Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Magyarorszagon miert "nagy...

Magyarorszagon miert "nagy dolog" az ha van egy dragabb telefonod (400 ezer ft), mig nemetorszagban vagy barmely mas orszagban korulottunk leszrjak?

Figyelt kérdés
mondja mar el valaki legyszi

2023. máj. 22. 16:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Magyarországon se nagy dolog. Rengetegen járkálnak drága telefonnal.
2023. máj. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert itt csóróság van és még drágább is itt egy telefon mint mondjuk Németországban.
2023. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%

Az átlag diáknak 250-300e+ telefonja van, és még csak a diákokról beszélek.

Sokszor úgy érzem, hogy nincs csóróság, mert ruhában-telefonban-háztartási eszközben a méregdrága a divat.

2023. máj. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

Azért ezt nem nagy matek összerakni. Németországban 4-6000 euró az átlagfizetés, Magyarországon 800 és 1000 között. Ugye nem kell tovább magyarázni?

Ehhez még hozzájön az a jó balkáni szokás itt, hogy minden, ami hangyafa**nyit felfelé lóg az átlagtól, az már státuszszimbólum.

2023. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Akkor ki fogok koltozni nemetorszagba. Ugy hallottam, hogy ott csak ugy adnak alberletet ha van valami fele "jovedelemigazolasom" ami nincs, szoval ha valaki keres szobatarsat akkor megyek en szobatarsnak 4 honapig, utanna meg keresek egy alberletet.
2023. máj. 22. 17:05
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan azt sasolják folyamatosan, hogy másnak milyen cucca van, összehasonlítgatás, méricskélés, irigykedés.
2023. máj. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
6: és azt se felejtsük el, hogy sokan ezért hitelt vesznek föl...
2023. máj. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok: Amiből megvan az új iphone, az új okostévé meg a hűtő. Aztán fizetik 18 évig a törlesztőt
2023. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismertem ilyet, mindig be volt osztva a fizetés - már előre - hogy milyen státusz-szimbólumokat fog venni az illető...

Imádta az irigykedő tekinteteket, meg a tárgyaival való hencegést.

2023. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván akinek fontos, hogy kifelé mutassa, hogy jól megy nekem, az megveszi a mindenkori legutolsó iPhone-t meg a legújabb Audit/Teslát, akkor is, ha otthon egyébként parizeres zsemlét eszik, hogy az előbbi 2-re jusson.

Az ilyen emberek nagyon kifelé élnek. (és általában távolról sem milliárdosok, mert minden másban nagyon lerí róluk a csóróság.)


Vagy semmi ilyesmi, csak mindenből megveszik az olcsó, de nagyon hasonló utánzatot.

2023. máj. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!