Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egyesek szerint a balti...

Ha egyesek szerint a balti államokban jobb az életszínvonal, mint Magyarországon, akkor mégis miért nagyobb az elvándorlás arrafelé, mint itthon?

Figyelt kérdés
Lettország ráadásul a rendszerváltás óta a lakosságának kb. 30 százalékát vesztette el.

jan. 20. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

"a rendszerváltás óta "


Mert ők 1990-ben mélyebbről indultak mint mi, több volt náluk a ruszki lakosság, amely szintén elvándorolt. Mostanra viszont Észtország sokkal jobb hely lett, az elvándorlás ellenére is, mint putri-Magyarország.

jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

" Mostanra viszont Észtország sokkal jobb hely lett, az elvándorlás ellenére is, mint putri-Magyarország."



Akkor miért nem takarodsz oda?

jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

2 - Mi van szopóka, ennyi az érved, hogy miért nem takarodik oda???

És mi lenne ha a ti nemzetrontó hordátok tűnne el a francba?!

jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
A lett elvándorlás jelentős részét a lett széljobberek ruszofóbiája generálta: a korábbi szovjet útlevél nem garantálta, hogy lett állampolgár lesz valaki, így csomó orosz nemzetiségű, de amúgy Lettországban született ember maradt állampolgárság nélkül.
jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor miért nem takarodsz oda?"


Én takarodjak oda? Nekem jó itt, nem én mondtam a saját hazámra, hogy putri.

Ha nem tetszik Magyarországon akkor minek szopsz még itt?

Hiába kapálózol meg vergődsz öcsém, rossz csóró csöves vagy de úgy is fogsz meghalni.


Azt hiszed ha leváltanák a fideszt meggazdagodsz? xD

Hülye b@lfaszok.


Mert a baloldal első dolga biztos az lenne, hogy mindennek lentebb viszi az árát jó 80%-al, a fizetéseket meg 1000%-al emelik.


Álmodj király lány........

jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
@6 Eléggé könnyű különbséget tenni az országban született orosz emberek és a mindenkori orosz kormány között. Ha például Németországban a takonygerincű nácik jutnak hatalomra és beváltják az ígéreteiket, akkor egy csomó honfitársunkat akarják majd hazapaterolni, adott esetben 10-20 év ottlét után. Ezt szorozd meg azzal, hogy nemzettelenné tesznek és konkrétan nem lesz útleveled meg állampolgárságod.
jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
#5 itt nem az orosz államról van szó, hanem egyszerű emberekről, akik ott élnek, ahol. Ugyanúgy, mint a magyarok Erdélyben, osztrákok Dél-Tirolban, kurdok Törökországban, stb. Az pedig vitathatatlan tény, hogy a kisebbségi jogok terén Lettország messze nem egy mintaállmam, és akkor finoman fogalmaztam. Az pedig, hogy egy teljes népcsoportot büdösorkozol le, legfeljebb rasszizmusra és idegengyűlöletre utal
jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 Az erdélyi magyarok, dél-tiroli osztrákok stb. már évszázadok óta ezeken a helyeken élnek, ők ott azokon a földökön őshonosak.

Ellenben a lettországi oroszok zöme a 2.vh. után lett betelepítve a szovjetek által. Kifejezetten abból a célból, hogy az etnikai arányt felhigítsák és eloroszosítsák Lettországot. Ez a nagy különbség közöttük.

Pont emiatt az oroszok zöme egyáltalán nem volt hajlandó megtanulni lettül, mert nem is abból a célból érkeztek, hogy alkalmazkodjanak vagy asszimilálódjanak. Hanem fordítva, a letteknek kellett oroszul kommunikálniuk a kedvükért. 1989-re már lassan 50-50% volt az oroszok és lettek aránya míg a második világháború előtt Lettország nagyrészt homogén ország volt etnikailag. Rigában több orosz szót hallottál mint lettet.

Valamilyen szinten jogosan érezték azt, hogy veszélybe került a nemzeti identitásuk.

Nem szeretem a szélsőjobboldalt egyébként de szerintem ha a szovjetek Mo-ra is idetelepítettek volna 10 millió oroszt, a meglévő 10 millió magyar mellé, úgy, hogy nagy részük magyarul nem tanult volna meg, nem csak a szélsőjobboldaliakban váltott volna ki ellenérzést.


Mindezek ellenére a lettek a függetlenségük után nem üldözték el egyébként az oroszokat csupán nem garantálták automatikusan az állampolgárságot azoknak akik 1945 után költöztek az ország területére, vagy a felmenőik 1945 előtt nem éltek ott. Aki maradni kívánt az megkaphatta az állampolgárságot ha megtanul lett nyelven és vizsgát is tesz belőle. Tekintve a történelmi körülményeket, hogy az orosz lakosság soha nem volt jelen hatalmas számban az országban előtte, szerintem ez így teljesen fair és jogos követelés volt.

jan. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
5 igazi fid szes balek vagy, a zsebedet is kiforgatják, te meg tapsolsz hozzá.
febr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!