Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balliberálisok csőrét miért...

A balliberálisok csőrét miért piszkálja, ha valaki aktívan tolja a hazafi életérzést, szereti a magyar nemzetet... "magyarkodik"?

Figyelt kérdés
jan. 17. 11:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%
#10 Azok támogatják Ukrajnát az elnyomó oroszok ellen. Amikor nálunk pl. tartott az 1956-os forradalom, akkor a lengyelek Varsóban, Krakkóban magyar zászlókkal vonultak, azt kockáztatva, hogy a rohamrendőrök halálra verik őket. Most az ukránok élik meg a saját 56-jukat, és ellentétben a korabeli lengyel helyzettel, most semmi kockázata nincs annak, ha valaki kimutatja szolidaritását feléjük. Ja, illetve van. Behúzhat neki a kocsma előtt 5 vodka után egy "nemzeti" aki valamiért most abban hisz, hogy meg kell tagadni 1000 éves Nyugathoz tartozásunkat, és a keleti elnyomó oroszokat kell támogatnia, akik épp azért háborúznak, hogy Ukrajna nehogy a Nyugathoz tartozzon.
jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
37%
Mert az árja, nem járja
jan. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

"Ha például szidjuk a szőröstalpúakat, mert elárultak minket és ellopták a magyar földeket, akkor az még belefér?"


Pont az ilyenekre értem a negatív sztereotípiákat: ez nem hazafiság, hanem álomvilágban élés és sovinizmus. Poén szintjén még belefér, amúgy nekem nem. Mondok inkább szimpatikus "magyarkodós" vonásokat.


Egy kollégám - 35 éves szoftverfejlesztő - mindenhová magával viszi a kis szalonnázós bicskáját. Szeme sem rebben a sok IT-s között előkapni és azzal ebédelni. Imádom a srácot az ilyenjeiért.


Én pl nagyon rácsúsztam mostanában az újhullámos magyar hip-hopra, pedig amúgy sosem bírtam a rapet. Lenyűgöz a kreativitás, meg úgy minden, ami jön egyik másik előadóból. Külföldi nem érdekel, az tetszik, amit ők kihoznak a magyar nyelvből, ahogyan beszélnek a magyar közéletről. Az "enyémek".


Sorolhatnám még, de a lényeg: ezek mind olyan vonások, amik tényleges szeretetet fejeznek ki valami felé, ami magyar. A tipikus "magyarkodó" emberek általában nem a magyarságuk iránti szeretetet hangsúlyozzák, hanem múltbeli sérelmekre keresnek felelősöket, más nemzetekben, etnikumokban ellenséget.


Ja, és nem mellékesen a saját nemzetük egyik felét is kirekesztik, ha nem ért ebben egyet.

jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 gyulacs2 ***** válasza:
Hát hogyne bántana, amikor olyanok ordibálnak hazafiságról, mint a Bencsik János, aki a Kádár alatt pufajkás volt, nyalta a komcsik seggét éjjel-nappal, M a meg pofátlanul a békemenet élére áll a Stefkával együtt és a CÖF vezérrel, aki meg III/III volt a kádár alatt. Akkor hol volt a hazafiasságuk? És ezek határozzák meg, hogy ki a balliberális! És ezt Orbán végig hallgatja, mert ő meg a Liberális Internacionálé alelnöke volt, nem kevés ideig. Hogyan higgyek annak a bagolynak, aki a verébről állítja, hogy nagyfejű??? HM?
jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"olyanok ordibálnak hazafiságról, mint"


Szerintem a kérdező nem politikusokra gondolt, hanem civilekre.

jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!