Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vidékiek miért nem szavazhat...

A vidékiek miért nem szavazhatnak a főpolgármester választáson?

Figyelt kérdés
Budapest nem csak 1 város. Hanem a FŐVÁROS. Így minden magyar állampolgárt megilletne a szavazás joga. Én debreceniként biztosan nem erre a karigerire szavaznék. Teljesen tönkreteszi a fővárost. Bár hálistennek 2 évente 1 napot vagyok a pesti gettóban az is elég belőle. Az előző Polgi alatt legalább lehetett közlekedni.

jan. 1. 20:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
Az ég óvjon mindenkit attól, hogy egy pl.: iszapszentmotorospuszta-alsón élő voksoljon egy bp.-i életéről. Semmi köze, gondolata nincs is arról, mi a túró zajlik Bp..-n.
jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
8%

#12

És neked van gondolatod arról mi a túró zajlik "iszapszentmotorospuszta-alsón"?

jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

13 as ugyan nem a 12 es vagyok de az ország fele átutazóba se járt soha budapesten.

Szóval milyen alapon ugatna bele olyanba amit még csak nem is látott, nem hogy élt volna ott?


iszapgilisztáson sem választ a pösti polgit, tehát fordítva milyen alapon választhatna?

jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%
Legalább kiderült egy újabb fontos tényező: a Budapest és Karácsony ellenes kérdéseket vidéki Megafonos tanoncok gyártják, akik életükben nem voltak Psten.
jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom akkor azzal se lenne bajod, ha a debreceni polgármester választáson egész Hajdú-Bihar szavazna... Mivel megyeszékhely, egy csomóan dolgoznak ott, joguk van beleszólni, ha már kb életük felét ott töltik munkával.
jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

Konkrétan mi van a fővárosban, ami miatt a nem ott lakóknak kellene választójogot adni?

Attól, hogy "fővárosnak" hívjuk azért vegyük egy a lakosok jogát, hogy ők magunk határozzák meg, hogy mi van a városukban és ne máshol lakók?


Továbbá a kérdező miért szavazzon egy olyan város vezetésére, ahol 2 évente egy napot jár, semmilyen információja nincs róla, csak az, amit a köztudottan Karácsony-ellenes propagadna szajkóz.

jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%

Ezekről a kérdésekről annyira süt, hogy nem valós kérdések, hanem csak valósnak álcázott propagandakérdések, megrendelésre. Jön a főpolgi-választás, ezért most Karácsonyt kell majd ekézni meg sarazni, így most egy csomó Karácsonyt ekéző kérdés lesz kiírva a következő napokban, hetekben, hónapokban.

Az ilyen kérdések mind-mind erősítik bennem, hogy nem szabad a Fideszre szavazni, mert csak ugyanez a mocskolódás meg gyűlölködés fog továbbra is ömleni mindenhonnan.

jan. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%

17: nagyon igazad van.

ilyenkor mindig gondolkozom, mi a jobb: úgy tenni, mintha nem tudná az ember, hogy ez propagandás álkérdés és érvelve reagálni rá, vagy egyszeráen figyelmenk kívül hagyni.

jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%
Szintén debreceni vagyok, járok fel Pestre rendszeresen, de Debiben jóval rosszabb a közlekedés, itt többet ülök dugóban, mint Pesten. Itt még hírből sem ismerik pl. az összehangolt lámpákat. Pedig fideszes a polgi. De csak akkugyárra "fussa". Ja, meg van rengeteg kövünk. Vizünk ugyan nincs, minden tavunk kiszáradt, de az egész városközpont tiszta kő. A "kerékpárutak" járdára festésében, és a parkoló, valamint a közlekedő autók közé "festésében" pedig mi vagyunk az úttörők, Geri ezt nálunk látta Debiben. Akkor most mi van?!
jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#4 Az országgyűlési szavazáson igen sokan szavaznak, akik még életükben nem voltak Magyarországon, de még a térképen sem tudják megmutatni, hogy hol van. Ilyen alapon miért be szavazhatna a vidéki a főpolgira?

Amúgy én 40 évet éltem Pesten, most vidékiként magasról teszek rá, mi van a dzsungelben. A Pesten lakók szavazzák meg maguknak, hogy mit akarnak, engem kevéssé érdekel. Örülök, hogy már nem ott vagyok, és a lehető legkevesebbszer megyek be. A Pestiek ott boldogok, én meg itt. 🤷🏻‍♂️

jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!