Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mostani boomerek és idősek...

A mostani boomerek és idősek mi alapján várnák el a fiataloktól (a páváktól), hogy egy háború esetén menjenek harcolni és meghalni a "hazáért"?

Figyelt kérdés

Azt nem értem mi alapon várnák el, amikor ez a "haza" nem adott semmit a fiataloknak? Nem kaptak ingyen ingatlant mint régen a szocializmusban, még egy kis panel-beton kockát sem adott nekik az állam. Továbbá egy tenyérnyi földet sem! Semmit. A földesúr vidéken Mészáros Lőrinc és más oligarchák. Övé a föld, a közmunkások meg dolgoznak rajta.

Tehát innentől kezdve semmit nem adott ez a kormány a fiataloknak, az ég világon semmi nem köti ide őket, mert nincs semmi részesedésük belőle. Az előző generációk és a Fidesz oligarchák mindent kisajátítottak itt maguknak.

Akkor ezek után, mi motiválná a fiatalokat, hogy ezért az országért menjenek katonának és meghaljanak adott esetben?


jan. 12. 13:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 árokpart ***** válasza:
Aki itt a nagy katonaságával meg szolgálati idővel jön, meg azt mondja, hogy ő harcolna had kérdezzem már meg, hogy hány maroklőfegyver volt életében a kezében, hánnyal lőtt és tudja e egyáltalán, hogy hogyan működik. Tudja e , hogy mekkora a különbség pl. a 22 long rifle lőszert tüzelő kispuksa hátrarúgása, a 38-as hátrarógása, a 9x19-es Parabellum lőszer vagy a 45-ös Long colt hátrarúgása között? Tudja e , hogy mit jelent a huzagolt cső, a huzagolt csövön belűl hány fajta huzagolás létezik, mi az előnye a hullámos huzagolásnak a sima kör alakú huzagolással szemben? Járt e lőtéren, járt e fegyverismereti tanfolyamra és sorolhatnám.
jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
#62 Én bevallom ezeket egyiket sem tudom. De te vajon tudod hogy mit kell tenni amikor a közeledben csőre töltenek és kibiztosítanak egy fegyvert érvényes lőparancsal? Mert azt már tudod hogy mit okoz az emberi testben egy lövedék.
jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:

Most amúgy ettől a generációs kérdéstől eltekintve is tényleg meglátszik a válaszokból hogy még mindig mekkora egy nyomorék haszonállat az emberiség 95%-a. Itt éjjenezik a saját vesztüket, azt hogy a gazdáik elküldenék őket egy húsdarálóba miközben ők fenn a várban nem győznék kókóval teliszívni a fejüket és közben röhögni hogy ekkora nyomorult birkák hogy paranacsszóra egymást gyilkolásszak csak mert a másik ember 800 km-re arréb született. Te vagy a mocskos gazember ha nem akarsz gyilkolászni meg megdögleni, meg így a törvény, úgy a törvény meg büszkén írják hogy saját kezűleg lőnének le ha dezertálni mernél.

Az ilyenekért szerintem egyáltalán nem kár, gyilkolászzák le csak egymást a nyomorékok nyugodtan csak azért mert húúúúú én magyar vagyok te meg román ezért meg kell döglened!!!!!!!!!!!

A legvicessebb meg az hogy az ilyenek sápítoznak a legjobban hogy hogy bánik velük a zorbán, a lölő meg az elit. Hát csezd meg ha egyszer akkora birka vagy hogy kész lennél meghalni értük akkor mégis mi a rák tartaná őket vissza a lopástol, harácsolástol, kizsákmányolsától??? Az ilyenek (mint például az ide válaszolgatók) tényleg nem is érdemelnek jobbat, az elit helyében én is ezt csinálnám.

jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 Pintér László ***** válasza:
91%

"Aki itt a nagy katonaságával meg szolgálati idővel jön, meg azt mondja, hogy ő harcolna had kérdezzem már meg, hogy hány maroklőfegyver volt életében a kezében, hánnyal lőtt és tudja e egyáltalán, hogy hogyan működik. Tudja e , hogy mekkora a különbség pl. a 22 long rifle lőszert tüzelő kispuksa hátrarúgása, a 38-as hátrarógása, a 9x19-es Parabellum lőszer vagy a 45-ös Long colt hátrarúgása között? Tudja e , hogy mit jelent a huzagolt cső, a huzagolt csövön belűl hány fajta huzagolás létezik, mi az előnye a hullámos huzagolásnak a sima kör alakú huzagolással szemben? Járt e lőtéren, járt e fegyverismereti tanfolyamra és sorolhatnám."


