Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tényleg 145 Ft lesz a...

Most tényleg 145 Ft lesz a rezsicsökkentett gáz ára január 1-től az eddigi 106 Ft helyett?

Figyelt kérdés
[link]

jan. 21. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Gratulálok annak aki elolvasta,és megértette. :) Ez egy fake news oldal az sem igaz amit kérdez.Nem változik a rezsicsökkentett gáz ára 2024-ben sem.
jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Inkább jelentősen csökkennie kéne az átlagfogyasztás felettinek. Már nagyon régóta olcsóbb a gáz annál az árnál. Már arra se foghatják, hogy még azzal töltötték fel a tárolókat, mert ez 2022 nyarán volt, azóta már majdnem kétszer kicserélődött a tartalmuk. Szóval én lassan eljutok odáig, hogy az átlagfogyasztás feletti részt megszorzom az aktuális piaci árral és csak annyit utalok át.
jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, már 9 éve nem változik a gáz lakossági ára. Amikor előzőleg megjelent az átlagfogyasztás felett egy újabb ár akkor arról a sajtó minden részéből elöntötték hírekkel az embereket már jóval előtte. Most január 21. van. Gondolod, hogy egy december 3-i cikk után ne lett volna még milliónyi arról, hogy neked 3 hete már más árat kell fizetned?

Az írás végig arról szól, hogy minden marad úgy ahogy eddig volt, az átlagfogyasztásig fizeted a rezsicsökkentett árat, az felett pedig elmagyarázták hogyan szerepel az összeg a számládon. Ennyi.

jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Ja, miközben a piaci árak már a háború előtti szinten vannak, addig a magyarok tipródhatnak, hogy a keretet túllépő fogyasztásért továbbra is fizethetnek 8-900 forintot. Ez a fideszes rezsicsökkentés :D
jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező! Megmutatnád, hogy az általad elérhetővé tett cikkben hol szerepel, hogy „145 Ft lesz a rezsicsökkentett gáz ára január 1-től az eddigi 106 Ft helyett?”


Azt sem tudod, hogyan számlázzák a gázfogyasztást, ha úgy tudod, hogy „eddig” „106 Ft”/m³ volt.

A vezetékes gáz egységára Ft/MJ-ban van megadva. A Ft/m³ átszámításhoz két értéket kell figyelembe venni: a fűtőértéket és a korrekciós szorzót. A fűtőérték az eltérő beszerzési lehetőségek miatt egy adott helyen sem állandó az év folyamán, eltérő helyeken pláne nem; az eltérő földrajzi helyek miatt pedig különböznek a korrekciós tényezők is.

Ráadásul, 2023 folyamán többször változtak a Ft/MJ egységárak, a rezsicsökkentett sávban is; legutóbb október 1-én.

De, ezek ellenére, te tudod, hogy „eddig” változatlan és egységes ”106 Ft”/m³ volt.

jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 1-4 válaszoló, megnyugtattatok. Nem tudtam, hogy ez kamu oldal. Utolsó, naprakész vagyok a gáz számlázással kapcsolatban, a fűtőérték szerinti különbség pedig minimális az egyes országrészek között. Ezt még anno megnéztem, a leolvasás előtt. Nálunk pl még kevesebb is lett a m3 ár, mint 106 Ft, épp az általad leírtak miatt.
jan. 22. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!