Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövőre az EP-választáson...

Jövőre az EP-választáson visszavágva az előválasztásért a DK kilapítja Dobrev Klára egykori ellenfeleit?

Figyelt kérdés

A közvélemény-kutatások átlaga szerint:

DK (Dobrev Klára) 14,1%

Nép Pártján (Jakab Péter) 1,2%

MMN (Márki-Zay Péter) 0,7%

Karácsony Gergely egykori hátországát adó MSZP 2,7%, LMP 2,4%, Párbeszéd 1,2%.

[link]



dec. 26. 19:21
1 2 3 4
 21/38 DK-s ***** válasza:
0%
Megjegyezném, ha még nem vetted volna észre, hogy ez tipikus fidesz-mentalitás volt.
dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
#21 Mi volt ebben a "fideszes mentalitás"?
dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 DK-s ***** válasza:
0%

Az, hogy teljesen gusztustalan és pofátlan dolgot műveltek, majd ennek következménye miatt azt hibáztatták, akit kijátszottak.


Mi, vagyis a DK-sok a legkevésbé sem vagyunk populáris dumával terelhetőek, jellemző hogy tisztán látjuk az ok-okozati összefüggéseket.


Akkor is, ha az emberek többsége a központi mantrát kántálja.

dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

#23 Na ne röhögtess már. Ti aztán látjátok az ok-okozati összefüggéseket, méghozzá "tisztán". :)

Pont olyan megvezethetőek vagytok, mint a narancsosok, és hasonló módon terelnek is benneteket.

Egyébként meg az a fideszes mentalitás, ha valaki mindig aszerint változtatgatja, vagy változtatgatná a választási törvényeket, hogy neki éppen mi a kedvező.

dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 DK-s ***** válasza:
0%

#24-nek:


Karigeri nem változtatott a megbeszélteken, amivel megváltoztatta a választás játékszabályait, hogy MZP-nek kedvező legyen, igaz?


(költői kérdés volt)

dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

#25 Nem változtatta meg a játékszabályokat. Nem volt olyan játékszabály, hogy nem szabad visszalépni. De ezt már sokszor elmondtam.

Unalmas vagy. De legalább beismerted itt több hozzászólásodban is, hogy ti segítettétek hozzá sértődöttségetekben Orbánt a negyedik kétharmadhoz.

Nem mintha azelőtt nem tudtam volna. Hiszen az egész választási kampányban arról folyt a diskurzus a DK-ás csoportokban, hogy nektek sokkal jobb lesz, ha bukik az ellenzék MZP-vel az élen, mert az nektek jobban szolgálja a pártérdekeiteket. "Mert akkor majd mindenkinek be kell látnia végre, hogy mindenkinek a DK-ba kell belépni, ha valaha is le akarja váltani Orbánt."

Gyakorlatilag ezzel zsaroljátok a társadalmat. Addig nem szabadulhatunk meg Orbántól, amíg el nem fogadjuk Gyurcsányt. Vagy a feleségét, mindegy.

Én ezennel befejeztem a veled való vitát, ne strapáld magad tovább fölöslegesen. Megvan rólatok a véleményem, és ezen a további erőlködéssel csak rontani tudsz.

dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
* Úgy értem, amíg el nem fogadjuk Gyurcsányt az ellenzék kizárólagos "vezéreként". Látod én elfogadtam volna, hogy ott van az összefogásban, még Dobrev Klárát is elfogadtam volna miniszterelnöknek, de ezek után már mindig ellenzékben leszek. Velük IS.
dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 DK-s ***** válasza:
0%

#26-nak:


Akkor játsszunk nyílt lapokkal. Előre bocsájtom hogy párttag vagyok, nem szimpatizáns.


Ott álltunk a biztos győzelemnél. Mert Dobrev a földbe taposta volna azt a kér bohócot. Ezt te is el kell hogy ismerd.


Ekkor jött a makizaj-karácsony-féle trükközés a visszalépéssel. Minden DK-snak "vöröslött a feje", úgyhogy kijött egy körlevél, persze csak tartalmilag idézem, nem szó szerint:


"Mindenki higgadjon le. Bár aljas húzás volt, de akkor is az összefogás célját, a kormány leváltását kell szem előtt tartanunk. Ha MZP, akkor MZP. Mindenki tegye tovább a dolgát."


Ezután MZP elkezdett Gyurcsányozni, mindenféle mocskosságot összehordani a Dk-ról, majd utasította Gyurcsányt hogy ne kampányoljon. Ezen ne nyissunk vitát, mert ő maga is volt hogy elismerte, de többnyire letagadta. És uatsíthatta, mivel ő vezette az összefogást. Tehát ott tartottunk hogy az összefogás gerincét adó Demokratikus Koalíciót elmondta mindennek csak szépnek és jónak nem, a tagság 97%-a által megválasztott vezetőjét folyamatosan kritizálta és szidalmazta, majd elvárta volna, hogy utolsó csicska-veréb módjára úgy ugráljunk ahogy ő füttyent.


