Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A székelyek többsége miért...

A székelyek többsége miért nem hajlandó megtanulni románul?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap olvastam itt egy kérdést, ahol a székely dolgozó nem tudott annyit elmondani a munkáltatójának, hogy "Nem írom alá ezt a szerződést"


Mi értelme van ellehetetleníti a saját életüket a szülőföldjükön?


Ezzel se függetlenek nem lesznek, se Magyarországhoz nem kerülnek vissza



jan. 14. 09:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
44%
Mért nem a románok tanulnak meg magyarul? Mégis csak a magyarok vannak otthon.
jan. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%
Csak érdekesség: van áttelepült ismerősöm aki beszélt románul. 1-2 év alatt elfelejtette.
jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
13%

3


Most már értem, hogy Magyarország miért van az utolsók között Európában idegen nyelvismeret tekintetében. Nem szeretnének az emberek angol vagy német nemzetiségűvé válni. 😅

jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
82%
De szeretnének. De románná senki sem akar xD
jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%

Ha Magyarország orosz megszállás alatt lenne, te szívesen tanulnál oroszul? Vagy kifejezetten büszke lennél arra, hogy ellenállsz?


A másik meg hogy az iskola egyszerűen nem teszi lehetővé. A magyaroknak nem úgy tanítják a románt, mint idegen nyelvet, hanem mint anyanyelvet (még az érettségi is olyan, mint a román anyanyelvűeknek).

Románul tanultam 12 évig, heti 4 (és 5) órában. Angolul 11 évig, heti 2 (és 1) órában. Angolul jobban tudok, mint románul.

Az elvárás az megvan, első osztály végén pl el kellett volna tudjam mesélni a Piroska és a farkast 4 képről, éppen csak realitása nincs az egésznek.

jan. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
10%
Szovjet édestestvéreink sosem szállnának meg minket.
jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
90%

Kijavítanám annyival a 6-os válaszomat, hogy voltaképp nem románul tanultam 12 évig, hanem román nyelven tanultam a román irodalmat s nyelvtant.

Így azért gondolom jobban érződil, hogy annak nyelvtanuláshoz sok köze nem volt. Érettségire a műelemzéseket pl úgy kellett tanuljuk, mint a verset. Nem értettem, mint írok, de kellett belőle vagy 4 oldal témánként.

jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%
Aki annyit se tud elmondani, hogy nem ír alá egy szerződést, az gáz, de szerintem az átlagnál kicsit jobb a helyzet. Amúgy leírták, hogy a fő gond inkább az, hogy nem megfelelően tanítják a nyelvet és nincs sok interakció románokkal, az emberek zöme pedig magyarországi médiát néz, a fiatalok meg sokszor inkább angolt, mint románt.
jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
61%
Nem tök mindegy már? Évről évre egyre kevesebb székely van már ott, egyre többen költöznek el, főleg a fiatalok, és elhalálozással is csökken a székelyek száma.
jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
63%

Tényleg az a kérdés, hogy miért nem akarnak beolvadni?


Egyedül a nyelvi korlát az, ami igazán lassítja a beolvadásukat (amit most a kivándorlás gyorsít fel).


Érdekes viszont, hogy ez zavar olyan embereket, akiket egyáltalán nem érint, ellenben az már nem zavarja őket, ha pl egy település teljesen elrománosodik vagy ha egy kissebb etnikum teljesen beolvad.


Furcsák vagytok mindenesetre.

jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!