Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár Jánost szerette a nép?

Kádár Jánost szerette a nép?

Figyelt kérdés
Nagybátyám mondta, hogy Kádár a feleségével testőrök nélkül járhatott a városban, akár színházba is és senki nem bántotta őket. Ma ez például Orbán esetén elképzelhetetlen volna.

febr. 2. 21:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
75%

20 - elég ostoba hozzászólás!


"Ami infrastrukturális beruházásokat szeretnek a kádári államnak tulajdonítani, azt egy demokratikus kormány ugyanúgy megvalósított volna."

De nem valósította meg! (a feltételes mód az érvtelenek vita-stílusa!)

Ha mindent letörölnénk a térképről, ami Kádár 30 éve alatt épült, akkor mára csak az maradna meg ami a Millenniumra épült, és vagy 30 focistadion...

Kádár a háborús nyomorból és a forradalom sebeiből építette úgy újjá az országot, hogy akkor nem voltak hajléktalanok, nem voltak éhezők, és nem fagytak meg télen az emberek...

Mindezek ellenére Kádár rendszere is szar volt, de nem annyira mint a mai "demokrácia"...

febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
32%

#21

Ami ama 30 év alatt itt felépült, az máshol is felépült, miután ez általános jelenség volt. Bizonyos infrastrukturális fejlesztéseket már Horthy korában elkezdtek, csakhogy közbe szólt a háborús helyzet és csak utána folytatódhatott, immár kommunista uralom alatt. De egy nem kommunista kormányzat ugyanúgy megvalósította volna ezeket. Sőt, máshol már alap dolognak számítottak.

A háborús nyomorból maga a lakosság építette újjá az országot, nem kéne Kádárnak tulajdonítani. A forradalom meg pont a rákosista trojkának köszönhetően robbant ki, amiben korábban még maga Kádár is komoly posztot töltött be.

febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
72%

Ami máshol alapnak számított, az itt is az volt, és meg is valósult.

Az utóbbi 30 évben hány repülőér, hány atomerőmű, hány metró vonal, hány lakás épült? 0-0-1-250 ezer.

Értem én, hogy fájó neked az összehasonlítás, de hát a tények - sajnos - nem téged igazolnak!

Ez az utolsó 32 év az elcseszések, kihagyások, lopások és leépülések korszaka - az ezt megelőző 30 évhez képest! Viseld méltósággal!

febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
100%
Én még virágot is szoktam vinni a sírjára akárcsak Horn Gyula nyughelyere
márc. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!