Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a mai minimálbéres fiatalok...

Ha a mai minimálbéres fiataloknak a nyugdíj mellé takarékoskodniuk is kell és az egészségügyi ellátásaikat is 100%ba nekik kell fedezniük akk 30-80éven belül eljut oda m.o. hogy többszázezer ember lesz időskorában ellátatlan csóró az állam hibájából?

Figyelt kérdés

[link]


"A jelenlegi lépések olyan irányba mutatnak, hogy azt gondolom, aki megteheti, különítsen el az egészségügyi ellátására is egy összeget. Ugyanúgy, ahogy nyugdíjra vagy a gyerek oktatására, amit sokan az állami rendszeren kívül oldanak meg."


De akkor ki és minek fizet közterheket, ha lényegében alig lesz valaki a mai fiatalok közül, akit érdemben eltartana az állam időskorában? Vagy tartsa el a szintén minimálbéren tartott "modernkori rabszolga" gyereke, ha egyáltalán megengedhette magának a családalapítást az illető?


mi van ebben az országban, te jó isten???!


jan. 10. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

A fiatalok nem minimálbéresek.

Van annyi eszük,hogy nem mennek el szotyi pénzért dolgozni.


Az 50-esek, 60-asok engem is b_sztattak, mert az egyetemen végezve, nem vállaltam el az első gyengén fizető állást, hanem válogattam.


Pár interjú után, sikerült nettó 400-as kezdőfizetésű állást találni.De, amúgy még ez is kisebb, mint az osztrák vagy német minimálbér.


Nem azért végeztem a Corvinuson, hogy keveset keressek.

jan. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1: de hát akkor nem is rólad van szó. ettől függetlenül érdemben nem válaszoltál a mindenkit érintő kérdésre.
jan. 10. 11:28
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

1#


Akkor válaszolok.


Olyan céghez kell menni, amelyiknél a juttatási csomag része a privát egészségügyi szolgáltatás, magánnyugdíj.

Én ilyennél vagyok.


A cég fizet a dolgozók után privát EÜ biztosítást.

jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

"Olyan céghez kell menni, amelyiknél a juttatási csomag része a privát egészségügyi szolgáltatás, magánnyugdíj."


Tök jó, csak mondjuk 100-ból van 1 ilyen cég.

jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
ez még mindig nem a kérdésre válasz. nincs is annyi "privát egészségügyi szolgáltatás, magánnyugdíj"-t biztosítócég, hogy minden fiatal (és nem csak fiatal) munkavállaló le legyen fedve az országban. a kormány meg végképp nem erőlteti ezek nyújtását a cégekre, vagyis erősen rabszolgatartó államnak néz ki az ország (jövője)
jan. 10. 11:38
 6/15 anonim ***** válasza:
24%

- Nem minimálbéresek. (és a nem fiatalok között is vannak minimálbéresek)

- Nem kell azonnal elkezdeni a nyugdíjra való takarékoskodást.

- Nem kell fizetni az egészségügyi ellátásért. Van fizetős is. De ingyen is elérhető. Nekem pl. volt már olyan, hogy magába mentem valamiért és nem volt szimpatikus, elmentem az államiba. Ugyanazt megkapok és még kedvesebbek, körültekintőbbek is.

Szóval már eleve minden alapállításod hamis.

jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%
Nem az állam hibája, ha te egész életedben csak minmálbért érsz. Amúgy figyelmedbe ajánlom, hogy soha nem volt ilyen magas a reálbér Magyarországon, mint manapság, az emberek régen is megoldották az életüket, még akkor is, amikor nem volt állami egészségügy.
jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

"az emberek régen is megoldották az életüket, még akkor is, amikor nem volt állami egészségügy."


Ja, neked is jobb lenne ha visszaköltöznél a barlangba vadászó gyűjtögető életmódot élni, mint az ősember, ahelyett hogy ekkora baromságokat irkálsz az internetre.

jan. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

6: jelenleg nem kell fizetni meghatározott egészségügyi ellátásért azon kívül, hogy TB-t fizetsz, cserébe több esetben nem is kapsz azonnali ellátást, várólisták vannak, alig van kórház, nyitva tartott kórházi osztályok stb... tehát, aki ma nem akar meghalni egy komolyabb betegségtől (esetleg félresikerült műtét, fertőzések miatt) vagy elviselhetetlen fájdalmak között élni (, annak fizetnie kell, hogy minőségi és gyors ellátásban részesüljön.


7: Nem az állam hibája, ha az oktatást is szétveri és minőségi oktatáshoz csak akkor férhet valaki hozzá, ha fizet érte?

jan. 10. 12:04
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 mindenütt vannak várólisták, még a fizetős magánkórházban sem úgy megy hogy besétál a beteg azzal hogy neki csípő műtét kell, estére már kész is van. A németekről is azt beszélik az USA-ban hogy sokkal hosszabbak a várólistáik. Ez nem igaz ugyan, viszont az jelenti, hogy mindkét országban vannak hosszú várólisták, nem csak itt.
jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!