Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A doni katasztrófa margójára:...

A doni katasztrófa margójára: ennek a fényében miért gondolják egyesek, hogy "megint rossz oldalon állunk"?

Figyelt kérdés

I. Világháború: Itt még egy dualista rendszerben, de másodhegedűsként mentünk a német háborús politika után. Hatalmas véráldozat, vesztes háború, az országot megnyomorító területvesztés.


II. Világháború: Mentünk a német háborús politika után. A kérdésben említett, sajnos épp ma évfordulós katasztrófa: több mint 200.000 magyar halála. Emellett a Holokauszt magyarországi áldozatai. Vesztes háború, majd 50 év kommunizmus.


Jelen: Kérdés ezután mit gondol, aki azt írja, hogy "MEGINT" a rossz oldalon állunk? Egyáltalán egy jelenlegi semleges jellegű politika miben hasonlít a két világháború politikáihoz?


Kíváncsi vagyok pár baloldali érvelésre, hiszen ez egy túlnyomóan balos közeg.


Mit jelent számotokra, amikor ezt ti magatok mondjátok, vagy mástól halljátok: "már MEGINT rossz oldalon állunk"?


De remélem egyben mindenképpen egyetértünk: Emlékezzünk a Magyar 2. hadsereg mártírjaira.



jan. 12. 12:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# 26


Ja és az oroszok Lisszabonig meg sem állnak ?

jan. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# 30


Magyarországnak a Cári Oroszországgal milyen konfliktusa volt 1667 - 1917 között ?


Ukrajna az a Szovjetunió érdeme ...

jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# 29


1914-ben nem volt jó és rossz oldal, a hadviselő felek nagyjából rokonságban álltak.


1939-ben viszont Hitler egyértelműen rossz volt.

jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
0%

32: "Magyarországnak a Cári Oroszországgal milyen konfliktusa volt 1667 - 1917 között ?" -ezt most komolyan kérdezed??? 1849: Ferenc József csak I. Miklós orosz cár 200ezres orosz seregével tudta leverni a szabadságharcunkat, Petőfi is Segesvárnál az ellenük vívott csatában tűnt el és a honvédsereg is Paszkievics előtt tette le a fegyvert Világosnál. Ha ott nem bukjuk el a harcunkat, akkor nincs Monarchia és jó eséllyel nem lépünk be az I.VH-ba és nincs Trianon sem.

Az I.VH-ban az orosz fronton brutális csatáink voltak. A történelmi Magyarországról hadba vonult 3 millió 800 ezer katona 17,37%-a hősi halált halt, 21,06%-a megsebesült, s 18-21%-a hadifogságba esett, s ez azt jelenti, hogy minden második magyar katona tért csak haza “épségben”.


Ukrajna mint nemzet a XVI. század óta létezik, nyelvét és kultúráját tekintve, sőt az ukrán államiság a szovjetek előtt jött létre. Ez sem igaz tehát, hogy a szovjetek érdeme lenne.

jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
0%

"1914-ben nem volt jó és rossz oldal, a hadviselő felek nagyjából rokonságban álltak." -ez relatív kinek mi a jó és a rossz. Hatalmas katonai veszteségeink voltak.

1939-ben Hitler rossz volt ez igaz, de miért volt szerinted rossz? Érdekelne, ha kifejtenéd: a német kisebbség védelmében támadta meg a lengyeleket, katonailag erővel támadta a szomszédját felrúgva a nemzetközi szerződéseket meglepetésszerűen, hazájában megszüntette a szólásszabadságot és az ellenzéket felszámolta, a romlott nyugatot pocskondiázta és antialkoholista volt-mindez igaz putyinra is.

jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 Barbell Deadlift ***** válasza:
26%

33


"1939-ben viszont Hitler egyértelműen rossz volt."