Ezt már Gyurcsány sem várta el senkitől! Nem következett körlevél, Csak Gyurcsány reakciója: "Azt kérte a kapitány, hogy ne kampányoljak. Így fogok tenni. Akkor így."


Majd felnőtt embereknek tekintve a DK szimpatizánsokat és a tagságot, rájuk bízta a döntést.


DÖNTÖTTÜNK.

dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 DK-s ***** válasza:
52%

Ismét #26-nak:


Én ismerem tagság mentalitását, kiszámítható, ezért el tudok játszani azzal a kérdéssel is, hogy: "mi lett volna, ha .."

Ezt azért teszem, hogy "képet kapj"


Mi lett volna ha Gyurcsány nem azt küldi a körlevélben amit, hanem a DK tagságra bízta volna a trükközés le-reagálását?


Dobrev is visszalépett volna, MZP pedig égett volna mint a Reichstag.

dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

#28 Emlékszem Gyurcsány első megszólalására is az előválasztás eredményhirdetése utáni első reggelen. Amikor gyakorlatilag kijelentette, hogy lex@rja az előválasztás eredményét, mert majd úgyis nekik lesz a legtöbb képviselőjük a parlamentben, és úgyis azt választják meg miniszterelnöknek, akit ők akarnak. Mit gondolsz, milyen hatással volt ez azokra, akik szerettek volna kormányt váltani, de nem Gyurcsányt akarták visszahozni. Gyakorlatilag a Fidesz miniferi kampányát igazolta ezzel vissza. Még ha a háború nem is jött volna közbe, csak önmagában ez is elég lett volna egy sima Fidesz győzelemhez.

Egyébként meg nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy Dobrev le tudta volna győzni a Fideszt, egyszerűen azért mert őt még "ennél a két bohócnál" is kevesebben akarták miniszterelnöknek. Ezt mutatta az előválasztás végeredménye.

A "két bohócot" is csak relatív többséggel tudta volna legyőzni, ők ketten együtt több szavazatot kaptak volna, mint Dobrev. És ezt nem tudtátok megemészteni, hogy még az ellenzéki szavazók többsége sem titeket akar vissza. És akkor megint ott vagyunk a választási törvény kérdésénél, hogy amikor nektek kedvezne, akkor mindjárt rendben valónak találjátok, hogy relatív többséggel is uralkodni lehessen a valódi többség fölött. Ennyit a ti demokráciátokról.

De ahogy látom nektek nem is a kormány leváltása a fontos, hanem az ellenzék legyőzése, az hogy ti legyetek a legerősebb ellenzéki párt. Ezért tartunk most itt.

Bár abban lehet valami, hogy ha Dobrev nyeri az előválasztást, akkor talán egy kicsivel jobb eredmény lett volna. Már csak azért is mert az a "két bohóc" nem csinált volna segget a szájából, és tisztességesen beálltak volna mögé, ahogy az előválasztási megállapodásban elfogadták.

Nem az előválasztás első fordulójának a "győztese" mögé, ami ugye NEM volt, azért kellett megtartani a második fordulót. Ezt csak azért írom, mert még olyan hülyeséget is olvastam DK-soktól, hogy arról szólt a megállapodás, hogy aki az előválasztást "megnyeri", az mögé kell beállni a többieknek a második fordulóban. Nem tudom föl tudod-e egyáltalán fogni, hogy ez mekkora marhaság.

Egyébként is Orbán szinte minden tevékenysége csak egyenes folytatása annak, amit Gyurcsány elkezdett. Csak őt még nem hagyták ennyire "kibontakozni". Ugyanaz a szélsőséges neoliberális gazdaságpolitika, minél nagyobb munkanélküliség generálása, hogy alacsonyan lehessen tartani a munkabéreket, és teljes kiszolgáltatottságban a munkavállalókat. A kis és közép vállalkozók kinyírása, hogy a multikon kívül csak a ti vállalkozásaitoknak teremjen itt babér. Beleértve persze a fideszes és DK-ás közös vállalkozásokat is. Nem számít, ha ország tönkre megy, az sem ha az értelmesebb fiatalok és középkorúak külföldre menekülnek, az idősebbek meg belepusztulnak. Legalább nem kell nekik nyugdíjat fizetni és azt is el lehet lopni.

És én soha életemben nem voltam egyik pártnak sem tagja még csak egy Kossuth körnek, vagy egy 99 mozgalomnak sem, és nem is akarok lenni.

Én csak egy sima választópolgár vagyok, aki jó megfigyelő, és szeretne végre egyszer egy normális országban élni. És aki szeretné, ha gyerekei nem hagynák el az országot, mert ők is undorodnak ettől a mocsoktól, ami itt van.

Igen, mind a kettőtöktől.

dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!