Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi kell ahoz hogy jobb életszí...

Mi kell ahoz hogy jobb életszínvonalon éljünk?

Figyelt kérdés
Hiába szavazol bal vagy jobb oldali pártra,semmi de semmi változás.A pénzed szart se ér.Ugyanilyen volt a 2000-es évek,2010 és most.Van esély jobb és élhetőbb országra??

febr. 4. 19:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%
Kormányváltás, nem "jobboldalinak" hazudott politikával.
febr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
tolvajok országába nehéz lesz
febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Én is így látom hogy kormányváltás kell,de ugyan ki lenne jó??Igen sajnos tolvajok országa vagyunk.Tagadhatatlan...
febr. 4. 20:11
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

"Ugyanilyen volt a 2000-es évek"


Amikor még 230-250 forint volt egy euro, cél volt az euro bevezetése,volt politikai szabadság és váltógazdaság.

Most van 400-as euro, lebeg az EU kilépés gondolata plusz egypártrendszer van.


Szerintem azért nem ugyanaz a kettő.

febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%
Talán ha olyan emberkék ülnének a kormányban, akiknek saját érdekük is 1 jobb élet, tehát konkrét orvosok, tanárok, buszvezetők, szakmunkások stb. akkor talán elkezdődne javulás.
febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
56%

Egy koaliciós kormány, ahol arányosan vannak elosztva a posztok és lehetőleg a legkeveseb tartozzon a radikálisokhoz.

Nem szeretem a Mi Hazánkat, Toroczkait, meg kiváltképp károsnak gondolom, de, ha egy koaliciós kormányt fel tudnának állitani -nem az ő vezetésével-, úgy gondolom, egy próbát megérne.

Ha meg sem próbáljuk, hónapról, hónapra egyre kissebb az esélye, hogy feláljon a padlóról az ország.

febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
23%

Az nem igaz, hogy ne történt volna változás, a rendszerváltástól kezdve a válságidőszakokat leszámítva folyamatosan közeledünk Ausztriához, ha nem is túl gyorsan. Ez kormánytól független, egyszerűen a gazdasági integráció húz minket.


A gyorsabb javuláshoz az kellene, hogy kitörjünk a globális gazdaságban elfoglalt félperifériás szerepünkből, ehhez pedig sok-sok magas hozzáadott értékű, exportképes, magyar cégre lenne szükség. De az exportunk nagyja vagy külföldi cég itteni leányvállalata, vagy alacsony hozzáadott értékű, a nagy magyar cégek meg csak állami támogatással élnek meg belföldön.

febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nehéz kérdés ez, egyrészt politikai másrészt társadalmi. Hiába lenne kormányváltás ha a társadalom nem érett meg egy Ausztria szintre például. Ez már akkor el lett bxva mikor honfoglaló őseink sátort vertek itt a Balkán kapujában.
febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%
Le kőll lőnni a mangalicát
febr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%

Én úgy veszem észre ez leginkább az emberek miatt van így nem feltétlen a politika miatt. Maga a politika szerintem adott lenne egy nyugati jóléti államhoz viszont a társadalom egy része nem nyitott rá ők inkább az igénytelenségben érzik jól magukat. Bárki körül néz az ismeretségében biztosan van legalább egy-két olyan személy aki igénytelen magára és a környezetére, egész nap csak tunyul ahelyett hogy értelmes dolgot csinálna avagy a falusi romkocsma meg az olcsó bagó mellett érzik ők jól magukat nem valami igényesebb környezetben. És az ilyenek vetik vissza az egész társadalom átlagát. Meg ugye a híres magyar munkamorál hogy csináljuk is a munkánkat meg nem is de inkább nem.

Szerintem ez csak ezen múlik hogy az emberek hogyan állnak hozzá.

febr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!