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Igazából logikus, mivel az USR a Momentumhoz legközelebb álló, ugyancsak liberális politikai párt, amelynek sok magyar szavazója van ráadásul (magyar alelnöke és ideiglenes elnöke is volt már). Az USR nem etnikai párt.


Igazából én is szavaztam már rájuk, ha úgy vesszük, mert az államfőjelöltjüket támogattam, hátha bejut a második fordulóba (esélyesebb volt mint az RMDSZ-é). Persze a többi önkormányzati és parlamenti szavazólapon az RMDSZ-re voksoltam, de azt tudtam, hogy az elnökjelöltjüknek nincs esélye második fordulóba kerülni.

márc. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
50%
15:41: de miért szavazol az RMDSZ-re? Mi a jó bennük? Kivel nem bútoroztak azok még össze, akár Magyarországon, akár Romániában? Egy ilyen köpönyegforgató bagázst én elvből sem támogatnék.
márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!