Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vidéken élők, hogy tudják...

A vidéken élők, hogy tudják azt feldolgozni, hogy ők csak másodrendű polgárok és csak a fidesz szavazóbázisaként definiálják őket?

Figyelt kérdés
Az ország gazdasági központja Budapest és Pest megye. Ez a megyényi terület egymaga több GDP-t termel mint az egész ország többi része együtt és ennek megfelelően ebben a térségben összpontosul az ország lakosságának tanultabb, tehetségésebb, jobb módú hányada, akik jellemzően ellenzéki beállítottságúak. A többiek akik vidéken maradtak pedig többnyire jóval alacsonyabb fizetésekért dolgoznak és nagyrészt alacsonyabb képességekkel és végzettséggel rendelkeznek, és jórészt a fidesz szavazóbázisát is adják. Akik mégsem azonosulnak vidékiként ezzel a társadalmi réteggel ők hogy viselik azt, hogy a pestiek lenézik őket és csak másodrendű polgároknak tekintik?

jan. 8. 18:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%

Gazdaságilag SEM elmaradottabb. Vagy mégis mit gondolsz, hol termelik meg az emberek a pestiek szájába a kaját? Lipótmezőn vagy hol?

Olyan fejlett gépekkel dolgoznak a gazdák, hogy annak az árából nem 1-2 pesti belvárosi lakást lehetne venni... Te amúgy rendben vagy fejben?

jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Vidékről Budapestre migrált ember vagyok. Senki soha fel sem emlegette a származásomat.

Bár megértem, miért szeretnéd degradálni a vidékieket, nem, nem másodrendű állampolgárok. Sőt, ők döntik el az ország sorsát 80%-ban, nem mi, mi vagyunk másodrendű szolgák, akik csak a GDP-t termeljük, tetszik, vagy sem, abból fizetnek minden lószart. Ha ebben nem akarsz részt venni, mehetsz külföldre, ahogy én is fogok nemsokára.

jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

11# boarázd ezt egy kicsit: [link]


Budapest önmagában az országos átlag GDP 208,1%-át termeli.

A NER-hez tartozó földtulajdonos gazdáknak pedig azért vannak 100 milliós kombájnajaik mert a fidesz súlyos milliárdokkal támogatja őket közpénzből. És igen a bevételeik egy részét budapesti ingatlanokba fektetik, furcsamódon.

jan. 8. 19:57
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

Annyira fura vagy, kérdező.

Nekem az nem magasabb életszínvonal, hogy több bevásárlóközpont van a közelemben, meg több bár, ha közben a 86. kerületben lakom és egy fát nem látok hónapoking. Papíron több a pénz, de minden drágább és pont azok a dolgok nincsenek meg, amik nekem fontosak a nyugodt, komfortos élethez.


Nekem nem flash egy 350. bolt, vagy valami rendezvény,amire amúgy évente egyszer mennék, annyira meg simán oda is tudok utazni.

jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%

Nekem tökéletesen megfelel a másodrendűség. A saját házamban járok-kelek, a mosdóban nem hallom át, ahogy a szomszéd fingorászik a wc-n. Egész napomat kint az 1000nm2-es kertemben töltöm, sőt, még télen is random grillpartikat tartok. Nyáron a saját medencémben áztatom magam, majd aranzbarnàra süttetem magam a napom pucèran, mert senki nem làt.

Ha ez a màsodrendűsèg àra, èn szivesen vàllalom.

jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

14# Budapest környékén miért nem látnak fákat az emberek hónapokig? Olyan sz@r helyek vannak ott mint Szentendre, Vác, Nagykovácsi, ezek mind tiszta betonvárosok igaz? Budapesten is a belvároson kívül nagyjából hol nincsenek fák? Tényleg olyan sz@r hely, főleg a budai rész. De pl. Újpest semmivel se rosszab mint Debrecen egésze. Az emberek pedig Budapesten hatalmas területen oszlanak szét nincs mindenütt nagyobb tömeg mint egy vidéki városban. A belvárosban pedig vidéken sem a természet dominál.

Amúgy azt sem értem, hogy honnan vetted, hogy az üzleteket hiányolom vidéken.

jan. 8. 20:13
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Mivel pont, hogy nekik d rengeteg dolgot Viktorta (buszoztatás, ingyenótóka, CSOK, utalványok, krumpli, stb.), így őnekik ezért happy az élet: észre sem veszik-, illetve nem is érdekli már őket, hogy mennyi pénz megy el nekik is a bevásárlásnál, a tankolásnál, stb.-nél. A lényeg, hogy Viktorta ád nekik mindent.
jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Csak valami balos értelmiségi a körúton belülről gondolhatja így.
jan. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%
Annyira nem érdekel, hogy mi történik Budapesten, hogy el sem hiszed. Nem szavazok a fideszre SOHA.
jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
32%
Én meg azt nem értem aki Pesten lakik ott a parlament amikor össze gyülnek miért nem döntik rájuk az egészet?Pesten meg azért jó élni mert minden fejlesztés ott valósul meg.Ezzel csak az baj hogy, minden más város még fele annyi fejlesztési pénzt se kap.
jan. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!