Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vált ki dühöt, negatív...

Miért vált ki dühöt, negatív érzelmeket a külhoni magyarok ingyen MÁV utazásának lehetősége, amikor ők nagyon el vannak nyomva?

Figyelt kérdés

Igazán nem értem a belpesti forumokat, médiát. Ők el vannak nyomva. Fokozatosan egyre keservesebb nyelvtörvényeket, intézkedéseket hajtanak végre rajtuk. Gyakori a magyarverés. Sok külhoni már egymás közt sem beszélhet magyarul és ők mégis ápolják kultúránk, hagyományaink.


Amikor a külhoni itthon igénybe veszi a MÁV-ot, nem luxusfesztiválokra kell, gazdag nyaralásra hanem hogy meglátogassa szeretett rokonait, családját. Nem értem miért van ennyi gyűlölet a kommentekben a közösségi fórumokon. Ezt is sajnálják tőlük?


jan. 12. 17:38
1 2
 11/15 Baluba ***** válasza:
100%

Nekem az a bajom, hogy az én adómból van ez a szolgáltatás fenntartva, és ennek ellenére meg a megváltott bérlet BP bérlet sem lesz érvényes, ellenben aki egy fillér adót nem fizet, amiből ez a szolgáltatás működik, az ingyen utazik. Ez teljes nonszensz.


Az kifejezetten dühít, hogy vajon mi lehet a kormány célja ezzel a teljesen jelentéktelen, de teljesen értelmetlen apró kitétellel? Nyilván szavazatszerzés. Mert ezzel lehet összeugrasztani az ellenzékieket és a határon túliakat, biztosítani azt a pár százezer szavazatot. Persze az, hogy ez rombolja a nemzeti összetartozást, az belefér, a hatalomért mindent.

jan. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

#11

Egyszer valahol olvastam, hogy lehet olyan elképzelés a NER-en belül, hogy a rendszerkritikus magyarokat a sanyargató intézkedésekkel próbálják kinyomni Nyugatra, a helyükre pedig a párthű külhoniakat hoznák be. Ez akár egy lakosságcserének is tekinthető félig-meddig.

jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem sajnáljuk tőlük de mi álljuk a számlát és ez így negatív diszkrimináció a magyarországi magyar adófizető állampolgárok felé.
jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Azok akik igénybe fogják venni 99%ban kárpátaljai romák. Magyarul sem tudnak, ukránul beszél az összes. Te kifizeted az 5000ftos ic jegyet mert mennél valahová munka ügyben és tele lesz a vagon azokkal a tipikus vándorcigányokkal, legalább 10 gyerek, nagy szatyrok amiktől nem fogsz elférni és büdösek és zajosak.

Mielőtt kiírod a hülyeséged menj el és nézd meg mi történik

jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A "naccsaládosoké" engem jobban zavar.

Egy határon túli vélhetően nem fogja végigüvölteni az utat, remélhetőleg nem fogja a székemet rugdosni és összességében nem lesz kibírhatatlan vele az út, míg a nagycsaládosok ezeket általában nem tudják teljesíteni, tisztelet a kivételnek.

jan. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!