Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem számít gonoszsá...

Csak szerintem számít gonoszságnak az abortusellenesség?

Figyelt kérdés
Az, hogy egy 2 hónapos magzatról azt hazudják, hogy önálló akarata van, majd mikor megszületik és szar élete lesz, aki legszívesebben meg se született volna, akkor meg csak megvonják a vállukat. Vagy belérúgnak az utcán hajléktalankent. Vagy rásütik, hogy maga tehet a nyomorúságáról. Vagy ki is röhögik őt.
jan. 13. 23:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Nem, sokan gondolkodnak úgy, mint te.


És mi van, ha nem lett volna szar élete? Nem tudjuk meg, mert esélyt sem kapott.

Egy újszülöttnek van önálló akarata?

Vagy akkor az újszülöttet is falhoz vághatja az "anyuka", ha idegesíti a sírás?

jan. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Minek a világra fialni bárkit ilyen túlnépesedés mellet, mikor egyértelmű hogy a következő pillanatban kiirtják? Aki a fialást pártolja népirtásért ítélném el.
jan. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező

A magzatnak nincs önálló akarata, saját élete van. Éppen úgy nem képes még az anyja nélkül élni egyedül, mint ahogy nem képes egy fél éves vagy 3 éves gyerek sem egyedül élni és mindenben saját döntéseket hozni. Érdekes, hogy ez utóbbiaknál nem kérdezed meg hogy gonoszság-e ha valaki ellene van, hogy megöljék.

Azt nem neked kell eldöntened, hogy az a magzat éljen-e vagy haljon, mivel nem tudhatod ő lesz-e az aki majd megbánja, hogy megszületett. Konkrétan tudom mi a helyzet, mivel anyámnak előttem már volt több abortusza és én csak azért születhettem meg mert a természet így döntött, nem maradt el a menstruációja a terhessége elején és mire kiderült, hogy terhes velem, már túl idős voltam hogy elvetethessen. Ennek köszönhetően élhetek boldog életet már 50 éve és van 3 gyönyörű, okos gyerekem. Emiatt kellett összeházasodjanak apámmal, így megszülethetett a testvérem is (majd még több) akinek szintén van egy ma már felnőtt fia, és a testvéremnek már esze ágában sem volt elvetetni amikor terhes lett, holott éppen nem volt se munkája, se lakása, más országban élt és a gyerek apja se volt hajlandó dolgozni menni. A legnehezebb körülmények között egyedül is vállalta a gyerekét, és soha egy percig sem bánta meg. Szemben anyámmal aki akkor jött rá hogy mi is az abortusz amikor én megszülettem és utánam még 4 gyermeke.

Ezzel szemben két olyan ismerősöm is öngyilkos lett aki jó körülmények között, szerető család és barátok mellett élt.

Az abortusz egy kényszermegoldás kellene csak legyen olyan esetekre amikor semmi mással nem oldható meg a helyzet és nem egy születésszabályozásképpen ahogy anyám használta fiatalon.

Az élet egy ajándék, de van hogy nem alakul jól. Ezt nem döntheted el előre a magzat helyett, hogy akar-e majd élni - hiszen ő már él.

Az abortusz nem a magzat életéről hozott döntés hanem arról hogy megölik-e. Már hogy lenne gonoszság ha valaki nem akarja ezt?

jan. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%
Csak szerinted számít nem gyilkosságnak az abortusz ?!
jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
33%

Nem hiszem, hogy ez ilyen fekete vagy fehér lenne. Alapvetően mindkét oldalon inkább a jóhiszeműséget feltételezem a többség esetén. Akik abortuszellenesek, azok tényleg azt hiszik,h az a jobb a magzatnak minden esetben ha megszületik. Ez nem gonoszság, hanem egy meggyőződés általában,aminek sok esetben vallási háttere van.

Egyébként tudósok is vitáznak arról, hogy mit érezhet a magzat,és mit nem, így nincs erről egy egységes tényként kimondott igazság, hogy mi lenne a helyes döntés ilyen esetben.

jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem aki meg akart születni, az megszületett és kész!


Utólagos reklamációt nem fogadnak el, hogy te nem ezt kérted, nem ezt akartad, nem ez vártad, nem ezt gondoltad és hogy nem hitted volna, hogy ilyen xar az élet. Ez van, megszülettél és kész!


Na, ha most valaki elvenné a te életedet és egy másvalaki meg támogatná ebben, akkor ő vajon milyen ember lenne, gonosz vagy csak bűnrészes vagy mind a kettő?! És aki nem engedné meg, ő gonosz lenne?! Ugye...

jan. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

#3


Ez egy nagy mellébeszélés, amit írsz. Ha abortaltak volna téged, akkor se szenvedtél volna semmi hátrányt, míg azok a szenvedő hús-vér emberek, akikről beszélsz, azok igen!

jan. 13. 23:27
 8/26 anonim ***** válasza:
57%

Gonoszság szerintem az élet kioltása.


Hogy lenne már gonosz az, aki ellenzi az élet kioltását ?!


Az élet pedig a fogantatással kezdődik.

A terhességmegszakítás pedig az élet megszakításához is vezet.


Mindezekből tehát az következik, hogy aki az életet megszakítja erőszakosan, az bűnt követ el, tehát gyilkossá válik és a gyilkosság bűn.


Akkor a gyilkosság ellenzése hogy lenne már bűn?!

jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Itt van ez a 6-os válaszoló, aki jellemében is gonosz. Ennyire telik tőle, hogy a hajléktalan, nyomorúságos embereknek cinikusan elmagyarázza, hogy lettek volna szívesek nem megszületni, hisz az ő döntésük volt, hogy megszületnek-e.
jan. 13. 23:31
 10/26 A kérdező kommentje:

#8


Leírtam hogy lenne gonoszság. Úgy látszik egy szót se fogtál fel belőle.

jan. 13. 23:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!