Ezzel most mire akartál célozni? Szerinted akik eddig harcoltak és meghaltak a háborúban azok ezeket mind tudták? Addig nem is engedtek harcolni amíg ezeket fel nem soroltad? Nem kell ezeket tudnod. Ha van két szemed, két lábad, két kezed, elég ujjad, akkor visznek katonának ott meg majd megtanulod amit megtanítanak.

Amúgy ez nem egy választás kérdése. Akik a második világháborúban vagy bármelyik nagyobb konfliktusban harcoltak, azok mind saját maguk önként mentek és választották a katonaságot? Szerinted Én vagy akik itt írnak, akar bármelyikünk is katona lenni? Akar a f@szom! Rettegnék az első másodperctől kezdve amint megkaptám a behívót, még a középsuliban is fostam elsőnap és tiszta ideges voltam, a katonaság gondolatától bepánikolnék, enni nem tudnék napokig, de mennék, mert nincs más választásom és amúgy is a kötelességem. Nem a politikusokét, vagy a zászlóért, nyelvért, hanem azért, hogy ne rombolják le a házamat, ne öljék meg a családomat, ne kelljen hátrahagynom mindent és új életet kezdenem. Én ragaszkodok a jelenlegi Életemért, környezetemért.

Ha megtagadnám a behívót akkor vagy kivégeznének, vagy büntetőszázadba tennének, vagy el kéne menekülnöm, hátrahagynom mindent ami fontos számomra, és még ha a háborút meg is úszom, nem jöhetek már vissza, nem költözhetek vissza be a házamba, már ha marad egyáltalán addigra még bármi a házamból. Akiknek ezek a dolgok semmit sem jelentenek, azok menekülnek, de Nekem ezek a fontosak. Nem bátorságból mennék katonának, és az emberek nagy része sem bátorságból megy, hanem mert féltjük, hogy elveszik amink van és ezt igyekszünk nem engedni.

jan. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 Pintér László ***** válasza:

"Laci, hallgass mondjuk Nógrádi György videókat. Ő is megmondja ezt a több millió ukrán férfi Nyugaton számot. Pedig ő Fidesz propagandista, nem ellenzéki. Tehát a boomerek csapatában játszik. "


Mert Gyurcsány meg MZP azok olyan teenager-ek nem? :) Ők nem boomerek? És Nógrádi mit mutat fel bizonyítéknak? Mi a hivatkozási alapja? Minden ország megszámolta az összes ukrán menekült közül az összes katonakorút? Hol vannak ezek a számok? Valami csak van, mert ez így eléggé hasracsapva mondok egy nagy számot sztorinak hangzik.

jan. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 A kérdező kommentje:

Laci, de akinek nincs háza, nincs családja, nincs itt ebben az országban semmi ami nélkülözhetetlenül fontos neki, annak miért kellene harcolnia?

Tán érted? Mert bocs, de nem megyek a frontra érted. Ha neked itt fontos valami, harcolj meg érte te.

jan. 12. 17:53
 67/79 Pintér László ***** válasza:
Akkor menekülj! De az sem kockázatmentes teljesen. Visszavonom a korábbi állításomat. Lehet nem vagy annyira gyáva, csak nincs ami értéket képvisel a szemedben itthon.
jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:

Szerintem még most menj el mivel a nyugati szakértők (nem Nógrádi) 4-8 éven belül háborút jósolnak. Mivel te szimplán gyáva vagy és egyébként sem kaptál semmit ettől az országtól el nem tudom képzelni hogy neki mernél menni a határnak éjszaka. És ez mostanra érvényes, te most sem mernél rettegés nélkül egy dimbes dombos erdősávnak nekivágni az éjszakába, nem hogy egy védett szakasznak.

Aztán majd rájössz hogy az új hazád sem ad semmit ingyen sőt :)

jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 árokpart ***** válasza:
59-es Melyik ország háborúzna kivel?
jan. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:

Fasizmussal nem lakok jól, emberi jogok nélkül sem. Milyen védendőt adott ez az ország a rendszerváltás óta az embereknek, amiért az èletem adnám? Semmit.


Igaza van a kérdezőnek, és mindenki programozott NPC, aki hajlandó a HazÁJáT vÉDEenI. Kitalált vonalakért a térképen odaadni az életed… hihetetlen ostobaság.

jan. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!