Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet úgy Németországban...

Hogy lehet úgy Németországban jobb életszínvonalon élni betanított munkával ha a Numbeo szerint majdnem minden 200%-kal drágább mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Betanított munkáért nem adnak többet sehol mint 1500 euro. Mégis mindenhol arról megy a mese hogy ott aztán mennyivel jobban lehet élni minimálbérből élni mint itt
2022. szept. 23. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 1500 euró több, mint egy magyar betanított munkás fizetése szorozva 2vel, úgy lehet megélni. Emellett jobb a szociális háló, a közegészségügy és egyebek.
2022. szept. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát úgy, hogy az élet ezek szerint 2x drágább, az 1500 euró viszont ötszöröse a nettó magyar minimálbérnek.
2022. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Németország nogo zone
2022. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
Ezzel a kamuval csábítják ki a sok végzettség nélkülit.
2022. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar minimálbér 335 euró. Ha nagyon leegyszerűsítjük, ugyan az az életszínvonal ami itthon minimálbérből hozható, kint 700 eurónál megáll. És a magyar minimálbéres fizetésének a duplája megmarad. Ez még akkor is nagy különbség, ha kint bérel egy szobát a "különbözetből", megmarad pár 100 euró, ami több mint a semmi.
2022. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó de tegyük hozzá hogy ez csak annak jó akinek itthon is bérelni kell. Akinek van saját ingatlanja vagy szülőkkel él az kint semmivel nem jön ki jobban mint itthon.
2022. szept. 23. 15:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is mindig ebben a dilemmában vagyok, eredetileg a szüleim második lakásában laktam, most van egy saját lakásunk.


Amúgy, ha kiadod az itthoni ingatlanodat, akkor annak a bevétele plusz a szülőktől elköltözést meg úgy kell felfogni, mint egy előrelépést és akkor kevésbé érzed ezt.


A szakmunkás fizukat amúgy nem tudom, de az ausztriai munkakeresők csoportban ajánlgatnak 1500 eur + szállás és ellátásos munkákat hotelbe takarítani vagy gyárba, ahogy néztem néha korábbi munkatapasztalat nélkül is.

2022. szept. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6 Kérdező az utolsó mondatom pont errre tér ki: "Ez még akkor is nagy különbség, ha kint bérel egy szobát a "különbözetből", megmarad pár 100 euró, ami több mint a semmi."

Ha kint bérel, még úgy is előbb van pár 100 euróval, mint itthon. És a pár száz euró is több, mint az itthoni semmi.

2022. szept. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
akinek saját lakása van itthol vagy szülőkkel lakik is ha nem szórja a pénzt simán meg tud takarítani 1-200 eurót havonta. nekem sikerül pedig ha nem is minimálbért keresek de nem sokkal többet
2022. szept. 24. 15:31
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Kint meg lehet hogy el tudnál tenni 3-400-at. Az a lényeg, hogy a kinti bérnek van rugalmassága még akkor is, ha lakhatást fizet belőle valaki. Az itthoni fizetésednek nincs. Még akkor sincs rugalmassága, ha 2x minimálbért keresel.
2022. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!