Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mostani boomerek és idősek...

A mostani boomerek és idősek mi alapján várnák el a fiataloktól (a páváktól), hogy egy háború esetén menjenek harcolni és meghalni a "hazáért"?

Figyelt kérdés

Azt nem értem mi alapon várnák el, amikor ez a "haza" nem adott semmit a fiataloknak? Nem kaptak ingyen ingatlant mint régen a szocializmusban, még egy kis panel-beton kockát sem adott nekik az állam. Továbbá egy tenyérnyi földet sem! Semmit. A földesúr vidéken Mészáros Lőrinc és más oligarchák. Övé a föld, a közmunkások meg dolgoznak rajta.

Tehát innentől kezdve semmit nem adott ez a kormány a fiataloknak, az ég világon semmi nem köti ide őket, mert nincs semmi részesedésük belőle. Az előző generációk és a Fidesz oligarchák mindent kisajátítottak itt maguknak.

Akkor ezek után, mi motiválná a fiatalokat, hogy ezért az országért menjenek katonának és meghaljanak adott esetben?


jan. 12. 13:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
53%
71-es, olvasd el az utolsó előtti válaszomat! A f@szt érdekli a határ, Trianon sem érdekel. Lehet Neked meg a Kérdezőnek nincs semmilye itthon amiért megérné harcolni, de sokan a családjukat, házukat, nem dobnák el. Nagy tévedésbe vannak azok akik szerint a politikusokat védjük meg értük halnánk meg, felőlem már most megpusztulhatnak, meg ha szorul a hurok, Ők úgyis emigrálnak. Ha egy rabló betör a házamba, nem a fasiszta rendszert védve, a politikusok kedvéért szállnék szembe vele, hanem mert el akarja venni amim van, Én meg azt megpróbálom megvédeni. Háborúban is hasonló motiválna. Kiűzni az országból azt, aki fenyegetést mutat a házamra, mondjuk, hogy lebombázza. Harcolnék, hogy a front lehetőleg ne érje el a pontot ahol lakok, ahol a kutyáim, Szüleim vannak. Ennyi.
jan. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
53%

"Milyen védendőt adott ez az ország a rendszerváltás óta az embereknek, amiért az èletem adnám?"


Amúgy mi az amiért képes lennél? Mit kéne adnia az Országnak Neked? Mondjuk ha 10 évesen kaptál volna egy házat ingyen? Vagy az első 3 autódat is ingyen adta volna az Ország és mindegyiket 10 000 km-ig ingyen tankolhattad volna? Mi az az érték amit az Országnak adnia kell, hogy harcolj érte? Bár itt is elkanyarodok kicsit, mert Engem őszintén szólva az se nagyon zavarna, ha német vagy orosz zászló lobogna a parlament tetején, ha amúgy béke lenne és nem lenne fegyverropogás. Nem mondom, van bennem annyi hazafiasság, hazaszeretet, hogy azért zavarna mégiscsak az a zászló, de azon kívül, hogy mérgelődve kortyolnám a sörömet, egy zászlóért nem adnám az Életemet.

Pacifista vagyok, nem pártolom az erőszakot, a háborút meg pláne nem, de ha arra jönnék haza, hogy azt látom, hogy valaki éppen a kutyáimat vágja agyon meg a szüleimet és gyújtja a házamat, akkor nem sokra megyek a pacifista értékrendemmel és valószínűleg elborulna az agyam is. Pacifista értékrendek addig működnek, amíg a szembenálló fél is pacifista, de ha Ő telibe szarja ezeket, akkor sajnos Neked is telibe kell.

Ha csak egy bölcsességet tanul meg az Ember, akkor legyen az Torrente szavai: Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni.

Egy prosztata vizsgálat sem kellemes élmény, de ha szükséges, csak-csak muszáj behajolni.

jan. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:

Pintér, remélem tudod hogy nem neked válaszoltam, hanem az általános hozzáállásra, ami a kérdésnél van.


"Lehet Neked meg a Kérdezőnek nincs semmilye itthon amiért megérné harcolni, de sokan a családjukat, házukat, nem dobnák el."


Ezek az elsők, amiket eldobnék ha az elveim megvédem ezzel, a család kivételével, mert a családtagokat kimenteni szokás az égő házból, nem bezárni oda :)


"Amúgy mi az amiért képes lennél? Mit kéne adnia az Országnak Neked? Mondjuk ha 10 évesen kaptál volna egy házat ingyen? Vagy az első 3 autódat is ingyen adta volna az Ország és mindegyiket 10 000 km-ig ingyen tankolhattad volna?"


