Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Mi Hazánkosak miért ,erre a...

HunLo kérdése:

A Mi Hazánkosak miért ,erre a pártra szavaztak és tudtok arról ,hogy támogatja a sorkatonai alapkiképzés ötletétt a párt?

Figyelt kérdés
Itt most elsősorban a Mi Hazánkosak véleményére vagyok kíváncsi.

jan. 11. 14:08
A kérdező szavazást indított:
Tudok róla!
Nem tudok róla!
18 szavazat
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Források:


[link]

[link]

jan. 11. 14:08
 2/17 A kérdező kommentje:
jan. 11. 14:09
 3/17 A kérdező kommentje:

1/2-nél

a második nem jó!

jan. 11. 14:10
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Sose szavazz olyan pártra, aki a hazádat magának akarja, és még a pártja nevébe is beleteszi, hogy az az övék.
jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
Pontosan azért szavazok rájuk mert kb az egyetlenek akik nem nyámnyila pávákat akarnak nevelni hanem tisztességes katonaviselt embereket.
jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem fogok azokra a pártokra szavazni akik tönkretették az országot az elmúlt 30 évben.A magát jobb és baloldalinak hazudó pártok sajnos ezt tették.A programjukat elolvastam,támogatom ezt az ötletüket is.Nem értem mit kell ezen a sorkatonaság témán annyit pörögni sok Európai országban ma is létezik vagy tervezik a visszaállítását.
jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem ezt a hergelést.

Ma már a második kérdést olvasom ezzel kapcsolatban.

Miért volna baj, egy pár hónapos alapképzés, ami legalább arra elég volna, hogy hogy kell egy fegyvert kezelni, szétszedni,tisztán, harckészen tartani,és lőni vele?

Senki sem beszél a régi,"szopassuk a kopaszokat" sorkatonaság vissza sírásáról!

Mindezt a szomszédban dúló háború fényében...

Miközben a "bezzeg" németek sokkal komolyabban fontolgatják... [link]

jan. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

"Miközben a "bezzeg" németek sokkal komolyabban fontolgatják..."

Akkor másoljuk már le a németátlagfizetést is meg az adórendszert, ha ők a példa, ne csak "csemegézzünk" dolgokat.

jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
Hát én a nagyszájú torockai lacikából sem nézem ki hogy vizipisztolyon kívül bármivel tudna lövöldözni.
jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

,,Egyre több német politikus és katonai vezető javasolja a sorkötelezettség visszaállítását Németországban, miután az új védelmi miniszter hibának nevezte az általános hadkötelezettség 2011-es beszüntetését, írja a Guardian."


,,a norvég modellhez hasonló rendszert hozna létre, ahol minden 19 éves nőnek és férfinak kötelezően vizsgáznia kell, majd minden évfolyamból csak az igazán motiváltakat hívják be a hadseregbe."


,,Christian Lindner pénzügyminiszter ugyanakkor fantomvitának nevezte az ügyet, szerinte a német kormánynak jelenleg arra kell összpontosítania, hogy a Bundeswehr megerősödjön." ,,


,,Steffen Hebestreit kormányszóvivő is értelmetlennek nevezte a vitát, valamint kiemelte, hogy a Bundeswehr sorkatonai hadseregből hivatásos hadsereggé alakítását nem lehet egyik pillanatról a másikra visszafordítani."


,,A régóta fennálló vitát Boris Pistorius, a múlt hónapban hivatalba lépett új védelmi miniszter egy interjúja élesztette újjá, szerinte ugyanis hiba volt több mint egy évtizeddel ezelőtt megszüntetni a sorkatonaságot"


,,Amíg 2021-ban csak 201 olyan kérelem érkezett a német Bundeswehrhez, amiben lelkiismereti okokra hivatkozva tagadták meg a katonai szolgálatot, 2022-ben, az orosz-ukrán háború kitörése után ez a szám 951-re ugrott. "


,,A kötelező katonai szolgálat visszaállításához azonban a német államnak eurómilliókat kellene költenie a laktanyák újjáépítésére és korszerűsítésére, valamint a kiképzéshez szükséges fegyverek és felszerelések beszerzésére."


„Nem tömeghadseregre van szükség, hanem kiválóan kiképzett profikra.”


Megpróbáltam kiemelni a fontosabb részeket a cikkből


link: [link]

jan. 11. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!