Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 9 ember élete és egészsége ér...

9 ember élete és egészsége ér 400 millió forintot az adófizetőknek?

Figyelt kérdés

400 milliót költöttek eddig az újszülöttek SMA szűrésére. 9 babánál találták meg ezt a betegséget, így náluk időben el tudták kezdeni a kezelést. Amikor már a betegség tünetei megjelennek sok esetben már túl késő...

400 millió Ft rengeteg pénz. Mit gondolsz, ért ez ennyit?

Már megszüntették a programot. Jelenleg magánban lehet szűrni, aminek árak kb 45 ezer forint.


jan. 1. 20:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
#10 És mit is szerettél volna ezzel mondani?
jan. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%
[ma 22:58]: Hogy a BM is pont olyan hülye, mint mimagyarok vagyunk. Megérdemeljük magunkat.
jan. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
37%

Demokráciában minden nép megérdemli a vezetőit.

Tetszettek volna 2022-ben másképp szavazni, aztán nem egy rendőrtiszt döntené el, hogy az SMA-s gyerekek szűrése mennyire fontos.

jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%
Családbarát a kormány :D A tüzijátékra többet szórnak el, amit max a pestiek negyede lát élőben többi tojik rá :D
jan. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
74%

"Kérdezőm, te tudod mi az az SMA és a szűrést milyen módon végezték, mennyi a pontossága, mivel jár a babára nézve?"

Én például nem tudom, de örültem volna, ha hepciáskodás helyett mondjuk leírtad volna.

"Csak érdekelne, hogy tudod-e mi van a döntés mögött, mert az átlagember nem is hallott az SMA-ról meg hogy azt szűrték valaha is a csecsemőknél."

Az átlagember elég sokmindenről nem tud, attól annak még nem vész el a jelentősége.

jan. 2. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%

9 gyerekre 400 millió, az fejenként 44 millió. Ha abból indulok ki, hogy milyen későbbi egészségügyi költségeket spórolunk meg így, illetve számításba vesszük, hogy felnőttként ők maguk mennyi adót fognak fizetni, szerintem gazdaságilag is megtérülő "beruházás". Ezt most nyilván csak becsülni lehet, de ha tévednék is és életük során nem járulnának hozzá (nettő befizetőként) a közöshöz 44 milliónál többel, még mindig ott tartanánk, hogy valammennyit azért ledolgoznak ebből a "tartozásból".

Egyébként sem szimpatikus a gondolat, hogy amennyi elherdálást látunk a világban, majd pont emberi életeken spóroljunk...

jan. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%
"Senkit nem hagyunk az út szélén"
jan. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%

Ha mondjuk ezzel a felszabadított pénzt rákszűrésre vagy hasonlóra fordítanák, akkor azt nem bánnám.

De lába kél ugyanúgy, mint sok más dolognak....

jan. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
24%

#15 Leírtam miért kérdeztem a kérdezőtől, de nem fogtad fel.

Kiírt egy kérdést valamiről, hogy fel lehessen háborodni azon, hogy a zorbánék megint elvettek valamit - miközben feltételezésem szerint fogalma sincsen a témáról. Pont erre voltam kíváncsi, hogy tud-e bármit a dologról vagy csak elolvasta az épp aktuálisan az összes ballib portálon egyszerre megjelent címert, hogy jaj a zorbánék megszüntették az SMA szűrését a csecsemőknek.

Pont úgy ahogy neked sincsen fogalmad sem a kérdésről, eddig nem is hallottál a témáról - én sem - a kérdező sem. Pont ez a lényeg, hogy nem az SMA számít itt, nem az hogy valamiféle kára lehet itt a csecsemőknek, hanem hogy csak mert megjelent tömegben ismételve minden portálon egyszerre ugyanaz a hírecske máris ki kell róla írni egy hergelő kérdést és várni, hogy majd jól felháborodnak a kormány ellen a többiek.

Ez egy szakmai kérdés és nagyon úgy néz ki hogy azok sem tudnak többet róla akik a médiában terjesztik a hírt - de szándékot kerestem a kérdezőnél, hátha mégis van bármi kapcsolata az SMA-val, hogy foglalkozik vele.

jan. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

[ma 10:40]: Nekem gyermekorvos feleségem van, ráadásul várjuk a második babánkat, úgyhogy ezt-azt tudok az SMA-ról. Akár indokolt is lehetne a szűrés állami támogatásának felfüggesztése. De a vicc az, hogy a BM saját bevallása szerint is előbb döntött, aztán most elkezd gondolkodni. Ami, akármi is legyen a kérdés, mégiscsak a hülyeség kimaxolása.


Egyébként nyilván nem éri meg az államnak SMA-t szűrni. Ahogyan nyugdíjat fizetni se éri meg az államnak. Akik kapják, azok már nem vagy csak nagyon keveset tesznek hozzá a társadalomhoz, őket eltartani totál pénzkidobás, évente több ezer milliárd forintról van szó, nem rongyos SMA-s számisikről. Azért fizetünk nyugdíjat, mert a társadalom általános nézete szerint ez így igazságos és méltányos, így embeséges, illetve a költségvetésbe belefér (annyi, amennyi).


A kérdés az SMA-val kapcsolatban is az lenne, hogy belefér-e, hogy az államnak, hogy ennyire emberséges legyen egy génhiba elszenvedőivel. És akkor visszatérünk a kiindulóponthoz, hogy a BM adott egy választ a kérdésre, most pedig elkezdi végiggondolni, hogy mi is a jó válasz. Ők mi vagyunk, a társadalom, az állam mi vagyunk. Ennyi eszünk van, ebből kell élni.

jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!