Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 9 ember élete és egészsége ér...

9 ember élete és egészsége ér 400 millió forintot az adófizetőknek?

Figyelt kérdés

400 milliót költöttek eddig az újszülöttek SMA szűrésére. 9 babánál találták meg ezt a betegséget, így náluk időben el tudták kezdeni a kezelést. Amikor már a betegség tünetei megjelennek sok esetben már túl késő...

400 millió Ft rengeteg pénz. Mit gondolsz, ért ez ennyit?

Már megszüntették a programot. Jelenleg magánban lehet szűrni, aminek árak kb 45 ezer forint.


jan. 1. 20:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#20 " De a vicc az, hogy a BM saját bevallása szerint is előbb döntött, aztán most elkezd gondolkodni. "

Ez nem igaz. Elindítottak egy programot és most megnézik mi lett az eredménye. Majd ez alapján fognak dönteni. A döntés még nem született meg. A program eddig tartott.

Egyébként nyilván nem éri meg az államnak SMA-t szűrni.

"Egyébként nyilván nem éri meg az államnak SMA-t szűrni."

Honnan veszed? Sok más hasonló esetben is elterjedt a hír hogy jaj a zorbánék elveszik, aztán utána kiderült, hogy nem így van. Sok egészségügyi szűrés épp ezen kormányzat alatt indult újra, ahogy vannak nagyon drága kezelések gyermekek számára amit sok százmilliós költségük ellenére most megkaphatják azon gyerekek akiknek szükséges.

Nem tudom mi a mostani leállítás előzménye, háttere, nem tudom mi lesz a szűrésről majd a döntésük - más se tudja. Ahogy nem tudom hogy ez jó vagy rossz lesz és más se tudhatja, nincs hozzá elég információnk és nem látunk a jövőbe. Lehet hogy egy rossz döntést fognak majd meghozni és én se fogok majd vele egyetérteni. A gond ott van, hogy a kérdező nem ezért írta ki a kérdését és a válaszolók ezt nem veszik figyelembe.

jan. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Ez nem igaz. Elindítottak egy programot és most megnézik mi lett az eredménye. Majd ez alapján fognak dönteni. A döntés még nem született meg. A program eddig tartott."

Ez csak akkor igaz, ha már a program meghirdetésekor tudni lehetett annak időtartamáról.

[link]

A konkrét programleírást sajnos nem találtam, de a link alapján nekem az tűnik ki, hogy folyamat közben kellett volna elvégezziük a kiértékelést, nem pedig a program után.

Egyébiránt ha csak a programra magára keresek rá, akkor nagyon sok tájékoztató és híradás van/volt róla, de végdátumot nem tüntettek fel soha.

[link]

[link]

[link]


Legrégebbi hírt a program végéről itt találtam:

[link]

Ezek alapján tényleg úgy látszik, hogy csak sima kísérletnek tekintettek a programra és a szakmabeliek már egész régóta azt mondták, hogy jó lenne 2024-től is fenntartani a szűréseket, de ez a Belügyminisztériumtól függ. Legalábbis senki ne higgye azt, hogy majd csak most fogják ténylegesen kiértékelni az eredményeket. Azokat egy ilyen program során folyamatosan csinálják, itt csak arról van szó, hogy az eddigi kutatási anyagokat egy hivatali záróbeszámolóba bele kell sűríteni, össze kell foglalni, de aki megakarta tudni (ügyben érintett hivatalnok/munkatárs), az eddig is tudhatta, hogy mik a kutatás eredményei.

jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Sok egészségügyi szűrés épp ezen kormányzat alatt indult újra"


Teszem azt?

jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!