Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdemes lehet jelentkezni ?...

Érdemes lehet jelentkezni ? Mi alapján választják ki a jelöltet ?

Figyelt kérdés

arról van szó ,h benne vagyok egy pártban ( nem nevezem meg ) úgyis csak a szarozás menne lényeg nem a FIDESZ!!

Ezt a part küldött nekem ma egy e-mailt h tudok jelentkezni mint képviselő jelölt és egy hosszas kérdőívet kellet kitölteni

Majd levél alján az állt ,h február 28-íg döntik el ,h kit indítanak


jan. 16. 00:13
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Érzel magadban elhivatottságot, hogy a leendő körzeted választópolgárainak az érdekeit képviseld? Merthogy erről szólna a képviselők létezése.
jan. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt itt kérdezed, akkor inkább ne.
jan. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen helyesírással én az érettségin se engedtelek volna át...
jan. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Általában ha így keresnek jelöltet akkor az nem komoly, ők is sejtik, hogy az illető esélytelen, de kell a listaállításhoz sok név nekik.

Ahogy 2-es írja, ha te a gyakorin kell megkérdezd ezt, akkor inkább ne jelentkezz rá! Vagy te nem vagy még alkalmas rá vagy a szervezet ami jelöltet keres, nem tudom hol nem sikerült az információt helyre tenni.

Ha viszont gondolkodsz azon, hogy esetleg részt vennél a politikában és talán ha nem is ezen a választáson, de később lennél önkormányzati képviselő - ezt a főfoglalkozásod mellett tudod csinálni, - akkor vállald el. Persze csak ha ez a jelölő szervezet nem olyan ami utána rossz bélyegként rád ég és hiába szabadulnál tőle nem fog sikerülni.

Ha egy kisebb helyi szervezet vagy nem a nagypolitikában nagyon élesen meghatározott párt, akkor nem lesz gond. Onnan könnyű tovább menni máshová később ha belelátsz már a dolgokba.

De ha egyszer elfogadod egy híres/hírhedt párt jelölését akkor azt vinned kell magaddal később is. A mi polgármesterünk kb. 20 éve volt szdsz jelölt, azóta függetlenként indult és csak 1 ciklusban nem nyert, de minden egyes kampányban előkerül, hogy kiknek a színeiben indult valaha, miközben az szdsz már nem is létezik egy évtizede.

jan. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!