Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mások irányába elfojtott...

A mások irányába elfojtott negatív érzelmeket hogyan kell gyónni, hogy a feloldozásom teljes legyen?

Figyelt kérdés

Ma a pszichológussal töltött órán kitértünk az elfojtott érzelmekre és utalt rá, hogy a múltbeli alkalmakkor is nagyon sok elfojtott dühöt tapasztalt tőlem bizonyos személyek felé.

Tehát, ezekről eddig nem tudtam, most tudok, bánom, meggyónom, de attól még ott lesz elfojtva. Vagyis már a feloldozás pillanatában újra bűnbe esek.

Ez bánt, szomorú leszek és méginkább depressziós. Már az is kiborít, hogy nincs közvetlen kapcsolatom Istennel, utálnak a többiek, ezekszerint én is utálom őket, az emberek összesúgnak a hátam mögött, mert úgy jár a fejem a templomban is, mintha heavy metalt hallgatnék, pedig nem is szeretem a műfajt, ez utóbbiról nem is tehetek már évek óta van, utazás közben is csak lesnek rám, vanaki nyíltan bámul, mások sunyiba. És most még ez is...

Hogy oldoz fel így az atya? Van megoldás??

Mi lesz, ha ilyen maradok? Soha nem jövök helyre, minden foglalkozás csak kidobott pénz? M?iért fordult el tőlem Isten?


2023. máj. 23. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
nem fordult el tőled Isten, és ne emészd magad ennyi mindenen. Ha isten megbocsát neked, te is bocsáss meg hát magadnak, és a jövőbe tekints inkább, a múltat pedig engedd el. Nehézségeken mindenki átmegy, de utána jobb lesz! Szeretettel gondolj mások felé de ugyanígy önmagad felé is, hiszen Isten ezt szeretné. És az atya fel tud oldozni, és akkor te is megkönnyebbülsz.
2023. máj. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmekről nem tehetsz. Azok vannak. Lehetsz dühös, csak ne engedd, hogy bosszúvágy alakuljon ki benned! Maga Jézus is volt dühös pl. amikor kiűzte a templomból a kereskedőket. Ha ellenállsz annak, hogy rosszat akarj másnak, akkor legyőzted magadban a bűnt. Az érzelmeiddel pedig foglalkozz! Ezért jó, hogy van pszochológusod.
2023. máj. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"s bocsásd meg a vétkeinket, amint mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek. És ne vigy minket kísértésbe, hanem szabadíts meg a gonosztól. Ha megbocsátjátok az embereknek, amit vétettek ellenetek, mennyei Atyátok is megbocsát nektek. De ha nem bocsáttok meg az embereknek, Atyátok sem bocsátja meg bűneiteket." (Máté 6: 12-15)


Olvasd a Bibliát, mert van benne bőven tananyag.


A megbocsátás pedig nehéz. Nekem példáúl nem volt könnyű megbocsátani a bűnöket, melyeket ellenem vétettek. Az exnejemnek, gyerekeim anyjának kellett megbocsátanom és a minimum 12 férfinak, akivel igazoltan megcsalt, köztük az esküvői tanúnknak. Meg még néhány nőnek.

Ezek így együtt az egész életemet tették semmissé. Gyűlöltem őket, haragudtam rájuk. Aztán egy napon már csak ez töltötte ki a gondolataimat, hogy ezek hogy tönkre tették az életemet és a lelkemet. Aztán olvastam valahol, hogy imádkozzam ezekért az emberekért.


Nem volt könnyű. Soroltam a neveket és kértem istent, hogy adjon meg nekik mindent, amire vágynak, jót adjon nekik azért a rosszért, amit velem tettek. Kezdetben hülyén éreztem magam, hogy ezt kérem, de nap-nap után soroltam a neveket és kértem rájuk Isten áldását. Isten pedig teljesítette a kérésemet és megadta mindegyiknek, amit kértem nekik. Ez évek alatt bizonyosodott be, hogy teljesültek a kéréseim. De az ima hatása számomra már napok múlva jelentkeztek. Egy hónap múlva már kezet ráztam volna valamelyik emberkével, aki a felszarvazásomban részt vett. Néhány hónap után alkalmam is nyílt erre. Ej micsoda éjszaka volt. Kispofám azt hitte, hogy kiírtom őt és az egész családomat és az ajtó mögött kuporogva várta könnybe lábadt szemekkel, hogy kiiktassam. De én kezet nyújtottam neki, megköszöntem, hogy vigyáz az exnejemre és a gyerekeimre, majd megöleltem .

Néhány hónap múlva szét is váltak az exnejemtől és az pedig egy nővel jött össze.

Isten pedig megadta nekem ezeket a pillanatokat, hogy lássam a legnagyobb ellenségemet, amint retteg tőlem, aki szörnyetegként van beállítva.

tudod ezek után már nem is bánkódom azon, hogy minden úgy történt, ahogy megtörtént. Egyedül az győzhet és nyerhet igazán, aki Isten segítségét kéri. De ne magadnak kérd a segítséget, hanem annak, aki téged bántott. A sutyorgóknak kérd a segítséget. Te pedig legyél bátran az, aki vagy.

Isten nem várja el, hogy templomba járj. Nem.

Szeresd az Urat teljes szívedből, teljes elmédből, teljes erődből. Embertársaidat pedig úgy szeresd, mint sajátmagadat.

Azt kérd minden embertársadra az Úrtól, amit magadnak szeretnél és ne konkretizáld a kérésed, hanem engedd az Úrnak, hogy úgy cselekedjen meg mindent, ahogy ő akarja. kívánd azoknak, akik téged bántottak, hogy teljesüljön minden vágyuk és áldja meg őket minden jóval a jó Isten.

Atyád pedig készséggel megteszi ezt és megszabadít azoktól ilyenmódon, akik téged valaha is bántottak.


Így tudsz tökéletes gyermeke lenni mennyei Atyádnak. Így tudod a rosszat jóval viszonozni. Így tudsz megbocsátani és így nyered el a megbocsátást.

Vagy két tucatnál is több igét is belőhettem volna még ide neked, de nem tettem.

Isten neked tiszta lapot ad ezúttal és mindenkinek, aki olvassa és megtartja ebben a válaszban található bölcsességet. De mindezt én is a Bibliából merítettem és más istenkeresők gondolataiból. Kipróbáltam, működik és eszerint élem az életem.

Nincs jó ember a földön, csak egy a jó: Isten.

Nincs szabad akarata senkinek a földön, hanem csak egyedül Isten akarata szabad. Aki pedig Isten akarata alá veti magát és az ő szabad akaratát követi maga is szabaddá válik.

Tedd azt másokkal, amit szeretnél, hogy veled is megtegyenek. Ez a törvény, ezt tanítják a próféták és ez működteti Isten országát.


Az érzelmek pedig átalakíthatók. A haragból hálát lehet csinálni, a gyűlöletből szeretetet. Ezt tanítja Jézus. Bízz benne! Higgy benne és segítségedre lesz.


Menni fog.

A dicsőség pedig Istené legyen. (Aki amúgy Jézusként született, de ez már egy másik történet)

2023. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!