Látom, valakit kettőnk közül egy zsák krumplival le lehet fizetni, hogy meginduljon a frontra.


Mondjuk ha nem egy szélsőjobboldali, emberi jogokat semmibevevő, korrupt országot kellene védenem. Mondjuk ha olyanok lennénk, mint Svédország, akkor hajlandó lennék.


"Pacifista vagyok, nem pártolom az erőszakot, a háborút meg pláne nem, de ha arra jönnék haza, hogy azt látom, hogy valaki éppen a kutyáimat vágja agyon meg a szüleimet és gyújtja a házamat, akkor nem sokra megyek a pacifista értékrendemmel és valószínűleg elborulna az agyam is."


Szóval a te létezésed = az ország létezésével. Remélem látod, hogy mennyire nincs a valóságban összeköttetésben a kettő. A családoddal, barátaiddal feltétel nélküli a kapcsolat. Az országoddal nagyonis feltételes, és nem neked kell bizonyítani, hanem az államnak.


"Egy prosztata vizsgálat sem kellemes élmény, de ha szükséges, csak-csak muszáj behajolni."


Csak a magad nevében beszélj :D

jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:

Elolvastad amit írtam?

Én vagyok megvásárolható krumpliért? Te meg a Kérdező jöttök folyamatosan azzal, hogy mit adott Nektek az Ország, Ti tartjátok a markotokat, és Ti helyeztétek ezt az egész hazavédést egy üzletbe. Ha az ország eleget ad, akkor mehet az üzlet, mentek a frontra, ha nem ad eleget, akkor meg nem mentek a frontra. Pont hogy Ti vagytok azok, akik zsák krumpliban vagy akármiben méritek azt, hogy mennyire teszitek oda Magatokat. Egy utcán összeeső Emberen is csak akkor segítesz, ha Ő előtte adott Neked valamit?


"Ezek az elsők, amiket eldobnék ha az elveim megvédem ezzel, a család kivételével, mert a családtagokat kimenteni szokás az égő házból, nem bezárni oda :)"


Kérdező fentebb írta, hogy ha nem jönne a Családja, Ő simán hátrahagyná Őket. Egy 60-70 éves mama-papa nem hiszem, hogy el szeretne menekülni. Csernobilban is sokan ott akartak maradni. Vagyis Pripjaty-ban.


"Szóval a te létezésed = az ország létezésével. Remélem látod, hogy mennyire nincs a valóságban összeköttetésben a kettő. A családoddal, barátaiddal feltétel nélküli a kapcsolat. Az országoddal nagyonis feltételes, és nem neked kell bizonyítani, hanem az államnak."


Azért írtam, hogy leszarom, hogy milyen zászló lobog a Parlament tetején. Elolvasod amit írok? Effektíve nem a hazát védem, hanem a lakhelyemet, az élőhelyemet. És ezt a legjobban úgy tudom megvédeni, ha csapatban játszom, egyedül esélytelen és elvesznek Tőlem mindent, csak egységben harcolva lehetne esélyem megvédeni amim van. Az nem opció, hogy fogom mindenemet, a közel 70 éves Szüleimet, a 11 kutyát, majd éjjelek éjjelén átússzuk a Drávát. Ez egyszerűen nem opció. Nagyobb kockázatnak, nagyobb veszteségnek érzem a menekülést, mint a háborút. És utána bújdossak, meneküljek, mások szánalmára támaszkodjak. Mert ha Te azzal jössz, hogy mit adott Neked az Ország, akkor Én kérdezem, mit adtál Te Ausztriának, hogy befogadjon?


"Egy prosztata vizsgálat sem kellemes élmény, de ha szükséges, csak-csak muszáj behajolni."



Csak a magad nevében beszélj :D"



Ha Neked ez egy kellemes időtöltés, egészségedre!

jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:

"Én vagyok megvásárolható krumpliért? Te meg a Kérdező jöttök folyamatosan azzal, hogy mit adott Nektek az Ország, Ti tartjátok a markotokat, és Ti helyeztétek ezt az egész hazavédést egy üzletbe. Ha az ország eleget ad, akkor mehet az üzlet, mentek a frontra, ha nem ad eleget, akkor meg nem mentek a frontra."


A magyar az anyanyelved? Más nyelven kommunikáljunk? Te hiszed ezt üzletnek.


"Egy utcán összeeső Emberen is csak akkor segítesz, ha Ő előtte adott Neked valamit?"


Az állam nem egy elesett ember, hanem a leghatalmasabb szervezet egy országban :D minden rendben veled? Gyógyszerek fogynak?


