Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Drágább lesz Magyarország...

Drágább lesz Magyarország mint Németország?

Figyelt kérdés

Amilyen gyorsan romlik Magyarország gazdasága szerintem nemsokára minden drágább lesz mint Ausztriába vagy Németországba, úgy hogy közben a Magyar fizetések sokkal rosszabbak mint az említett országokban.

(Köszönjük szépen fideszesek)



jan. 6. 07:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

A bevásárlás, élelmiszer boltok már egyértelműen drágábbak.

Tesómék most jöttek haza, hüledeznek az itteni árak láttán.

Fizetésünk meg jóval kevesebb, nem úgy kell átlagot számolni, hogy a pénztáros vagyonát is beleszámolják.

jan. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Haver ingázik folyamatosan Németország és Magyarország között, így sok dolgot szokott magával hozni amin rajta van az ár. Ugyanaz a termék az ottani Lidlben kb 20%-al olcsóbb átlagosan és messze jobb minőségre. Pl a német Jagermeister meg Nutella ég és föld a mwgyarhoz képest. Az a durva hogy ez a magyar dolgokra is igaz. Pick szalámi konkrétan ott olcsóbb mint itthon (áfa miatt is, gondolom) és finomabb sokkal. Nem hittem el amíg nem vakteszteltem én magam.
jan. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2%

És közben mégis tele az utak kocsikkal, sorok a boltokban tömött kosarakkal, mindenki úgy jön-megy, mintha nem lenne holnap.

Brutális jólét van itthon.

jan. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Münchenben voltam koncerten, egy automatánál döbbentem le, hogy ez olcsóbb, mint Magyarországon. Főleg a fizetésekhez képest nagyon magasak az árak Magyarországon, de már azokhoz az országokhoz képest is, ahol jóval magasabbak a fizetések.
jan. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as ezek amiket leírtál normális dolgok egy európai országban, nem azt jelent hogy jólét van. Magyarország a 2. legrosszabb ország az eu-ban kb. minden tekintetben, csak Bulgária van mögöttünk. Még Romániának is jobb a gazdasága mint Magyarországnak.
jan. 6. 08:56
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 érdekes, mert ebből az a min. 3 millió semmit nem érzékel, aki 4 évente 2/3-dal újraválasztja a kormányt...
jan. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6%

A ló*faszt olcsóbb, érdekes módon senki nem tud konkrétumot írni, csak olyan "mértékegységek" vannak, hogy "teli kosár/fél kosár", meg "sokkal olcsóbb", stb. Ausztriába járok ki, egyértelműen nem olcsóbb. A Nutelláról, meg hasonló sz*rokról ne beszéljünk, mert azzal nem fogunk jóllakni. Egyébként én is vettem már Ausztriában Pick téliszalámit olcsóbban, mint amennyi Magyarországon volt, de tegnap pl a Billában 34.9, a Metroban 28.88 volt kilója. (Magyar Auchanban most 10.000)

Még mielőtt valaki ezzel jönne, a fizetés több kint, az egy másik kérdés, csak hülyeségeket ne terjesszetek. Egyébként egy csomó üzletnek van online szórólapja, lehet nézegetni.

jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6-os dehogynem nagyon is érzékelik csak azoknak a többsége agymosott a maradék meg hazaáruló.
jan. 6. 10:10
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Van rokonom Németországban dolgozik, sok dolgot ott vásárol, háztartási szerek, élelmiszer, mert olcsóbb.


És igen még a minőség is jobb.

jan. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

#1


Németország már minimum 15 éve olcsóbb mint Magyarország ami az élelmiszert illeti


2010-ben voltam először a 2000-es években és 20-30%-kal voltak alacsonyabbak az élelmiszer árak


Ez nem most lett így. Nagyobb piac hatékonyabb kereskedelem.

Az USA 280-millió fővel rendelkező gazdasága olyan kereskedelmi kultúrát tesz lehetővé amit itt mi el sem tudunk képzelni!

jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!