Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek tényleg nagyon...

Szerintetek tényleg nagyon gáz, hogy a Momentum Romániában egy román liberális pártot támogat a magyar RMDSZ helyett?

Figyelt kérdés

dec. 21. 13:58
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
81%

30: nem én vagyok a 29-es és erdélyi sem vagyok, de szegény erdélyi magyarok csapdában vannak:

a román pártoktól nem várható az európai kisebbségpolitika

magyar pártnak meg ott van az rmdsz, olyan, amilyen

No, akkor kire szavazzon a szegény erdélyi, partiumi magyar?

márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

30) "de miért szavazol az RMDSZ-re? Mi a jó bennük? Kivel nem bútoroztak azok még össze, akár Magyarországon, akár Romániában? "


Ezt te többségi logikával nem értheted, de egy magyarországi kisebbségi azonnal értené.


Azért tartjuk őket, hogy mindenkivel összebútorozzanak - és NEKÜNK kaparják ki a gesztenyét!


Egy 6%-os kisebbség előtt két út van: a politikai erőszak (terrorizmus) - vagy a nagyon ravasz, nagyon trükkös, okos diplomácia!


Én is haragszom az RMDSZ-re, de pont nem azért, mert "mindenkivel összebútoroztak", hanem mert TÚLZOTTAN IS a Fidesz alá mentek az utóbbi időben, és túlzottan is Budapest felé építkeztek (Bukarest és Brüsszel tekintetében kicsit elengedték a gyeplőt).


Markó sokkal jobban, sokkal ügyesebben csinálta! Nem is született semmilyen előrelépés a romániai jogaink terén, mióta Kelemen Hunor az elnök és kizárólag Orbán Viktortól várják a mannát!


Markó alatt lettek kétnyelvű helységnévtáblák, anyanyelvhasználat az adminisztrációban, igazságszolgáltatásban, 6:3 szabály a képviseletben, aradi Szabadságszobor visszaállítása, magyar karok az egyetemeken, stb.


Hunor óta SEMMI jogbővítés nem történt, csak magyarországi irányból jött valami pénz és pár látszatberuházás...

márc. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!