Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vidéken élők, hogy tudják...

A vidéken élők, hogy tudják azt feldolgozni, hogy ők csak másodrendű polgárok és csak a fidesz szavazóbázisaként definiálják őket?

Figyelt kérdés
Az ország gazdasági központja Budapest és Pest megye. Ez a megyényi terület egymaga több GDP-t termel mint az egész ország többi része együtt és ennek megfelelően ebben a térségben összpontosul az ország lakosságának tanultabb, tehetségésebb, jobb módú hányada, akik jellemzően ellenzéki beállítottságúak. A többiek akik vidéken maradtak pedig többnyire jóval alacsonyabb fizetésekért dolgoznak és nagyrészt alacsonyabb képességekkel és végzettséggel rendelkeznek, és jórészt a fidesz szavazóbázisát is adják. Akik mégsem azonosulnak vidékiként ezzel a társadalmi réteggel ők hogy viselik azt, hogy a pestiek lenézik őket és csak másodrendű polgároknak tekintik?

jan. 8. 18:34
A kérdező szavazást indított:
Vidékiként amint lehet én is Budapestre vagy környékére költözök, hogy ne legyek másodrendű jobbágy.
Vidékiként sajnálom, hogy ezzel a réteggel azonosítanak, de nem tudok ellene tenni.
Vidékiként úgy vélem, hogy nem vagyok másodrendű polgár, még akkor sem, ha alacsonyabb életszínvonalon élek.
Vidéki, Orbán hívő, csóró és buta vagyok, de ilyen az igaz magyar.
18 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem sok észre vall a kérdés sem és a gondolat sem.
jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

2. Pont, hogy nem, mivel hülyeséget beszélsz!

Én is vidéken élek mégsem vagyok kevesebb senkinél, jól keresek, nagy saját házam van!

Budapesten meg nagyon sok ember albérletben tengődik!

jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

" hogy a pestiek lenézik őket és csak másodrendű polgároknak tekintik?"

Miből állapítottad meg ezt a részét a kérdésednek?

jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
A többség akikről te beszélsz kérdező, azok nem is tudnak róla. Sőt pontosan az ellenkezőjét hiszik, a "közmédia" agymosó bűvöletéből ki sem látva. Teljes alternatív valóság, ki se tudnán rángatni belőle. Évekig tartó sokkterápia se hatna a valósággal, ezek arra már azt hinnék hogy valami pszichózis. Hiszen több mint egy évtizede meseországban élnek, és a világ többi pontja egy életveszélyes lepusztult hely, csak itt vannak biztonságban és jólétben.
jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én még Szabolcs megyében is azt tapasztalom, hogy a Fidesz ellen vannak az emberek.

2022-es választások előtt is a buszon ott káromkodtak az utasok, hogy a mocskos szemétláda Orbán... Meg a boltban is, utcán is mindenki Orbánra panaszkodik.


Olyat még egyszer sem hallottam, hogy Orbán milyen jó, meghogy Orbán a legjobb.

jan. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%
5. Nekem legalább van saját házam! A nagy bp-i emberek meg életük végéig sem tudnak összeszedni annyi pénzt, hogy vegyenek egy kis garzont... ennyit rólad senkikém!
jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
5# nagyon sok budapesti és Budapest környéki ismerősöm van, olvasok fórumokat, akár még itt a gyaakorin is jól kivehető, hogy a pestiek lényegében mind lenézik a vidékieket tudván azt, hogy ők egy jóval fejletteb régióban, sokkal több lehetőség között, magasabb egzisztenciában élnek, de még azok is akik adott esetben nem vagyonosabbak mint egy átlag vidéki, csak szimplán tudják azt, hogy a vidék mennyivel elmaradottabb és, hogy sokkal egyszerűbb népek lakják.
jan. 8. 19:00
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj kedves Kérdező, de ez nem így van. Vidéki vagyok, de Budapesten éltem jó pár évet, mivel ott végeztem az egyetemet.

Pestnél mocskosabb hely a térképen nincsen, undorítóan össze van turházva a járda, a kutyájuk után nem szedték fel az emberkék a végterméket, ömlött a csatornaszag mindenhonnnan, tele van hajléktalanokkal, nincstelenekkel, kéregetőkkel és még sorolhatnám. Ennyire vannak ott tanultabbak és jobb módúak, mint vidéken.

Az anyagi helyzetemet nem vitatnám, de nem okozna gondot az, ha egy új autót kellene kihoznom a szalonból.

Összefoglalva:

-vidéki vagyok,

-az anyagi helyzetemre nem lehet panaszom,

-értelmiségi vagyok és ráadásul ellenzéki.



Te pedig a kérdésed alapján lenéző, végtelenül egyszerű kis emberke vagy. Már ha érted, hogy mire gondolok.

jan. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
10. Te meg jól hozod a pesti ficsúrt, aki azt hiszi BP-n kivűl nem létezik világ!
jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

11# Azok a negatívumok amiket Budapestről ítál nagyjából már minden nagyobb vidéki városra is igazak. A kérdés egyébként nem arról szólt, hogy kinek milyen anyagi helyzete van, de ezt már előtted se értették meg.


12# én is vidéki vagyok, pont ezért zavar az ahogy a pestiek vélekednek a vidéki Magyarországról. Viszont azt nem tagadhatom le, hogy a vidék sokkal elmaradottabb mint Budapest és vonzáskörzete, és nem csak gazdaságilag de a társadalmilag is. Szélsőséges esetek pedig mindenütt vannak, arról nem is beszéleve, hogy mivel Budapesten és Pest megyében jóval nagyobb népesség koncentrálódik, ezért ott nagyobb eséllyel is futunk bele.

jan. 8. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!