Igen, de ne mai fejjel gondolkodj. Akkoriban más volt a közhangulat, hatalmas sebek tátongtak a trianoni szerződés miatt a "néplelken", politikai oldaltól függetlenül a többség revíziót akart (nagyrészt jogosan), csak Hitler tudta garantálni nekünk, hogy visszakapjuk azokat a területeket, amiken ténylegesen magyar ajkú többség lakott. Ráadásul, akkor még nem volt ismert az sem, hogy mi a terve a zsidókkal.

A Szovjetúnió meg éppen támadást akart volna indítani Közép-Európa ellen, amikor a Barbadossa hadművelet megindult (persze, 50 évig erről tilos volt beszélve itthon).

Szóval akkoriban azért nem volt annyira fekete-fehér a dolog, arról nem beszélve, hogy akkor sem jártunk volna jobban, ha Hitlerrel szembe szegülünk. Szóval 1939-ben szerintem nem volt annyira egyértelmű, hogy rossz buliba szállunk.


Most viszont elég pontos képünk van Oroszországról, Putyin diktatúrájáról, és ott van mögöttünk a világ legütőképesebb hadseregeit tömörítő NATO.

febr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 Barbell Deadlift ***** válasza:
35%

34


"Ukrajna mint nemzet a XVI. század óta létezik, nyelvét és kultúráját tekintve, sőt az ukrán államiság a szovjetek előtt jött létre. Ez sem igaz tehát, hogy a szovjetek érdeme lenne."


Ezt magyarázhatod az átlag segghülye putyinistának, akik még mindig az "öregebb vagyok, mint Szlovákia" mantránál tartanak, és egyben ez az egyetlen dolog az életükben, amire büszkék lehetnek.

febr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# Barbell Deadlift


Miért vált ki belőled ilyen indulatokat a téma ?


Ugyan sok válaszolni való van még, de mi akar ez lenni, hogy Ukrajna a 16. század óta létezik ?


A kérdéses terület a 16. században a Litván Nagyfejedelemség része volt. Akkoriban litvánok éltek ott. Amit Ukrajnaként látsz, az Határvidéket jelentett, nem pedig valami teljesen egyedi identitású, és lakosságú területet. Kijev 1471 - 1569 között a Litván Nagyfejedelemség egyik vajdasága volt. Azután egy időre meg lengyel uralom alá került. És azután meg az oroszoknak passzolták át.


Akkor hol voltak az ukránok ?



[link]

febr. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 Jeffrey Spender ***** válasza:
63%

# 34-es


Az Ukrán Népköztársasággal az a baj, hogy


- egyrészt irreális területi követelésekkel rukkoltak elő az értelmi szerzői,


- másrészt szélsőséges követeléseket állítottak össze, amolyan 19. századi nacionalista szellemiségűt,


- harmadrészt el nem ismert államkezdemény volt, ami nem is lett sikeres.



Az ukrán projekt két vonalon futott, egyik a radikális ukrán nacionalisták saját elképzelése, önállóan, önmaguktól, a másik meg Lenin, az önző, és rosszindulatú politikai céljai miatt össze-vissza tagköztársaságokat kreált, amikhez orosz területeket is hozzácsapott. Eleve nem lehetett volna ekkora területeket neki ítélni a Szovjetunió megalakításakor, 1922-ben, a tagköztársaságok rajzolgatásakor.

febr. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:

39: akkoriban minden új állam extra követelésekkel bírt lásd a románokat, jugoszlávokat és a csehszlovákokat, az I.VH után mindenhol nacionalista politika folyt a régióban (kivéve itt a vesztes országban Károlyiékkal), ha meg nem ismernek el egy államot az nem jelenti, hogy nincs államisága, gondolj Tajvanra vagy Koszovóra.

38: hát ezt alaposan benézted ha azt hiszed, hogy litvánok éltek a mai Ukrajna területén. Ez kb olyan, hogy a Monarchia is annektálta Boszniát még se osztrákok meg magyarok éltek ott.

febr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!