Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek tényleg elhiszik,...

A fideszesek tényleg elhiszik, hogy Orbán “megfékezte/letörte” az inflációt, miközben megháromszorozta a saját fizetését?

Figyelt kérdés
Vagy nem járnak boltba vagy egyéb helyekre, ahol mostanra egy szendvics is 3000ft?

jan. 23. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Nem vagyok fideszes, de örülök, hogy ők vannak magaroszágon hatalmon, mert addig az ilyen kamugépek szívnak. 3000 Ft szendvics. LOL

Nem tudsz kenni magadnak egyet?

jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Ez nem hit kérdése, a havi inflációs adatok folyamatosan csökkenő tendenciát mutattak tavaly, a januári 25,7%-ról egészen a decemberi 5,5%-ig.

Azért azt tegyük hozzá, hogy ha csökken az infláció, attól nem lesznek olcsóbbak a dolgok, csak kevésbé lesznek drágábbak, definíció szerint.

jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Fideszes vagyok/voltam, ez már nekem is gusztustalan, elmentünk egy erkölcstelen irányba, amíg nem teszi rendbe magát a párt én nem fogok rájuk szavazni.
jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az árszínvonal Ausztriában és bármelyik környező országban ugyanúgy változott mint nálunk. A 1 euró is 380 forint mint a háború előtt.

Az inflációs adatokat kb. úgy matekozzák ki mint a Covid áldozatok számát!


Máshol is annyi volt az infláció mint nálunk, mert nem lehet máshogy.

Ha nem így lenne akkor 80-as éveket idéző bevásárló turizmus indult volna már el. De valahogy ez nincs mert Ausztria átlag 20%-kal drágább mint Magyarország de Szlovákia is minimum 15%-kal. A horvátokat meg inkább meg se említsük!

jan. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Orbánnak nem igazán van köze az infláció csökkenéséhez. A kimagasló emelkedéshez igen. A vészhelyzeti kormányzás, évközi adószabályok változtatása, hasra ütés szerű adóemelések, mind árfelhajtók. Ezeket a piac mindig túlárazza, mert nem tudni holnap, kitől, mit akarnak elvenni.
jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Mégis mi köze Orbán fizetésének az infláció letöréséhez? A fideszesek nem olyan buták, hogy össze nem tartozó dolgokat kössenek össze.
jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fideszesek szerint nincs is itthon infláció, mert nagy részük azt sem tudja mit jelent… Amíg egy ország elnézi, amit itthon a politikusok csinálnak szó nélkül, addig elég nagy a sötétség.
jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 everlight ***** válasza:
Az hogy csökken az infláció nem azt jelenti hogy bármi olcsóbb lesz csak kisebb ütemben drágulnak a termékek. Bár az élelmiszerek mérséklődött,a mosószerek,tisztítószerek,wc papír esetében nagy mértékű drágulás ment végbe.
jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!