"Az nem opció, hogy fogom mindenemet, a közel 70 éves Szüleimet, a 11 kutyát, majd éjjelek éjjelén átússzuk a Drávát. Ez egyszerűen nem opció."


Ahogy az sem opció, hogy elgyaloglunk a Marsra. Nyilván te is tudod, hogy ezer és ezer teljesen reális mód van a távozásra innen.


"Nagyobb kockázatnak, nagyobb veszteségnek érzem a menekülést, mint a háborút."


Jelszavad pedig: "életemet (és a családom életét)a materiális tulajdonomért!!!"


"Mert ha Te azzal jössz, hogy mit adott Neked az Ország, akkor Én kérdezem, mit adtál Te Ausztriának, hogy befogadjon?"


Áh, szóval nem tudsz magyarul. Írd be újra a fordítóba, hátha most pontosabb eredményt ad ki, idézem is magam: "A családoddal, barátaiddal feltétel nélküli a kapcsolat. Az országoddal nagyonis feltételes, és nem neked kell bizonyítani, hanem az államnak." Tudtommal Ausztria állam, így neki is bizonyítania kell.


"Ha Neked ez egy kellemes időtöltés, egészségedre!"


A fasiknak nincs humorérzéke :(

jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
53%

"A magyar az anyanyelved? Más nyelven kommunikáljunk? Te hiszed ezt üzletnek."


Miért hinném Én ezt üzletnek? Ti tekintetek üzletként erre. Titeket érdekel, hogy mit adott az Ország eddig amiért megtennétek. Ti szeretnétek ellenszolgáltatást kapni az Országtól, nem? Én hol írtam azt, hogy Nekem bármi is kéne, vagy bármiből több kéne? Semmi olyant nem adott Nekem az Ország, amiért megérné, de elsősorban nem is az Országért csinálnám.


"Jelszavad pedig: "életemet (és a családom életét)a materiális tulajdonomért!!!""


Nem érted. Nem konkrétan a házam tégláira gondolok, vagy a benne lévő dolgaimra, hanem az eszmére, hogy ez az Enyém és ezt ne vegye el valaki csak azért, mert fegyverrel a kezében átkelt a határon. Nem a házamat féltem, az valószínűleg így is le lesz lakva, mire vége lenne a háborúnak. Én az elveimet, hogy nem hagytam, hogy elvegyék amim van, még ha a végén el is veszik, legalább elmondhatom, hogy megpróbálta és nem csicskultam be és adtam át az erősebbnek Én meg behúzott farokkal menekültem el.

Olyan opció nincs háború esetén, hogy hintaszékben sört szürcsölgetve az udvaromban kimaradok az egészből. Vagy hívnak és megyek, vagy hívnak, nem megyek, lelőnek, vagy hívnak, nem megyek, hanem hatát fordítok és elmenükölök, hátrahagyva az egész addigi Életemet.


Ha valaki kiragadja a kezedből a telefonodat vagy a pénztárcádat, de nagyobb darab Nálad, akkor inkább csak ráhagyod? Oké. Megesik az ilyen. De utána, amikor elül a szitu és otthon vagy, nem éreznéd rosszul Magad, hogy berezelve pár pofontól még csak ki sem álltál Magadért? Én bánnám, és fortyogna Bennem a düh, és haragudnék Magamra. Nem akarok haragudni Magamra.


"Áh, szóval nem tudsz magyarul. Írd be újra a fordítóba, hátha most pontosabb eredményt ad ki, idézem is magam: "A családoddal, barátaiddal feltétel nélküli a kapcsolat. Az országoddal nagyonis feltételes, és nem neked kell bizonyítani, hanem az államnak." Tudtommal Ausztria állam, így neki is bizonyítania kell." Szerintem itt msot Te nem beszélni magyarszki. Nem azt kérdeztem, hogy Ausztriának mit kéne bizonyítania, hogy harcolj érte, hanem Te mit tettél le az asztalra, amiért Ausztriának be kell Téged fogadnia? Ez a tipikus önzőség. Neked mindenki csak előre adjon, az Ország is adjon előre. Mondjuk a közút, a tömegközlekedés, az orvosi ellátás, oktatás az gondolom semmi. De azért fogadjunk munkát a végzettségeddel kaptál, amit az állam általában érettségiig biztosítani szokott. Gondolom az utakat is rendszeresen használod, nem a gazban, csalintosban sétálsz-jársz-kelsz, gondolom orvosi ellátást sem vettél eddig igénybe, vagy ha mégis, csak is magán rendelésben, meg gondolom naponta kirabolnak, fosztanak vagy éppen vernek meg az utcán, mert a közbiztonságot sem adta meg az állam. Gondolom a közművek is a terhedre vannak, víz-gáz-áram. Miylen undorító dolog, hogy ezeket elérhetővé tette az állam? Mennyivel jobb lenne, ha ásnál egy kutat és vödröznöd a vizet, meg biciklin tekernéd a dinamót, hogy tudjad tölteni a telefonodat. Fura, hogy amit kapsz azt vagy figyelembe sem veszed, vagy kevesled, de azért mohón használod és még követelsz többet, de tenni azt még mindig nem tettél semmit. Mindentől és mindenkitől folyamatosan csak követelsz és fitymálod amit kapsz, de amikor tenni kéne, akkor egyből hátat fordítasz és mented a bőröd.


