Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó ötlet lenne Budapesten...

Jó ötlet lenne Budapesten megszüntetni a kerületek önállóságát és az önálló kerületi polgármesteri intézményt, és az egész fővárost közvetlenül a fővárosi önkormányzat alá rendelni?

Figyelt kérdés
Pl:. New York nagyobb város mint Budapest, mégsincsenek autonóm kerületei.

febr. 4. 19:05
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
29%

Jobb ötlet lenne a főpolgármesteri pozíciót megszüntetni és egy kormánybiztost kinevezni. Viszont, csökkenteni a jogköreit a főpolgármesterhez képest.


A kerületeknél meg megmaradna a polgármesterválasztás.

febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy a Főpolgármesteri rendszer maradjon és a kerületi önkormányzati rendszer szűnjön meg vagy fordítva, az mindegy, de az egyiknek szerintem is meg kellene szűnnie, mondok erre konkrét 2 példát is.


Pár évvel ezelőtt mailt írtam a helyi önkormányzatnak, hogy a körúton lévő padot bontsák el, mert az ott héderelő hajléktalanok vegzálják a járókelőket és nyíltan szarnak húgyoznak rá..stb. Írt is a kerületi önkori. hogy a pad nem hozzájuk tartozik, hanem a fővároshoz, oké...írtam a fővárosi önkorihoz, aki közölte, hogy valóban a pad hozzájuk tartozik, de a járda a helyi önkormányzathoz, akitől engedélyt kell kérni a pad elbontásához.....


Másik példa, nálunk nem messze zebrát húztak fel, nem rég, erre több mint, 6-7 hónapot várni kellett, mert a fővárosi önkormányzat, akinek a tulajdonban van az út, nem adott engedélyt a helyi önkorinak felhúzni a zebrát...wtf? értem én hogy politikai oka volt az időhúzásnak, de akkor is wtf...


Fölösleges ez a kétszintes önkori rendszer., totál bürokratikus a rendszer, egyiket, hogy melyiket azt nem tudom, de meg kellene szüntetni.

febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nem. a helyi ügyeket helyben kell kezelni, amihez helyi képviselet kell, amit helyi emberek választanak meg. az önkormányzatok meg pont erre valóak.


Az már más kérdés lehet, hogy mi számít helyinek. véleményem szerint túl szétaprózott jelenleg a főváros, túl sok kerület van. És az agglomeráció se számít már igazán külön településnek, annyira egybe van épülve.


jó lenne egy változás, az biztos. de még ha jó is lenne hosszú távon, rövid távon nagyon fájna, és ezt senki nem meri még felhozni se.

febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!