Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijött a Medián legfrissebb...

Kijött a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása. A Fidesz valóban lemészárolja az ellenzéket az idei EP-választáson?

Figyelt kérdés

A Fidesz jelentősen erősödött (!) és a biztos szavazók 53%-ra számíthat.

Minden ellenzéki párt gyengült (!).

És ugyebár a Medián a legpontosabb közvélemény-kutatónak számít itthon: ahol nem zárulnak az olló, vagy valamelyik ellenzéki párt „házi intézete”.

A további sorrend:

DK 11%

Mi Hazánk 8%

Momentum 7%

Kutyapárt 6%

Jobbik 5%

A Nép Pártján (Jakab Péter) 3%

MSZP 2%

Második Reformkor (Vona Gábor) 2%

LMP 1%

Párbeszéd 1%

Mindenki Magyarországa (Márki-Zay Péter) 1%

Ráadásul, ha mindenki önállóan elindul 10%-nyi ellenzéki szavazatot kidobnak majd a szemétbe, amivel a Fidesz még több mandátumot szerez majd.



jan. 24. 13:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
A fidesz nem az ellenzéket mészárolja le, hanem a teljes magyarságot. Nem kicsit, nagyon.
jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Aki 14 év után, ilyen kormányzás mellett a fideszre szavaz az meg is érdemli. Én csak azokat sajnálom akiknek az ilyen emberek miatt kell idegennek érezniük magukat a saját hazájukban.
jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
A fidesz tényleg erősödött, de nem az ő érdemük. Az ellenzék nagy része elég szánalmas, nem tudják megfogni az embereket. Ha ilyen a felhozatal én lehet nem is szavazok. Esetleg Vonára, vagy MZP-re. Valamennyire szimpatikusak, de a többi nem annyira.
jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 hypno ***** válasza:
44%

Szerintem valamit félreérthettél, mert az össszefogásnak - vagy a hiányának - csak az önkormányzati választáson lesz jelentősége.


Az EP választás sima listás szavazás.

Összesen 21 mandátumról döntünk, vagyis mindenki különösebb tét nélkül leadhatja a voksát a neki legszimpatikusabb pártra...és amelyik legalább 5 %-ot szerez, annak mandátuma lesz.

...és legalább látható lesz, hogy hogyan is állnak a pártok. Melyiknek van valós támogatottsága és melyiknek nincs.


Ez igaz lehetne a KDNP-re is, amit nem is mérnek sehol.

jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
14%

Vélhetően igen, hiszen más, megbízható intézetek is hasonlót mondanak:

[link]

jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%
Az ellenzék továbbra sem rúg labdába, nincs semmi új a nap alatt.
jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%
Csak az van, hogy " helyreállt", vagy megmaradt a világ rendje kishazánkban. 🧡
jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 hypno ***** válasza:
66%

#5


Ha a nézőpont, meg a többi közpénzzel kitömött propagandista helyében lennék, legalább 60 %-ra mérném a fideszt.


De a KDNP-t ők sem jegyzik. Még csak jelzés értékkel sem.

jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Miből számolták ki? Talán matematikusok? :D
jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
35%

Én sokszor leírtam már, de ismét megteszem: aki ma Magyarországon kormányváltást akar ( tudom, nem parlamenti választás jön, de ebből a szempontból mindegy!), annak először el kell érnie,hogy a jelenlegi ellenzéket leváltsa.

Azt csak úgy lehet, hogy NEM szavaz rá, sem Gyurcsányra, sem Markyra, sem a többi sz@rra.

Aztán majd mikor kiesnek a politikai palettáról, jöhetnek az újak, a tényleg újak!

MOST az van, hogy pontosan a társadalom azon 20-30 százaléka, akik Orbánfóbiások, pontosan ők tartják életben azokat, akik miatt így sohasem lesznek képesek leváltani a Fideszt!!!

Ezt kellene felfogni...

jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!