Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok fognak akarni egy...

A fiatalok fognak akarni egy lenyomottan tartott bérű, akkumulátorgyár országban jövőt vagy ez még jobban kiüldözi őket külföldre?

Figyelt kérdés

jan. 20. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Milyen fiatalok???

Már gyerek is alig születik :D

jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Lenyomottan tartott bérű? LOL Soha nem voltak ilyen magasak a reálbérek Magyarországon, nem véletlenül költöznek már sokan haza. A jövő iparának pedig kulcsfontosságú része az elektromobilitási ipar, ez pont idevonzza a munkaerőt.
jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Ha most van lenyomva a bér, akkor eddig mi volt? 2010-ben a nettó 60 ezer szuper fizetés volt? 2010-ben a német fizetések átlagosan 4.5x voltak magasabbak, mint a magyar, jelenleg 3.5 az arány. Akkor nagyon szutyok volt a magyar fizetés, ma meg csak szutyok. És ez igaz az egész régióra, Horvátország mindjárt megszűnik. Bulgária és Románia lakossága gyorsabban párolog mint a járdán a tócsa egy forró napon, ahogy Szlovákia is.


Akku országban pedig akarnak élni. Németországban, Franciaországban, Angliában, Olaszországban... is épül az akkugyár. Majd oda kimegy a magyar és román robotolni. Hozzánk meg jön majd a filippi.

jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Mszp kell neked kérdező meg Bokros csomag
jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%

Ez egyénfüggő, majd mindenki eldönti maga.

Az akkumulátorgyárak, autógyárak, hasonló multik betelepülése egyébként nem lenyomja a béreket, hanem éppen ellenkezőleg. A betelepülésük nagy munkaerőkeresletet generál a környéken, sokszor magasabb bérekkel elszívják a munkaerőt máshonnan (ez inkább a kevésbé versenyképes, kisebb termelékenységű magyar vállalkozásoknak, tulajdonosaiknak rossz).

jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Az kérem, amit a 2. válaszoló ivott!🤣🤣🤣🤣

Tuti bolond az ember!😂😂

jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha itt sok beteg ember na sok sikkert kivánok a 3 világal való munkaválalok versenyéhez.Mert hát magyarnak már nem az eu-kel versenyezni hanem az indiaival meg filipinókal magyar adó forintokbol gratula.
jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
#3 Pont azért hozzák be a vendégmunkásokat. Hogy lenyomva tarthassák a béreket.
jan. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom miért vitatják egyesek, hogy az olcsó munkaerőre van alapozva a magyar gazdaság, miközben ez a kimondott politikája a kormánynak és erről beszélnek a Gazdasági Minisztériumtól kezdve a Jegybankon át a gazdasági hírportálokig. Igen, volt keresetnövekedés 2010 óta, de ez engem, mint külföldi befektetőt nem érdekel, ahogy az sem érdekel, hogy a béreknek mekkora a vásárlóereje az adott országban. Engem az érdekel, hogy a régióhoz képest hogy alakulnak itt a bérek:

[link]

Emellett az is érdekel, hogy ezt a X összegű bért én hogyan tudom kigazdálkodni. Magyarországon folyamatosan gyengült a forint az euróhoz képest, ami azt jelenti, hogyha 10%-ot romlott az árfolyam, akkor a magyar munkavállaló talán kap majd tőlem 5-10% emelést, de ez nekem tavaly is 400 euróba került és idén is 400 euróba került.

És most hogy tervben van, hog százezrével jöjjenek a vendégmunkások, még kevesebb átlagos bérnövekményre számíthatnak a magyarok.

jan. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Németországban lehet meg lehet csinálni, Angliába lehet elmegy 10 millió migráns lenyomni a béreket, na de Magyarországon ez nem lehetséges. Itt mindig eléggé mélyen voltak a bérek. Migránsok nélkül is olyan csóró volt Magyarország, mint a templom egere. És most sem bővelkedik a pénzben. Szóval lényegtelen mennyi migráns van nálunk, csóró ország vagyunk. Majd bejön Európába 40 millió ázsiai munkás, mert ennyi emberre lesz szükség 30 éven belül, és ebből Magyarország is kiveszi a részét, de akkor legalább lesz mire fogni, hogy csórók vagyunk. Ha nincs migráns, csórók vagyunk, ha meg van, akkor azért vagyunk csórók.
jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!