Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövőre az EP-választáson...

Jövőre az EP-választáson visszavágva az előválasztásért a DK kilapítja Dobrev Klára egykori ellenfeleit?

Figyelt kérdés

A közvélemény-kutatások átlaga szerint:

DK (Dobrev Klára) 14,1%

Nép Pártján (Jakab Péter) 1,2%

MMN (Márki-Zay Péter) 0,7%

Karácsony Gergely egykori hátországát adó MSZP 2,7%, LMP 2,4%, Párbeszéd 1,2%.

[link]



dec. 26. 19:21
1 2 3 4
 11/38 DK-s ***** válasza:
9%

#10-nek:


"Attól még, hogy Karácsony visszalépett MZP javára, ...... Ezért nyerte meg MZP az előválasztást."


A köztes rész csak duma.

dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

#11 Ja persze, csak duma. Meg az is csak duma volt, hogy a DK tudja, hogy mi is a baj a fidesz egyfordulós választási törvényével. Érdekes módon, amint nekik kedvezett volna az egyfordulós választás, mindjárt ez első forduló eredményét akarták volna véglegesíteni. Azóta mást sem hallok tőletek, mint hogy mennyire igazságos az, ha valaki relatív többséggel nyeri el a mandátumot. Hát akkor hajrá a vidéki választókerületekben a 14 százalékotokkal.

Egyébként pont ezzel írta le magát nálam végérvényesen a DK. Korábban még úgy gondoltam, hogy annyiban azért mégis különbek a fidesznél, hogy legalább nem ők bontották le a demokráciát.

dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 DK-s ***** válasza:
0%

#12-nek:


A DK-nak nem konkréten az egy, vagy kétfordulós választással volt baja.


Nem csak nekünk, hanem minden demokratikus felfogású embernek is azzal volt baja, hogy a két forduló között a három befutó közül az egyik visszalépett a másik javára!


Ha, tegyük fel hogy Jakab az első forduló előtt visszalépett volna a DK javára, és Dobrev ennek köszönhetően 50% felett verte volna a többieket, akkor most azért vergődnél hogy mennyire inkorrekt volt a DK, és csalással nyert?


Mert a két eset pontosan ugyanazt takarja.

dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nagyon tévedsz. Én nem vergődtem volna azon, mert tisztában voltam a kétfordulós választás lényegével. Nagyon jól emlékszem még rá, hogy 2010-ig mindig így szavaztunk. Az első forduló után jöttek az egyeztetések a és visszalépések a jelöltek között, azokban az egyéni választókerületekben, ahol senki nem érte el 50% + 1 fő szavazatot. És egyetlen demokratikus felfogású embernek sem volt ez ellen kifogása, senki nem mondta az, hogy ez "csalás" volna. A demokratikus felfogású embereknek azzal volt baja, hogy a fidesz megszüntette a második fordulót, és így már relatív többséggel is le lehet tarolni az egyéni választókerületeket. És ezt a DK is tudta, nagyon is jól. Hiszen pont ezért volt szükség erre a kényszerű összefogásra.

Szóval én számítottam is rá, hogy most is lesz ilyen visszalépés. Már akkor is számítottam rá, amikor még nem is lehetett tudni, hogy ki lesz a három befutó. Csak azt találgattam magamban, hogy vajon ki fog visszalépni kinek a javára. És igen, arra is tippeltem, hogy majd Jakab fog visszalépni Dobrev javára, de akkor sem szólhattam volna egy szót sem. Akkor elmentem volna a második fordulóban Karácsonyra szavazni, és ha mégis Dobrev nyert volna, akkor tisztességesen beálltam volna mögé. Ugyanis még nekem is alá kellett írnom, egyszerű előválasztóként az előválasztási megállapodást.

dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
* Ja, a 13-nak akartam.
dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 DK-s ***** válasza:
0%

#14-nek:


Nincs párhuzam a példáddal!


Országos botrány kerekedett volna, ha valamelyik párt teljesen visszalépett volna, és az összes első fordulós "nyereségét" egy másik pártnak adta volna.


Itt viszont ez történt. Hárman szálltak be az előválasztásba, de amikor tisztán látszott hogy hatalmas zakót fognak kapni, akkor karigeri kifarolt MZP javára, hogy ne Dobrev nyerjen.


Mert lehet száz-féleképp magyarázni, de valójában ez történt.

dec. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 DK-s ***** válasza:
0%

Ismét #14-nek:


Természetesen azt, hogy hárman szálltak be, a második fordulóra értem.


Le volt fektetve, hogy az első forduló HÁROM győztese indul a második fordulóban!


Három. Nem kettő, nem négy, hanem három.

dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

#15 De hát most sem adta az összes első fordulós nyereségét senki sem egy másik pártnak. A második fordulóban mindenki nulláról indult, az első forduló szavazatait nem vitték át a második fordulóra.

Mát többször olvastam hasonló butaságot DK-soktól, hogy Karácsony "átadta a szavazatait" MZP-nek. Ki etetett benneteket ekkor marhasággal? Ha tényleg így lett volna, az valóban nagyon csúnya lett volna, sőt nem csak csúnya, de akkor azonnal meg is kellett volna semmisíteni a szavazás végeredményét. De nem volt ilyen, és nem is lett volna rá lehetőség. A második fordulóban újra mindenki nulláról indult és csak a második forduló szavazatai számítottak. Pont úgy, mint a korábbi kétfordulós választásokon.

dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
#17 Nem volt ilyen lefektetve. És az sem, hogy ez egy olyan kivételes kétfordulós választás, ahol nem szabad visszalépni. Mindössze az volt "lefektetve", hogy hárman jutnak tovább.
dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 DK-s ***** válasza:
0%

Értem.


Tehát karigeri a visszalépésekkor nem kérte a szavazó-táborát, hogy makizajra szavazzon, igaz?


Már kezd gusztustalanná válni a kimagyarázásod.

dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!