"A fasiknak nincs humorérzéke :("


Eddig nem igazán jött le, hogy mit is akarsz írni, mennyire vagy komolyan vehető, vagy csak trollkodsz, nem igazán érzem, hogy humoros lennél és az adott szituban sem éreztem annyira indokoltnak a poént. Azt hittem provokálóan írtad. Na mindegy.


"Ahogy az sem opció, hogy elgyaloglunk a Marsra. Nyilván te is tudod, hogy ezer és ezer teljesen reális mód van a távozásra innen."


Kérdeztem már a Kérdezőt is, hogy mutasson egy pontot a térképen ahol át lehetne menni Ausztriába. És azért az sem mindenkinek megoldható, pláne autók nélkül. De ez már mindegy is.


Én eflogadom, hogy Neked nincs semmilyen eszmei érték ami az otthonodhoz köt és lazán hátat fordítasz neki. Ilyen esetben Én is így tennék, számomra jelentéktelen dolgokért, eszmékért nem maradnék. Viszont akkor Te is próbáld megérteni, hogy nem mindenki olyan, hogy csak úgy felszereti adni amilyen van. Nem a valódi forintális értékekre gondolok, hanem eszmei értékekre. Nem hazafiasságról beszélek, a f@szom hazafi, bár Őket is meg lehet érteni. Úgysem fogsz megérteni, szóval igazából mindegy. Bár azért van egy olyan érzésem, hogy ha háború kitörne, nem lenne időd elmenekülni. Jól elhangzik eltervezgetni itt békeidőben fél/háromnegyed 11-kor a gyakorikerdeseken, hogy hogy szöknél el, milyen ninja lennél, csak ez olyan, mint amikor arról fantáziálgatunk, hogy mit tennénk zombi apokalipszis esetén. Ezek csak teoretikus gondolatok, hogy a képzeletünk játsszon kicsit, ha csak egyetlen egy dolgot tanultam meg az Életben, az az, hogy a dolgok sohasem úgy történnek, ahogy azt megálmodjuk. Mindig kerülni fog valami szar a palacsintába. Még az is elképzelhető, hogy a pillanat hevében, a félelemtől reszketve Én lennék az első aki átlépi a határt. Bármi megtörténhet. Az is lehet, hogy időm se lesz felfogni, de már puska lesz a kezemben. A biztonság kényelmében könnyű elhamarkodott kijelentéseket tenni.

jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
53%
Vagy hívnak és megyek, vagy hívnak, nem megyek, lelőnek, vagy hívnak, nem megyek, hanem hatát fordítok és elmenükölök, hátrahagyva az egész addigi Életemet. Egyikre sem vágyok, egyik opció sem vonz, egyik sem jó, de a legkevésbé nagyon szar, az mégis az, hogy vállalom a kötelességet.*** Bocsi, ez kimaradt, csak közben voltak Nálam.
jan. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 hypno ***** válasza:

Én azóta nem vagyok frontra menős "hazafi" mióta a háborút kirobbantók, meg a rohamot elrendelők nem azt mondják hogy "utánam katonák", hanem hogy "előre".


A személyes példájuk alapján én is azt mondom. Mindenki a saját cerkájával verje a csalánt ne a máséval.

jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
65%
Nem várom el hogy háborúba menjenek a fiatalok.Azt várom el,hogy foglalkozzanak az országgal.Olyan be se kerülhessen a törvénykönyvbe,hogy hadkötelezettség,felelős döntéseket hozni,normális politikusokat megválasztani pl.Ne krumplis,feles-sörös tudatlan idióták döntsenek az ország sorsáról/na meg határon túliak/,tisztelet a kivételnek,de sok fiatalt nem érdekel csak a rongyrázás,pia,drog,bulika új teló,kence-fice kozmetikai műtét stb....ja és ne 'boomer'-ezzenek mert ez is csak a generációk szembeállítása tök fölöslegesen...60ffi.
jan. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!