Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmagyarázza valaki hogy a...

Elmagyarázza valaki hogy a reálkereset számításnál hol szerepel a legnagyobb tétel, a saját ingatlan?

Figyelt kérdés

Ugye 2005-ben vidéken telek nélkül kb. 6 milla volt nettó 100m2 új családi házat összehozni, ma közel 20 évvel később 60 milla felett.

A krumpli tojás mozijegy árát megtaláltam a számításban, de ezt a tételt sajnos nem.


Ha nincs benne, akkor itt reálkereset csökkenés volt, de nagyon brutál.


Mondjuk ezt érzik is a magyarok, az ellenkezőjét csak a hírekből halljuk.


Magyarok 75% egyáltalán nem vagy csak nehezen tud megoldani egy rongyos 100ezres hirtelen kiadást.


Van a környékünkön egy ingatlan, amit 2008-ban építtetett egy manusz eladásra. Félemeletes, mediterrán stílus. 2008-ban adta el 12 milláért, minden szakági kivitelezők csináltak.


2014-ben 22-ért vették meg, 2019-ben 32-ért. Mindenki keresett rajta. Most mennyi lehet, 50 körül? 15 évesen. Nesze nektek csok.


Aki ezt megveszi, babaváróval, falusi csokkal, kedvezményes hitellel, önerővel, 20 évig nyögheti, de saját ingatlanja van?


Köszönjük fidesz-kdnp és orbán viktor miniszterelnök úr!


Apropó, hogy áll Hatvanpuszta? Műemléki épületet visszabontottak újrahúztak sima liba semelyik hatóságot nem zavarta.



jan. 6. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínü, hogy benne lenne, mert a reálkeretbe oylanokat számolnak, amik rendszeresen elöfordulú tételek, ingatlant meg nem gyakran vesz valaki.


Ami meg a kérdésed sugalmazását illeti, akinek normális végzettsége és normális munkája van, illetve vannak pénzügyi ismeretei (és ezért tudja, hogy kölcsönt felvenni okos ötlet), annak lesz saját ingatlana, a többieknek nem.

jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

"Ha nincs benne, akkor itt reálkereset csökkenés volt, de nagyon brutál."

Milyen statisztikára alapozod ezt a kijelentést?

jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1 Igen, akinek normális állása van jó fizetéssel az meg tud élni, a többi meg semmirekellő.🤡


Ingatlan az egyik legnagyobb kiadása az embereknek, függetlenül, hogy csak 1x kell megvenni, akkor már nem is számít 😂


2 Nem logikus következtetés? 😂😂😂😂

jan. 6. 15:18
 4/12 anonim ***** válasza:

#2

Nem. Ahhoz, hogy logikus következtetest lehessen levonni tisztában kellene lenni az átlag négyzetméterárakkal.

jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

15:55


Szummázva


Állítás: Ha nincs benne a reálbér számításban, akkor durva reálbér csökkenés volt, mert az ingatlan árak sokszorozódtak.


Válaszod: Mire alapozom.


Állítás: Logikus következtetés. Ha életem során egy kiadásom megnő 50 millióval, az valahonnan hiányzik. 😂


Bocs, de ez a szint már nagyon lent van, fájdalmas lemennem, inkább elengedem. 😂

jan. 6. 16:19
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

#5

"Állítás: Ha nincs benne a reálbér számításban, akkor durva reálbér csökkenés volt, mert az ingatlan árak sokszorozódtak.

Válaszod: Mire alapozom.

Állítás: Logikus következtetés. Ha életem során egy kiadásom megnő 50 millióval, az valahonnan hiányzik."


Egyáltalán nem logikus következtetés.

Az írod az ingatlanárak megsokszorozódtak. De mi van, ha a bérek is megsokszorozódtak? Ha a bérek is megsokszorozódtak, és nagyobb mértékben, mint az ingatlanárak, akkor erre alapozva máris kizárható, hogy durva reálbércsökkenés volt.

Valamint abból sem következik, ha egy kiadásod megnövekszik 50 millióval. Mennyiről indult? Az 50 millió növekedett 50 millióval? Akkor az 100%-os növekedés. Ha a béred meg mellette 200%-kal nőtt, máris nincs reálbércsökkenés.

jan. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem, a 6 millió nőtt 50 millióval 😁 Tényleg nincs szerencséd, amikor gondolkozol 😂


Ha nincs beleszámolva, és van egy 50 millás extra kiadásod, az 500 hónapra 100ezer, egy párnak 50ezer fejenként. Kamat nélkül.


Vonj le 50ezret és kamatait az országos ketesetekből és mindjárt 1994-ben leszel. A reálértéket nézve 🤣

jan. 6. 17:47
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7

"Nem, a 6 millió nőtt 50 millióval 😁 Tényleg nincs szerencséd, amikor gondolkozol"

Na pont ez a lényeg, hogy ez csak a te meséd. :) Ezért írtam, hogy kellene valami statisztika az átlag négyzetméterárakról.

Én nem hiszem el, hogy több, mint 9x-es arnövekedés ment végbe az ingatlanpiacon, a te szavadra alapozva főleg nem. :)

jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8 Mekkora számot hiszel el? Egy új átlagos családi ház ára közel 20 év alatt mennyit nőtt?

3 millát?

15 millát?

30 millát?

Szerintem 50 millát, saját tapasztalat, ami persze csalhat, de nem nagyságrendet 😁


Lazább volt a szabályozás, sokmindent meg lehetett oldani otthon is. Ezt próbáltàk kivezetni, sógorom még számlát se adhat nekem 😁

jan. 6. 19:13
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

"Mekkora számot hiszel el? Egy új átlagos családi ház ára közel 20 év alatt mennyit nőtt?

3 millát?

15 millát?

30 millát?

Szerintem 50 millát, saját tapasztalat, ami persze csalhat, de nem nagyságrendet 😁"

Egyáltalán nem mindegy, hogy mekkora, és milyen értékű házról van szó.

Egy 2004-ben újonnan elkészült, akkor 6 milliós értékű ház, biztosan nem érne ma 56 milliót akkor sem, ha ma készül el.

Szerintem kb 3x-os árnövekedés a reális, vagy 3,5x-ös. :)

jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!